امروز : یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۰۸ PM
مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامى مازندران :

پرسنل صنوف فرهنگی هنری مشمول قانون بيمه بيكارى مي شوند

نشست خبری عباس زارع+عبارت
    -     کد خبر: 49751
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱/۹|۱۹:۳۶
سرویس :
مدير كل ارشاد مازندران تاكيد كرد : برابر مقررات تامین اجتماعی، لزوما بیمه شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی بوده اند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند و اشخاصی که بصورت خویش فرما بیمه شده اند( مثل بیمه شدگان صندوق هنر) مشمول نیستند.

عبارت: عباس زارع مدير كل فرهنگ و ارشاد مازندران از تخصيص بيمه بيكارى به پرسنل موسسات فرهنگی هنری ، چاپخانه ها ، کانون های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه های هنری و سایر صنوف فرهنگی هنری  که صرفا به علت شیوع کرونا از کار بیکار شده اند و کارگاه آنان تعطیل شده است و یا زیر یکسال سوابق بیمه در سال ۹۸ دارند خبر داد.
زارع تصريح كرد : در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری اين دسته از صنوف می بایست ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس ‏http://Bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام اولیه را انجام دهند که مهلت ۳۰ روزه آنان رد نشود.
 وى افزود : تمام مشاغلی که بصورت مستقیم به واسطه شیوع کرونا مجبور به تعطیلی شده و کارگران آنان بیکار شده اند شامل قانون بیمه بیکاری خواهند شد وکسانی که در سامانه فوق ثبت نام میکنند حتما علت بیکاری را گزینه  حوادث غیر مترقبه انتخاب کنند.
مدير كل ارشاد مازندران تاكيد كرد :
برابر مقررات تامین اجتماعی، لزوما بیمه شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی بوده اند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند و اشخاصی که بصورت خویش فرما بیمه شده اند( مثل بیمه شدگان صندوق هنر) مشمول نیستند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو