امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۲۷ PM
اختصاصی عبارت
گفتگوی عبارت با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران؛

خصوصی سازی کارخانه چوب و کاغذ مازندران، شاید تا پایان سال

خیریانپور+عبارت
    -     کد خبر: 51096
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۲/۴|۰۸:۰۲
حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در گفتگویی با عبارت از آخرین وضعیت کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران گفت.

عبارت-گروه اقتصاد: حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در گفتگویی با عبارت از آخرین وضعیت کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران گفت.

وی با اشاره به اهمیت کارخانه چوب و کاغذ برای استان مازندران گفت: متاسفانه این شرکت دچار مشکلاتی شد که بخشی از آن مدیریتی بود و بخش دیگر مربوط به تامین مواد اولیه برای کارخانه می شد.

خیریانپور افزود: خوشبختانه در سال 98 اقدامات بسیار خوبی در جهت پیگیری این مسائل انجام گرفت. استاندار به صورت جدی به این مسئله ورود کرد و حداقل 4 الی 5 جلسه کارگروه رفع موانع تولید را در محل خود کارخانه برگزار کردیم که تنها در یکی از این جلسات 23 بند برای این شرکت به تصویب رسید که در جهت حل مشکلات تولید و کارگران و پرسنل این شرکت بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران ادامه داد: معاون اول رئیس جمهور آقای جهانگیری نیز به این قضیه ورود کردند و یک جلسه خاص برای رسیدگی به مشکلات این کارخانه در دفتر معاون اول با حضور استاندار مازندران و چند تن از وزرا برگزار شد. در آن جلسه 7 مصوبه در حضور دکتر جهانگیری مطرح شد از جمله یکی از مهمترین این مصوبات می توان به تصویب خروج کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران از ورشکستگی اشاره کرد که خوشبختانه در این خصوص اقدامات خوبی نیز صورت گرفت که تامین منابع مورد نیاز و افزایش سرمایه از این دست اقدامات بود.

وی در ادامه با اشاره به بازدیدهای مقامات کشوری از جمله وزیر کشور از این کارخانه گفت: تمام اقدامات انجام شده منتهی به این شد که در پایان سال 98 یک جشنی توسط پرسنل کارخانه در همان محل برگزار گردید. این جشن به جهت آن بود که بسیاری از مشکلات رفع و کارخانه در مسیر رونق تولید قرار گرفته بود.

خیریانپور در ادامه افزود: البته در سال جدید اتفاقاتی رخ داد مبنی بر واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی. اگرچه اصل این کار مورد تائید مقامات کشوری است و سیاسیت های نظام بر این امر تاکید دارد تا بانک ها از بنگاه داری خارج شوند و چرخ اقتصاد به دست مردم بچرخد اما با توجه به شرایط موجود و مشکلاتی که کرونا به وجود آورد این مورد در این مقطع صلاح نبود و با پیگیری هایی که استاندار در این زمینه انجام دادند و گفتگویی که با مدیرعامل شرکت آینده پویا و همچنین بانک ملی ایران داشتند فعلا این مزایده کنسل شد.

وی در خصوص احتمال انجام این کار تا پایان سال جاری گفت: این امر بسته به شرایط و مقتضیات خاصی است. هر اقدامی که بخواهد روند امور چوب و کاغذ را از مسیر خود خارج کند مورد تائید نیست. آنچه که مدنظر ماست اینکه چوب و کاغذ به عنوان بزرگترین کارخانه تولید کاغذ در کشور یک ظرفیت برای استان مازندران و کشور است.

خیریانپور افزود: به همین علت ما نمی خواهیم اتفاقی برای این کارخانه رخ دهد و اگر حساسیت زیادی برای این کار به خرج می دهیم علتش همین است. ما برای تامین مواد اولیه تمام تلاشمان را می کنیم. هم با زراعت چوب و هم با واردات چوب از روسیه که در همان جلسه با دکتر جهانگیری به تصویب رسید.

معاون اقتصادی استاندار در انتها اظهار کرد: این ظرفیت در استان وجود دارد که با امکانات موجود کارخانه را به سوی رونق تولید سوق دهد و ما در سال گذشته این امر را ثابت کردیم و امیدواریم در سال جدید هم این اقدامات ادامه دار باشد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

آزادی
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
آقایون نمیدونند کارگران بدبخت نتیجه مدیریت غلط آنان است مگر خود این آقا 6 ماه شده حقوق نگیرد که از مشکلات حرف می زند ؟ خبرنگار شما هم که با اسم عبارت اقتصادی شمال تر زده است الان بروید بپرسید چقد گرفت این گزارشو نوشت ؟
پربازدیدترین