امروز : پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۵۲ PM
یادداشت عبارت

ماجرای سفر بی‌سروصدای دیوید کاپرفیلد به گیلان

دیوید کاپرفیلد+عبارت
    -     کد خبر: 49656
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۳|۱۳:۳۶
چه معجزه‌ای در این ۴ روز توسط مسئولان این استان رقم خورده که در کمتر از یک هفته میزان مبتلایان جدید از بیش از ۱۰۰ نفر به ۵ نفر کاهش پیدا می کند؟

عبارت - ندا مفیدیان: امروز خبر رسید آقای رئیس‌جمهور عمده بودجه استانی مبارزه با کرونا را برای قم و گیلان فرستادند و مسئولان امر هم از این دو استان بابت کاهش تعداد مبتلایان تشکر کردند.
عجب. آقای رئیس‌جمهور مواظب باشید خدای نکرده، زبانم لال سر مبارکتان را کلاه نگذارند.

▪نکند دوستان برای دلخوشی و جلب رضایت حضرتعالی در تماس تلفنی اطمینان دادند اینجا همه چیز ردیف است و عده‌ای از همه‌جا بی‌خبر دارند شلوغش می‌کنند.

▪نکند مثل دیوید کاپرفیلد اجی‌مجی خواندند و یک مرتبه استانی که در و دیوارش از سوءمدیریت و کمبود امکانات می‌نالید به امن ترین استان مملکت تبدیل شد.

▪اصلا فرصت کردید یک قیاس ساده هفتگی بکنید و تا متوجه شوید هم استانی‌های آقای نوبخت آمارهای خود را آنقدر کاهش دادند که هیچ عقل سلیمی توانایی باور کردن آن را ندارد.

▪چطور در حالیکه «استان گیلان» تا چند روز پیش مرکز اصلی شیوع کرونا در شمال و یکی از دو کانون اصلی این ویروس بود در کشور بود ، ناگهان وضعیتش خوب شد؟

▪شک هم نکردید که احیانا این کاهش با افشاگری گسترده کادر درمانی و پزشکی، زار زدن مسئولان شهری و پزشکی و اظهارات دردناک نمایندگان گیلان در تضاد است؟ یعنی همه آنها دروغ می‌گویند؟!

چطور ممکن است «استان گیلان» علی رغم
▪ اعتراض گسترده مسئولانش از اقشار مختلف
▪ تکمیل شدن ظرفیت تمامی بیمارستان هایش از چند روز پیش
▪ اقدام به ساخت بیمارستان صحرایی توسط سپاه پاسداران
▪ کمبود شدید اقلام بهداشتی و مراقبتی به گواه خود کادر درمانی
▪ اعلام دیرهنگام بستن مبادی ورودی به روی مسافران
▪ قرار گرفتن در جدول بیشترین آمار جان باختگان نیروهای درمانی درکشور
یک دفعه و در عرض ۲۴ ساعت به موفقترین استان تبدیل گردد و آنهمه فاجعه و گزارش مستند بدل به هیچ شود و همه منتقدان رسمی، تبدیل به دروغگویان رسمی شوند؟

▪چه معجزه‌ای در این ۴ روز توسط مسئولان این استان رقم خورده که در کمتر از یک هفته میزان مبتلایان جدید از بیش از ۱۰۰ نفر به ۵ نفر کاهش پیدا می کند؟

▪از ستاد ملی مبارزه با کرونا انتظار می رود به جای تقدیر و تشکر چشم بسته، اندکی بر آمارهای ارایه شده توسط برخی از استان های کشور به ویژه گیلان دقیق شوند و به این سوال ساده و منطقی پاسخ دهد که بر اساس کدام الگو و ادله‌ روند کاهشی آمار مبتلایان و جان‌باختگان در گیلان انقدر غیرعادی است؟

▪چرا دقیقا از ۲ روز پیش که بعضی نهادها به ویژه رسانه ملی‌؛ حقایق روشنی که توسط مسئولان رسمی گیلان از جمله اعضای شورای شهر، نمايندگان مجلس و کادر درمانی بیان شد را مصداق تشویش افکار عمومی و دروغ پردازی خواندند، ناگهان همه چیز در گیلان گل‌وبلبل شد؟

▪فراموش نکنیم هیچ مصلحتی بالاتر از سلامتی و جان مردم نیست!

▪جسارتا اگر این سوالات باعث نمی‌شود که ما به تشویش افکار عمومی یا همکاری با بی‌بی‌سی و موساد متهم شویم، یک نفر بیاید و جواب این مردم را بدهد.

▪اما اگر این سوالات مصداق تشویش افکار عمومی است، همه این حرف‌ها را پس می‌گیریم و باور می‌کنیم تمام کسانی که از وضعیت قرمز در گیلان خبر می‌دهند، هر کدام یک سطل آب در دست گرفته و مدام آن را در آسیاب دشمن می‌ریزند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین