امروز : پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۳۴ PM
فیلترشکن / ۶۰
شصتمین بسته ویژه خبری عبارت؛

ادعای نماینده مجلس: مرگ ۶۰ نفر و بستری شدن ۵۰۰ نفر در بابل! / نامه انتقادآمیز استاندار اسبق مازندران به معاون رئیس جمهور / حمله تند کیهان به نماینده نوشهر و چالوس / نگاه نماینده بهشهر به صلیب سرخ جهانی و پیش بینی درگیری ۳ ماهه با کرونا

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 49622
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۱|۰۹:۲۸
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

ادعای نماینده مجلس: مرگ ۶۰ نفر و بستری شدن ۵۰۰ نفر در بابل!

 

نجفی خوشرودی ممنوعیت سفر به استان‌های شمالی به ویژه مازندران را مطالبه مردم این مناطق دانست و گفت: تشتّت و ناهماهنگی در این خصوص، پذیرفتنی نیست. موافق هستم که درباره قرنطینه کامل برخی شهرها یا استان‌ها، پیچیدگی زیادی در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و ... وجود دارد، اما درعین حال باید زیرساخت‌ها و آمادگی‌های لازم فراهم شود. چون جان مردم بر همه چیز ارجحیت دارد.
وی در عین حال گفت: البته در صورت ضرورت به قرنطینه کامل، باید ابتدا منابع مالی لازم و حمایت‌های معیشتی از اقشار آسیب پذیر پیش بینی شود.

نماینده مردم بابل در مجلس، مازندران را سومین استان درگیر این ویروس پس از تهران و قم برشمرد و اظهار داشت: متأسفانه این روند از جمله در شهرستان بابل در وضعیت قرمز قرار دارد و به شدت، صعودی است. تعداد مبتلایان و فوت شدگان در این شهرستان در حال افزایش است و تجهیزات اولیه پیشگیری و امکانات بیمارستانی، با کمبود مواجه است.  

وی اضافه کرد: این بحران، تجربه‌ای سخت برای کشور است و میزان و چگونگی هماهنگی ساختارهای مختلف کشور و مدیریت این بحران، نباید به گونه‌ای باشد که مردم آن را با نحوه اقدام و مدیریت هماهنگ در وقایع دیگر در کشور، مقایسه کنند. وانگهی شرایط ناشی از تحریم ظالمانه آمریکا، تأمین نیازمندی‌های دارویی و تجهیزات را با سختی مواجه کرده که خود مصداق تروریسم اقتصادی است.

 براساس اعلام رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا ظهر امروز - سه شنبه بیستم اسفند - ۸۰۴۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند،  ۲۹۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و همچنین ۲۷۳۱ نفر بهبود یافته‌اند.

علی نجفی، نماینده بابل و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در کانال اطلاع رسانی خود از مرگ ۶۰ نفر و بستری شدن ۵۰۰ نفر در بابل بخاطر کرونا خبر داد./آخرین نیوز

 

 

نامه انتقادآمیز « استاندار اسبق مازندران » به معاون رئیس جمهور

 

آغاز بکارکارخانه زباله سوز نوشهر که از از اوایل این ماه آماده بهره برداری است ، به بهانه بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری تجمعی مراسم افتتاح رسمی از فعالیت باز مانده است .

به گزارش شمال نیوز، در همین رابطه « سید علی اکبر طاهایی » استاندار اسبق مازندران در نامه ای به محترم رئیس جمهور و ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور ، تعلل در آغاز بکار این کارخانه را با توجه به شرایط حاد زباله ای استان غیرقابل توجیه دانست .

متن کامل این نامه را باهم می خوانیم :

برادر گرانقدر جناب دکتر محمدباقر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور

سلام علیکم

 تأخیر در راه اندازی زباله سوز نوشهر باتوجه به آلایندگی جبران ناپذیر زباله های بیمارستانی و زباله های خانگی شهرهای نوشهر و چالوس و هچیرود و مرزن آباد و کلاردشت و دهستان‌های منطقه و ،،،،،بهیچ وجه موجه نمی باشد . برای ما مسئولین ،  سلامت مردم و محیطزیست منطقه ، نبایستی تحت الشعاع مراسم تشریفاتی افتتاح که بدلیل شیوع کرونا ومنع اجتماعات انسانی ، به تأخیر افتاده ، قرارگیرد .

لطفا تدبیر مؤثر را اتخاذ فرمائید .بخش زباله سوز پروژه نوشهر از دهه اول اسفند به همت شرکت tts آماده استارت و راه اندازی است .

سیدعلی ااکبرطاهائی

بیستم اسفند ۱۳۹۸ / شمال نیوز

 

 

نگاه نماینده بهشهر به صلیب سرخ جهانی و پیشبینی درگیری ۳ ماهه با کرونا

 

نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود اقلام بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا گفت: بخش خصوصی با کمک وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت اقلام بهداشتی وارد کشور کنند.

علی محمد شاعری در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد شیوع ویروس کرونا و وضعیت امکانات در حوزه انتخابیه‌اش؛ نکا و بهشهر گفت: متاسفانه پوشش کامل مراقبتی و بهداشتی وجود ندارد و امکاناتی مثل ماسک، مواد ضدعفونی و کیت‌های تشخیص نسبت به نیاز موجود کم است. مردم این اقلام را با قیمت‌های چندین برابر می‌خرند و این موضوع برای آنها فشار روانی ایجاد کرده است.

نماینده مردم بهشهر و نکا در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظرم در شرایط فعلی بخش خصوصی باید با کمک وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت سریعا اقلام مورد نیاز بهداشتی را وارد کند. در شرایط اضطراری، نمی‌توانیم منتظر تولید داخلی بمانیم. به نظر می‌رسد حتی می‌توانیم از صلیب سرخ جهانی کمک بگیریم و امکانات لازم را وارد کنیم.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان این که «احتمالا حداقل تا دو ماه دیگر با این ویروس درگیر هستیم» گفت: در این شرایط تولید داخلی نیز مهم است باید همه امکانات کشور باید برای مقابله با این ویروس بسیج شود. چند روز است که کنترل در ورودی بعضی شهرها آغاز شده اما کافی نیست و باید به صورت جدی تری دنبال شود. همچنین شهرهایی که کانون ویروس هستند و امکان قرنطینه شدنش وجود دارد، باید قرنطینه شوند.

شاعری در مورد ضرورت همبستگی ملی در شرایط فعلی گفت: مردم همکاری خوبی داشتند این همکاری باید بیشتر شود دستور العمل‌هایی که از سوی وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا اعلام می‌شود باید به صورت جدی تر دنبال شود من فکر می‌کنم در زمینه عملیات خود مراقبتی و قرنطینه شخصی، آموزش کمی صورت گرفته است، مسئولان باید در این زمینه آموزش جدی تری را تدارک ببینند.

نماینده مردم بهشهر و نکار در مجلس در پایان تاکید کرد: من فکر می‌کنم دوره این بحران حداقل سه ماه است در طول این سه ماه افراد غیر مسئول و خودسر نباید برای مبارزه با ویروس وارد عمل شوند تا خللی در مبارزات با این ویروس ایجاد نشود.  این بحران یک موضوع ملی است و مقابله با آن نیازمند عزم ملی است./ایرنا

 

 

رواج قانون شکنی در مملکت از زبان شریعت نژاد

 

شمس الله شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی دوره دهم مازندران در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تهران پرس در رابطه با اینکه مجلس چه راهکارهایی را برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به دولت ارائه داد، اظهارداشت: مجلس تشکیل نشده و تعطیل گردید.

وی در مورد اینکه چه پیامی به مردم ایران در رابطه با این بیماری دارید، بیان داشت: این بیماری ناشناخته بوده و بهترین راه برای جلوگیری از شیوع آن پیشگیری و مراعات مسائل شخصی است. تمکین کردن به قواعد و مقرراتی که ستاد مقابله با کرونا پیش بینی می کند و قرنطینه در منازل بمانند و از اشاعه آن جلوگیری کنیم.

شریعت نژاد در رابطه با اینکه آیا در مازندران ورود و خروجی های شهر کنترل می شود، افزود: بله کنترل می شود ولی متاسفانه قانون شکنی که در مملکت ما رواج دارد مردم از شهرهای مختلف به این شهر مسافرت کردند و این حضور باعث ترس و وحشت و انتقال این بیماری بین مردم مازندران شده است. مردم به قواعدی که وضع می شود احترام گذاشته و اصرار بر تحمیل اراده خود نکنند و از مسافرت به این شهر جدا اجتناب نمایند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در خصوص اینکه آیا هتل ها و مسافرخانه های شهر مازندران پذیرای مسافر هستند، عنوان کرد: اصلا پذیرش ندارند.

وی در مورد اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا ساعات کاری بانک ها در مازندران به چه نحو می باشد، اشاره کرد: بانک ها ۲ ساعت برای پاسخ گویی به ارباب رجوع زمان کاری خود را کوتاه کرده اند.

شریعت نژاد در پایان گفت: آرزو می کنم تا مردم سرزمینم همکاری کنند و دست به دست هم داده تا از این بحران عبور کنیم./تهران پرس

 

 

استاندار مازندران پزشکان خانواده را برای کنترل کرونا به خط کرد

 

سه شنبه شب پس از نشست ویدئوکنفرانسی با مسئولان ستاد مقابله  با کرونا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : اکنون برای جلوگیری از شیوع بیشتر و شکست قطعی بیماری کرونا به ثبت اطلاعات فردی از وضعیت سلامت تک تک هم استانی نیاز داریم تا بتوانیم افراد احتمالی ناقل را هر چه زودتر شناسایی کنیم.

وی توضیح داد : با توجه به این که طرح پزشک خانواده شهری و روستایی هر دو در مازندران از سال های پیش در حال اجراست ،  استان بهترین زیرساخت را برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اختیار دارد و اگر همه هم استانی همت و همکاری کنند ، خیلی زود می توانیم کرونا را شکست دهیم.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت : اگر تک تک شهروندان مازندرانی ساکن استان وضعیت سلامت خود را با دقت بر اساس پرسش هایی که در سامانه خودارزیابی مطرح می شود در اختیار قرار دهند ، برنامه های قرارگاه زیستی استان بدرستی و صد البته با سرعت بالا عملیاتی می شود.

وی افزود : طرح پزشک خانواده با به کار گیری مراقبین سلامت و بهورزها ظرفیت بی نظیری در مازندران است که باید بدرستی و بموقع از آن استفاده کنیم و امروز اگر همه شهروندان مازندرانی که زیر پوشش پزشک خانواده هستند ، وارد سامانه خودارزیابی شوند و مراحل خوداظهاری وضعیت سلامتشان را طی کنند ، بدرستی و با سرعت بسیار بالا می توانیم ویروس کرونا را شکست بدهیم.

استاندار مازندران تاکید کرد : درخواست من از تمامی جمعیت حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر استان این است که ثبت وضعیت سلامتیشان را در سامانه خودارزیابی جدی بگیرند چون مطمئن ترین راه برای قطع کردن زنجیره شیوع کروناست ./ایرنا

 

 

حمله تند کیهان به نماینده نوشهر و چالوس

 

در حالی که این روزها همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی به فرماندهی وزارت بهداشت در تلاش‌اند تا با مدیریت واحد، شر ویروس منحوس کرونا را از سر مردم کم کنند، برخی نمایندگان مجلس که گویا در آخرین ایام نمایندگی همچنان سودای محبوبیت در سر دارند، با سیاسی‌کاری در مدیریت مقابله با کرونا اختلال و در جامعه التهاب‌آفرینی می‌کنند.
یکی می‌گوید «باید فارس را قرنطینه کنید»؛ یکی می‌گوید «اگر مازندران را قرنطینه نکنید مردم خودشان این کار را می‌کنند!». نماینده دیگری مدعی می‌شود که «رشت، بحرانی‌ترین شهر در جهان! است».
دیگری هم ادعا می‌کند «دو نوع ویروس کرونا در کشور وجود دارد!» و نتیجه همه این حرف‌ها می‌شود ندیدن زحمات شبانه‌روزی جامعه پزشکی کشور و البته خوراک رسانه‌های ضدانقلاب و شبکه‌های اجتماعی و منبعی برای التهاب‌آفرینی و درخطر انداختن سلامت روانی جامعه.
احمدی لاشکی: اگر مازندران را قرنطینه نکنید، مردم خودشان این کار را می‌کنند!
چند روز پیش ویدئویی در شبکه‌های مجازی منتشر شد که در آن، احمدی لاشکی (نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس) در تماس تلفنی با محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری می‌گوید: «مازندران در حال از دست رفتن است و مردم‌ دارند نابود می‌شوند. جاده را ببندید. تعداد کشته‌های ما دارد بالا می‌رود، امکاناتمان محدود است. [اگر] قانونی نشد، به مردم‌مان می‌گوییم آتش به اختیار خودشان، خودشان را نجات دهند.»
جالب آنکه واعظی هم در حین حرف‌های این نماینده مجلس می‌گوید: «مملکت صاحب دارد. این‌طوری که می‌گویید، می‌خواهید مملکت را به هم بریزید.»

گفتنی است چند روز پیش غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت در مجلس هم با هدف التهاب‌آفرینی گفته بود: «آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران خیلی بیشتر است» و «به‌صراحت می‌گویم آمارهای ارائه‌شده تاکنون هنوز واقعی نیست. قبرستان‌ها را که نمی‌شود پنهان کرد.»
اظهارات خلاف واقع این نماینده مجلس که در یازدهمین دوره انتخابات مجلس، صلاحیتش مورد تأیید قرار نگرفت در حالی است که عملکرد وزارت بهداشت ایران مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته و همچنین همه مسئولان کشوری و لشگری تمام‌قد به میدان مقابله با کرونا آمده‌اند. از سویی تاکنون چند نفر از پرستاران و پزشکان کشورمان در خدمت‌رسانی و مقابله با ویروس کرونا، به درجه رفیع شهادت نائل و شهید خدمت نام گرفته‌اند. ضروری است که این نمایندگان به تبعات اظهارات غیرکارشناسانه و بعضاً کذب خود که دست‌مایه شایعه‌پراکنی و سیاهنمایی رسانه‌های ضدانقلاب هم بوده، بیشتر توجه داشته و بیش از این در مدیریت مقابله با کرونا اخلال ایجاد نکنند و التهاب‌آفرینی در جامعه را خاتمه دهند. /کیهان

 

 

اخبار مرتبط
کرونا در روستاها کمتر از شهرها / برای کشاورزان پروتکل بهداشتی تعیین شد/ ۱۳ بدر تعطیل است/ کاهش ۴۰ درصدی خودروهای ورودی به استان پیش‌بینی ۱۵۰۰ تخت برای مراکز مراقبت‌های تنفسی استان / تقریبا ۵۰درصد تخت‌های کرونا در استان خالی است تعداد بالای بیماران کرونایی در بابل از زبان نماینده وزیر/کمبود اعتبار کرونایی در مازندران داد نماینده خبرگان را هم درآورد/کوچ پزشک چالوسی از کرمان به زادگاهش برای شکست کرونا/انتقاد نماینده مجلس از کمک ۱۰ میلیاردی به دانشگاه بابل راهکار خلاقانه برای تجمع کنندگان چهارشنبه سوری در بابل: قرنطینه تا پایان نوروز!/وقتی فرمانده سپاه جویبار از تعطیلی یک روزدرمیان بازار تعجب می کند/مرخصی مدیران مازندران در ایام عید ممنوع شد/دانشگاه علوم پزشکی مازندران دیگر آمار کرونایی نمی‌دهد «قایم باشکِ» کرونا و نمایندگان مازندران! / قرنطینه آزمایشی یک شهر در مازندران / بازهم نامه ای دیگر از نماینده جدید ساری برای دولت / سالن ورزشی قائمشهر نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا می‌شود شوخی‌انگاری مسئولان و مردم فریدونکنار با کرونا / مشکل کمبود داروی کرونا در بابل به کجا رسید؟ / مسافرین کرونایی در مازندران باید هزینه درمان بدهند / انکار و تکذیب زمین‌خواری در اراضی ملی مازندران توسط محیط زیست! وضعیت غم انگیز کارگران روزمزد در روزهای پایان سال / در خانه بمانید و هوا بخورید ! / دولت کارفرمایان این روزها پاسخگو است؟ آخرین اخبار از وضعیت مدیرعامل هلال احمر مازندران پس از ابتلا به کرونا / خط و نشان فرماندار قائمشهر برای برخی اصناف / هشدار کرونایی دادستان مازندران به مسئولان / صحبت های تند بازیکن پرسپولیسی با مسافرین شمال واکنش عجیب نماینده مجلس به مرگ‌ تدریجی کارگران شهرداری و روزمزد / وقتی نیروگله برق هم مایع ضدعفونی کننده تولید می کند / انتقاد بی موقع نماینده بابلسر از بی توجهی دولت به گردشگری / کرونا ماشین پلاک مازندران را گران کرد! یک مصاحبه استخدامی مهم و پرحاشیه به سال ۹۹ موکول شد / استاندار از محدودیت های جدید احتمالی گفت / علت تناقضات آمار‌های کرونا در مازندران چیست؟ / محدودیت‌های کرونایی به واحدهای صنفی مازندران رسید

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو