امروز : دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۶:۴۶ PM
اختصاصی عبارت
گفتگوی عبارت با سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری؛

۴۰ نوبت ضدعفونی شهر ساری در ۲ ماه / شهروندان می توانند با یک تماس مواد ضدعفونی دریافت کنند / شهرداری یک روز هم تعطیلی نداشت / قول می دهیم تا آخرین لحظه در کنار مردم باشیم

حسین مرتضوی+عبارت
    -     کد خبر: 51002
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱/۲۸|۱۲:۲۴
سرویس : جامعه >> شهری
وی همچنین به راه اندازی پویش سپاس در شهرداری ساری اشاره کرد و گفت: ما تقریبا جزو اولین شهرها در کشور بودیم که پویش قدردانی از کادر درمان را آغاز نمودیم

عبارت-گروه جامعه:  پس از شیوع کرونا در کشور یکی از مهمترین سازمان هایی که در خط مقدم مبارزه با این اپیدمی قرار گرفتند، شهرداری ها بودند.

شهرداری ساری به عنوان سازمان مدیریت شهری مرکز استان مازندران وظیفه سنگینی در جهت کنترل و مدیریت این بیماری در کلانشهر ساری داشت و با گذشت 2 ماه از ورود بیماری به کشور، فعالیت ها و اقدامات این سازمان همچنان ادامه دارد.

حسین مرتضوی سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری در گفتگو با عبارت با قدردانی از زحمات همکارانش در این زمینه گفت: از همان روزهای آغازین شیوع این بیماری در سطح کشور، سازمان های تابعه شهرداری ساری اقدامات و فعالیت خود را آغاز نمودند و تعداد 1500 نفر از همکارانمان به صورت شیفتی و شبانه روزی مشغول ارائه خدمات به شهروندان عزیزمان بودند و هستند. چه در روزهایی که تمام ادارات تعطیل بود و چه حالا که کم کم اوضاع ادارات به روال معمولی برگشته است.

وی افزود:سازمان آتش نشانی، سازمان پسماند و آرامستان های شهرداری در این زمینه پیش قراول بودند و تمامی سازمان های تابعه شهرداری نیز مشغول فعالیت هایی برای بهبود کمک رسانی به شهروندان بودند. از سازمان فرهنگی گرفته تا فضای سبز، می توان گفت در این مدت زمان هیچ سازمان بیکار یا کم کاری در شهرداری ساری وجود نداشت و همه با تمام توان مشغول انجام وظیفه بوده و هستند.

مدیر روابط عمومی شهرداری ساری در ادامه با اشاره به اهمیت سلامت شهروندان برای مجموعه مدیریت شهری در ساری اظهار کرد: تا امروز 40 مرتبه ضدعفونی را در شهر ساری انجام دادیم که در مدت 2 ماهه ورود ویروس به کشور به نظرم یک رکورد محسوب می شود. در حال حاضر نیز این ضدعفونی ها در معابر شهری همچنان ادامه دارد. علاوه بر این مواد ضدعفونی و گند زدایی در سازمان آتش نشانی و پسماند شهرداری ساری موجود است و هر شهروند می تواند با یک تماس با 137 یا سازمان آتش نشانی درخواست کند تا محل هایی که از نظر وی مشکوک محسوب می شوند مورد ضدعفونی قرار بگیرند که این اقدام در کمتر از 1 ساعت توسط زحمتکشان آتش نشانی به انجام خواهد رسید.

وی ادامه داد: هر شهروند ساروی علاوه بر این می تواند از ما درخواست مواد ضدعفونی داشته باشد تا خودش به هر وسیله ای مکان های مورد نظرش را ضدعفونی نماید. با یک تماس با شهرداری ما هرقدر که بخواهند مواد ضدعفونی کننده محیط در اختیار آنان قرار می دهیم.

مرتضوی در ادامه به اقدامات انجام شده در زمینه حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: از آنجایی که طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی و همینطور وزارت بهداشت، وسائل نقلیه عمومی یکی از مکان های مستعد شیوع ویروس کرونا است، ما مقادیر بسیار زیادی از موادضدعفونی کننده و 7 هزار ماسک را بین ناوگان حمل و نقل عمومی شهر ساری توزیع کردیم و علاوه بر آن هرروز کار ضدعفونی ماشین های این عزیزان در دست انجام است. البته اتوبوس ها و ون ها چند روز است کارشان را شروع کردند و این اقدامات علاوه بر تاکسی های شهری بر روی این وسائل نیز صورت می پذیرد. به تازگی نیز قانون حذف مسافر سوم از صندلی عقب تاکسی ها به اجرا در آمده که می تواند کمک خوبی به کنترل ویروس در همچین مکان هایی باشد.

وی همچنین به توزیع رایگان مواد ضدعفونی در بین شهروندان اشاره کرد و گفت: اقلام بهداشتی شامل محلول ضدعفونی کننده، دستکش و ماسک از جمله مواردی بود که به تعداد زیاد در اختیار شهروندان قرار گرفت تا در روزهایی که این اقلام به نوعی در کشور کمیاب بود، کمکی باشد برای حقظ سلامت و جان این عزیزان.

این مسئول در ادامه صحبت هایش با اشاره به تعطیلی چند روزه در ادارات استان مازندران گفت: غیر از آن چند روز که در تعطیلات عید هم قرار گرفت، در بقیه روزها از آنجایی که شهر ساری مرکز استان مازندران است و رفت و آمد به این منطقه از تمام شهرهای استان صورت می پذیرد لزوم حفظ توجه و اهمیت به فاصله گذاری و ضدعقونی های پی در پی اماکنی مانند پمپ بنزین ها و عابربانک ها در شهر بیش از همیشه احساس میشد که این اقدام نیز بدون هیچ وقفه ای همچنان در حال انجام است.

او افزود: در ادامه این فعالیت ها دستور تعطیلی تمام بازارهای هفتگی شهر توسط شهردار صادر شد که همچنان هم این تعطیلی ادامه دارد اما چند بازار بزرگ شهر که فعالیت های خود را از سر گرفته اند روزی 2 الی 3 بار ضدعفونی می شوند تا خدایی نکرده خطری در این مکان ها شهروندهای ما را تهدید ننماید.

مدیر روابط عمومی شهرداری ساری همچنین اعلام کرد: تعطیلی پارک ها و بوستان ها در ساری به عنوان اولین شهر مازندران با دستور شهردار انجام شد و همچنین جلوی ترددهای غیر ضرور به آرامستان های شهرداری نیز گرفته و این مکان نیز تقریبا نیمه تعطیل شد.

وی همچنین به راه اندازی پویش سپاس در شهرداری ساری اشاره کرد و گفت: ما تقریبا جزو اولین شهرها در کشور بودیم که پویش قدردانی از کادر درمان را آغاز نمودیم و در کنار این تمام تابلو های تبلیغاتی سطح شهر را با بنرهای مرتبط با راه های مقابله با ویروس، هشدارهای پزشکی و تشکر از کادر درمانی پوشاندیم. حتی برای بعضی ارگان ها و نهاد ها نیز با هزینه شهرداری بنر چاپ کردیم و در سطح شهر نصب نمودیم تا فضای شهری برای مردم مفید به فایده و یادآور شرایط حال و حاضر باشد.

مرتضوی در ادامه صحبت هایش با تشکر از زحمات همکارانش در سازمان شهرداری گفت: یکی از فعال ترین سازمان ها در این ایام شهرداری ساری بود که همه با تمام وجود در آن پای کار آمده بودند. حتی در این ایام ما یک روز تعطیل هم نداشتیم. بسیاری از کارکنان با توجه به فعالیت های پر خطری که انجام می دادند مبتلا به بیماری شدند و بسیاری نیز مانند آتش نشان ها مجبورند تا در این روزها هفته ای یک بار به خانه بروند و خانواده شان را ببینند. این افراد جانشان را در دست گرفتند و برای خدمت به شهروندان پا پیش گذاشته اند. مردم هم در پیام ها و دیدارهایشان قدردانی شان را نشان داده اند اما من نیز به نوبه خودم از تمام کسانی که در این راستا تلاش کرده اند بار دیگر تشکر می کنم.

وی در انتها گفت: به مردم قول می دهیم که شهرداری ساری تا آخرین لحظه دست از فعالیت هایش برای مقابله با کرونا بر نخواهد داشت و به هیچ عنوان شهروندان را در این ایام تنها نخواهد گذاشت. حتی اگر بیماری تا ماه های آتی نیز ادامه یابد ما همچنان با قدرت و انگیزه به خدمت به مردم ادامه خواهیم داد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو