امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۶:۱۸ AM
یادداشت عبارت
سیزده بدری متفاوت برای مردم؛

سفر به طبیعت انسانی

راحله حاجیان+عبارت
    -     کد خبر: 50773
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱/۱۳|۱۵:۲۶
کسانی که در این برهه حساس تاریخی عزم سفر کردند و بی تفاوت به نقش پر رنگشان در اجتماع بودند مورد غضب واقع شده و انگ بی فرهنگی در قبول جامعه پذیری را به جان خریدند .

یادداشت - راحله حاجیان: درست در لحظه اتفاق افتاد در همان زمانی که تصور میشد فرهنگ جامعه پذیری دست خوش فردگرایی شده و نگرانی ها از بابت عدم تعمیق فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در جامعه قوت می گرفت؛ کرونا عجیب اما بسیار غریب به ایران امد و افتی شد بر ساختار اجتماعی جامعه. امروز دیگر محبت کردن؛ در اغوش گرفتن و دیدارهای پی درپی و جمع های خانوادگی معنا نمی دهد و تبدیل وظایف اجتماعی به مسولیت های مهم انسانی به عنوان یک اتفاق شگرف در تاریخ ایران ثبت شد. شاید یکی از مهمترین تصمیمات جهان بعد از مدتها تمرین دموکراسی اعمال فشار و اجبار بر پیکر جامعه برای پذیرش و رعایت یک مسولیت اجتماعی شد . اجباری که هیچ کشور و ابرقدرتی برای اعمال ان بر کشوری دیگر خرده نگرفت و هیچ کمپینی نیز برای مردمی که به اجبار و گاها با فشار زور و جریمه و تهدید و ... در خانه ماندند اشک تمساح نریخت. جامعه مثال یک زنجیری شد که راز پایداری ان منفصل بودن حلقه های ان است . کسانی که در این برهه حساس تاریخی عزم سفر کردند و بی تفاوت به نقش پر رنگشان در اجتماع بودند مورد غضب واقع شده و انگ بی فرهنگی در قبول جامعه پذیری را به جان خریدند . امروز اما امارهایی که از کاهش رشد ابتلا به این ویروس خبر می دهد نشان از جهاد بزرگ فردی در جامعه دارد . جهادی که از ماندن در خانه و قبول شرایط عمومی جامعه حکایت دارد. مردمی که با خانه ماندن به ایین های ایرانی و باستانی عمل نکردند در حقیقت قهرمانان عرصه مبارزه با ویروس کرونا هستند. اکنون نیز در استانه فرارسیدن روز طبیعت و ۱۳ به در وارد مرحله حساس دیگری شده ایم که اگر نسبت به تلاش های کادر درمان و بی شمار افرادی که در این ماههای اخیر جان و زندگی و عشقشان را کف دست گذاشته اند بی توجه باشیم ؛خیانت کرده ایم. طبیعت ؛ فطرت و غریزه انسانی که بی تفاوت به سلامت دیگران باشد را بر نمیتابد پس در ۱۳ به در امسال به طبیعت و وجدان انسانی و درونی خود برگردیم و تصویر مسولیت پذیری فردی را در تاریخ ایران ثبت کنیم تا یکی از زیباترین ۱۳ به درهای عمرمان را رقم بزنیم.
 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو