امروز : سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۴۵ PM
آخرین اخبار:
امان از سانسور... کنایه سنگین شجاع خلیل زاده به اعلام زمان اوج کرونا توسط مسئولین / رونمایی قهرمان کشتی جهان از فرزندانش / تصاویری از جلسه ی کرونایی هیات رئیسه مجلس که یوسف نژاد منتشر کرد / عکس زیرخاکی حنیف عمران زاده از دوران حضورش در تیم ملی امید بازدید نماینده ولی فقیه در مازندران از آرامگاه بهشت رضا (ع) ساری افزایش ۵۱ درصدی تناژ و ۴۶ درصدی بارنامه حمل کالا در سه بندر مازندران / لزوم توجه بیشتر به اقتصاد دریا محور کانون های مساجد استان مازندران در خط مقدم مقابله با کرونا / از توزیع ماسک تا حمایت از نیازمندان شناسایی ۱۱۹ بیمار مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مازندران / ۷۲۷ بیمار مشکوک به کرونا در استان بستری هستند شناسایی ۲۰۸۹ بیمار جدید کرونایی در کشور / تعداد جان باختگان به ۳۸۷۲ نفر رسید مازندران بزرگ و ۱۷ نماینده‌اش/ از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و درگذشت امام تا ادغام ریاست‌جمهوری و نخست وزیری مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد اخاذی با تهدید به انتشار فیلمی در فضای مجازی در بهشهر / ۳ کشته و زخمی در واژگونی وحشتناک موتورسیکلت در نکا / سارق سابقه دار بابل در چنگال قانون / ماجرای تیراندازی در چمستان نور چه بود؟
اختصاصی عبارت
نزدیک به یک ماه است که ویروس کرونا وارد کشور شده؛

وضعیت عجیب مدیریت کرونا درایران / از خانه نشینی وزیر صمت تا خیرین در بازار سیاه / حیران در میان تناقض آشکار مسئولین

هیات دولت+عبارت+کرونا
    -     کد خبر: 49694
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۵|۱۰:۴۲
سرویس : سیاست >> دولت
در این روزها سیستم توزیع اقلام بهداشتی به شدت آسیب دیده. از احتکار کنندگان تا گران فروشان همه نقشی در این آشقتگی ایفا کرده اند و حالا هم کنار نشسته و به دست پختشان می نگرند. این وسط وزیر صمت که یکی از وظایف اصلی اش کنترل توزیع و عرضه در بازار است کجاست؟ در خانه یا شاید هم ویلای شخصی اش قرنطینه است!

عبارت-گروه جامعه: مدیریت کرونا علاوه بر مدیران لایق پول خوب هم می خواهد، این روزها اما به دلیل تحریم های ناجوانمردانه آمریکا و همچنین افت قیمت نفت در بازارهای جهانی جیب دولت از همیشه خالی تر است و مدیریت این ویروس ناشناخته با این مدیران و ایضا خزانه خالی کاری بس پیچیده و عجیب به نظر میرسد. ما در حال حاضر تنها می توانیم دستهایمان را پشت هم بشوییم و خودمان، مواظب خودمان باشیم.

چندین روز است که از وزیر صمت خبری نیست، می گویند کرونا گرفته و در قرنطینه به سر می برد. بعضی از آن ها که بعد از رحمانی به این ویروس مبتلا شده اند اکنون به سر کار برگشته اند و او همچنان در هیچ حایی دیده نمی شود. نه تصویری از قرنطینه هست و چیز دیگر. این مسئله اما چندان مهم نیست زیرا خارج از فضای حقوقی او هم مانند بسیاری از مردم حق دارد خود را در خانه قرنطینه کند اما تا وقتی که وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران نباشد. آن هم در این برهه ی حساس!

اما گیریم که جناب وزیر به سختی مریض است و توان انجام وظایف خود را ندارد، آیا رئیس جمهور نباید اقدامی کند و جانشینی برای او مشخص نماید؟ تعیین یک سرپرست برای وزارت صمت هم خاسته ی زیادی است آقای رئیس جمهور؟ شاید روحانی هم به این نتیجه رسیده که بود و نبود این کابینه در اداره ی امور مملکت آنقدر ها هم تاثیر گذار نیست که دست به اقدامی نمی زند! این گونه که نمی شود مملکت را اداره کرد، آن هم در شرایط بحرانی و شبه جنگی.

در این روزها سیستم توزیع اقلام بهداشتی به شدت آسیب دیده. از احتکار کنندگان تا گران فروشان همه نقشی در این آشقتگی ایفا کرده اند و حالا هم کنار نشسته و به دست پختشان می نگرند. این وسط وزیر صمت که یکی از وظایف اصلی اش کنترل توزیع و عرضه در بازار است کجاست؟ در خانه یا شاید هم ویلای شخصی اش قرنطینه است!

بسیاری از خیرین که این روزها مستقیم وارد گود شده اند از شرایط موجود به شدت گله مندند. آن ها مجبورند لوازمی که قصد اهدای آن را دارند از بازار سیاه و با قیمت های گزاف خریداری کنند و به بیمارستان ها یا مراکز درمانی بدهند. یعنی خیری که مثلا می تواند یک هزار ماسک برای پرستاران تهیه کند در واقع 200 ماسک به دستش می رسد چون این تیکه پارچه در این روزها هم بدجوری نایاب شده و هم گران.

مدتی است وعده های تامین اقلام بهداشتی برای مردم در بازار را می شنویم. انصافا فکر نمی کردیم که این یکی هم وعده ی سر خرمن باشد. در حالی که نزدیک به یک ماه از ورود کرونا به کشور می گذرد، همچنان ماسک، دستکش و مواد ضدعقونی کننده به سختی در بازار یافت می شود و اگر هم پیدا شود قیمتی بیش از نرخ معمولش را روی آن گذاشته اند.

هرچند صنایع کشور تمام توان خود را برای تولید و تامین این موارد به کار بسته اند اما وقتی مدرسه ای مدیر نداشته باشد با بهترین معلمان هم به نتیجه ای نخواهد رسید. هم اکنون خیرین به جای دولت وظیفه ی تامین این اقلام را مخصوصا در شهرهای کوچکتر بر عهده گرفته اند آن هم در بازار سیاه و بدون شوآف.

از طرفی هم ستاد مبارزه با کرونا هرروز از مردم عاجزانه خواهش می کند که از خانه خارج نشوید و از سویی نیز دولت همچنان ادارات را در تمام ساعات کاری فعال نگه داشته است و ما مردمانی هستیم که حیران در میان این تناقض آشکار مسئولین گرفتاریم.

 

آصف بادام

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

امان از سانسور...

کنایه سنگین شجاع خلیل زاده به اعلام زمان اوج کرونا توسط مسئولین / رونمایی قهرمان کشتی جهان از فرزندانش / تصاویری از جلسه ی کرونایی هیات رئیسه مجلس که یوسف نژاد منتشر کرد / عکس زیرخاکی حنیف عمران زاده از دوران حضورش در تیم ملی امید

بازدید نماینده ولی فقیه در مازندران از آرامگاه بهشت رضا (ع) ساری

افزایش ۵۱ درصدی تناژ و ۴۶ درصدی بارنامه حمل کالا در سه بندر مازندران / لزوم توجه بیشتر به اقتصاد دریا محور

کانون های مساجد استان مازندران در خط مقدم مقابله با کرونا / از توزیع ماسک تا حمایت از نیازمندان

شناسایی ۱۱۹ بیمار مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مازندران / ۷۲۷ بیمار مشکوک به کرونا در استان بستری هستند

شناسایی ۲۰۸۹ بیمار جدید کرونایی در کشور / تعداد جان باختگان به ۳۸۷۲ نفر رسید

مازندران بزرگ و ۱۷ نماینده‌اش/ از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و درگذشت امام تا ادغام ریاست‌جمهوری و نخست وزیری

مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

اخاذی با تهدید به انتشار فیلمی در فضای مجازی در بهشهر / ۳ کشته و زخمی در واژگونی وحشتناک موتورسیکلت در نکا / سارق سابقه دار بابل در چنگال قانون / ماجرای تیراندازی در چمستان نور چه بود؟

آرشیو
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو