امروز : چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۳۴ AM
آخرین اخبار:
امان از سانسور... کنایه سنگین شجاع خلیل زاده به اعلام زمان اوج کرونا توسط مسئولین / رونمایی قهرمان کشتی جهان از فرزندانش / تصاویری از جلسه ی کرونایی هیات رئیسه مجلس که یوسف نژاد منتشر کرد / عکس زیرخاکی حنیف عمران زاده از دوران حضورش در تیم ملی امید بازدید نماینده ولی فقیه در مازندران از آرامگاه بهشت رضا (ع) ساری افزایش ۵۱ درصدی تناژ و ۴۶ درصدی بارنامه حمل کالا در سه بندر مازندران / لزوم توجه بیشتر به اقتصاد دریا محور کانون های مساجد استان مازندران در خط مقدم مقابله با کرونا / از توزیع ماسک تا حمایت از نیازمندان شناسایی ۱۱۹ بیمار مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مازندران / ۷۲۷ بیمار مشکوک به کرونا در استان بستری هستند شناسایی ۲۰۸۹ بیمار جدید کرونایی در کشور / تعداد جان باختگان به ۳۸۷۲ نفر رسید مازندران بزرگ و ۱۷ نماینده‌اش/ از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و درگذشت امام تا ادغام ریاست‌جمهوری و نخست وزیری مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد اخاذی با تهدید به انتشار فیلمی در فضای مجازی در بهشهر / ۳ کشته و زخمی در واژگونی وحشتناک موتورسیکلت در نکا / سارق سابقه دار بابل در چنگال قانون / ماجرای تیراندازی در چمستان نور چه بود؟
اختصاصی عبارت
کرونا در مازندران همچنان پیش می تازد؛

پرسشی از نمایندگان حال و آینده مازندران؛ عزیزم کجایی؟ دقیقا کجایی؟

صندلی مجلس+عبارت
    -     کد خبر: 49676
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۴|۱۳:۲۵
سرویس : سیاست >> مجلس
در روزهایی که از علی کریمی گرفته تا خیرین گمنام هرکدام گوشه ای از کار را گرفته اند و سعی دارند با اهدای اقلام بهداشتی یا پول نقد بخشی از مشکلات جامعه را کمتر کنند، نهایت فعالیتی که از آقایان شاهد بودیم همین نامه نگاری هایی بود که گفته شد.

عبارت-گروه جامعه: با ورود ویروس کرونا به مازندران درست چندروز پس از انتخابات مجلس، بسیاری از مردم حتی نام نماینده منتخب شهرشان را فراموش کردند و درگیر پیدا کردن ماسک و دستکش برای خود و خانواده هایشان شدند. این مسئله جای تعجبی هم نداشت و می شد حدس زد که چنین اتفاقی رخ دهد، اما نمایندگان منتخب چه کردند؟

به نظر برخی از آن ها نیز مردم شهرشان را فراموش کرده اند و غرق در حس پیروزی، به فکر نطق هایشان در مجلس هستند و شاید کمی هم خوشحالند که این بحران در دوره ی نمایندگی آن ها رخ نداده.

عده ای برای دیدارهای کم اهمیت برای مردم و پراهمیت برای خودشان به پایتخت رفتند و با نمایندگان منتخب دیگر شهرها از جمله تهران به گفتکو نشستند. عده ای به مسافرت رفتند و عده ای هم دست به کار بسیار دشواری زدند و نامه ای برای استاندار یا رئیس جمهور نشستند. واقعا از این حجم فعالیت نمایندگان جدید مازندران در مجلس امید ها در دل مردم زنده شد.

در روزهایی که از علی کریمی گرفته تا خیرین گمنام هرکدام گوشه ای از کار را گرفته اند و سعی دارند با اهدای اقلام بهداشتی یا پول نقد بخشی از مشکلات جامعه را کمتر کنند، نهایت فعالیتی که از آقایان شاهد بودیم همین نامه نگاری هایی بود که گفته شد.

انگار رئیس جمهور منتظر بود تا نامه ی نمایندگان ما به دستش برسد و بعد کاری برای مازندران انجام دهد. یا مثلا دولت نمی دانست که در مازندران وضعیت قرمز است و شما باید به او گوشزد می کردید. این کار بد نیست، ابدا، اما به هیچ وجه هم انتظار مردم از نمایندشان را آن هم در این مقطع حساس براورده نخواهد کرد.

نمایندگان فعلی هم کم و بیش به همین ترتیب بودند. البته این میان در نوشهر یک بخش ایزوله جدید افتتاح شد که شاید بتوان آن را به حساب پیگیری های نماینده آن شهر نوشت اما در بقیه حوزه ها نهایت زحمتی که برای استان کرونا زده شان کشیدند همین نامه نگاری های از مد افتاده بود. دوستان، نامه های سرگشاده را بگذارید به عهده ی رسانه چی ها و خودتان دنبال کارهای میدانی تر بروید. باور کنید تاثیرش هم بیشتر است. روحانی به هیچ کدام از نامه هایی که شما فرستادید واکنش نداد اما تا یک مجری در رسانه عملکردش را مورد نقد قرار داد بلافاصله پاسخ داد.

همه این ها در روزهایی است که تمام سازمان های مازندران به خصوص استانداری و دانشگاه علوم پزشکی حتی شب ها نیز خواب آرامی ندارند و با تمام قوا در میدان مبارزه حضور یافتند. خوب یا بد، موفق یا ناموفق مردم تلاش ها را فراموش نمی کنند. برای اثباتش مثال تکراری جام جهانی 2018 و تیم ملی ایران را به خاطر آورید. ایرانی ها در طول تاریخ همواره قدرشناس بوده اند اما برای قدرشناسی ابتدا باید قدری باشد!

نمی دانیم که شما تا امروز کمکی نقدی یا غیرنقدی به بیمارستان ها یا مراکز درمانی انجام داده اید اما با خرج یکی از ستادهای پر زرق و برقتان یا نیمی از پوستر ها و بنرهای خوش رنگ و لعابتان، شاید بشود در این روزها جان چندین و چند انسان را نجات داد.

باور کنید این 4 سال هم با سرعتی عجیب به پابان می رسد و شما خواهید ماند و این مردم که باز به آنان نیاز دارید اما آن ها فراموش نخواهند کرد، نه خوبی و نه بدی را.

 

آصف بادام-دبیر تحریریه

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

امان از سانسور...

کنایه سنگین شجاع خلیل زاده به اعلام زمان اوج کرونا توسط مسئولین / رونمایی قهرمان کشتی جهان از فرزندانش / تصاویری از جلسه ی کرونایی هیات رئیسه مجلس که یوسف نژاد منتشر کرد / عکس زیرخاکی حنیف عمران زاده از دوران حضورش در تیم ملی امید

بازدید نماینده ولی فقیه در مازندران از آرامگاه بهشت رضا (ع) ساری

افزایش ۵۱ درصدی تناژ و ۴۶ درصدی بارنامه حمل کالا در سه بندر مازندران / لزوم توجه بیشتر به اقتصاد دریا محور

کانون های مساجد استان مازندران در خط مقدم مقابله با کرونا / از توزیع ماسک تا حمایت از نیازمندان

شناسایی ۱۱۹ بیمار مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مازندران / ۷۲۷ بیمار مشکوک به کرونا در استان بستری هستند

شناسایی ۲۰۸۹ بیمار جدید کرونایی در کشور / تعداد جان باختگان به ۳۸۷۲ نفر رسید

مازندران بزرگ و ۱۷ نماینده‌اش/ از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و درگذشت امام تا ادغام ریاست‌جمهوری و نخست وزیری

مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

اخاذی با تهدید به انتشار فیلمی در فضای مجازی در بهشهر / ۳ کشته و زخمی در واژگونی وحشتناک موتورسیکلت در نکا / سارق سابقه دار بابل در چنگال قانون / ماجرای تیراندازی در چمستان نور چه بود؟

آرشیو
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو