امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۵:۳۰ AM

سعید ملایی یک‌سال قبل دنبال مهاجرت بود

سعید ملایی+عبارت
    -     کد خبر: 51752
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۲/۳۰|۱۲:۰۱
سرویس : ورزش >> رزمی
در شرایطی که بسیاری از کارشناسان ایرانی مهاجرت سعید ملایی را دلیل اصلی به راه افتادن پرونده علیه ورزش ایران می‌دانند حالا، اما آرش میراسماعیلی، رییس فدراسیون جودو می‌گوید سعید خیلی قبل‌تر از این داستان‌ها می‌خواست از ایران مهاجرت کند و برود.

عبارت: داستان سعید ملایی و جودو ایران حالا رفته رفته می‌رود تا تبدیل به سوژه‌ای کهنه شود؛ سوژه‌ای که البته می‌تواند دردسر تازه‌ای برای جودو و شاید ورزش ایران به بار بیاورد. ماجرا از این قرار است که بعد از مهاجرت او به آلمان و پناهندگی اش به مغولستان، فدراسیون جهانی جودو، فدراسیون ایران را به صورت موقت تعلیق کرده و قرار شده در تابستان پیش رو دادگاه حکمیت ورزش درباره رفع این تعیلق یا دائمی شدنش نظر نهایی را بدهد.

اگرچه مسئولان ایرانی امیدزیادی دارند برنده این دادگاه شوند، ولی شهادت سعید ملایی به همراه مربی اش محمد منصوری، کار را خراب کرده است؛ آن‌ها می‌خواهنددر دادگاه مذکور علیه مسئولان ایرانی شهادت دهند که با اجبار و تهدید آن‌ها از رویارویی با رقبای اسرائیلی سرباز زده اند.

موضوعی که مسئولان ایرانی را آن را رد و توهم توطئه می‌خوانند.

در شرایطی که بسیاری از کارشناسان ایرانی مهاجرت سعید ملایی را دلیل اصلی به راه افتادن پرونده علیه ورزش ایران می‌دانند حالا، اما آرش میراسماعیلی، رییس فدراسیون جودو می‌گوید سعید خیلی قبل‌تر از این داستان‌ها می‌خواست از ایران مهاجرت کند و برود.

این استدلال به آن معنی است که شکست‌های عمدی اش در تورنمنت ژاپن برابر رقبا، دلیل اصلی مهاجرت او نبوده است. میراسماعیلی در صحبت‌هایی که با فرهیختگان داشته در این مورد می‌گوید: «سعید ملایی، محمد منصوری و وحید سرلک قرار است در دادگاه علیه ورزش کشورمان شهادت بدهند. وکلای فدراسیون جهانی آنان را معرفی کرده‌اند. سعید ملایی در بطن کار بوده و ادعا‌هایی داشته که باید در دادگاه ثابت کند. ما همه ادعا‌های او را رد کرده‌ایم، چون همه آن‌ها غیرمستند بوده؛ خانواده او به‌هیچ‌عنوان تحت‌فشار نبودند و حتی خودشان هم اذعان دارند. این ادعای سعید ملایی کاملا کذب است. او یک‌سال قبل از حاشیه‌سازی پیگیر مهاجرت بود و تمام این صحبت‌ها را فدراسیون جهانی برای ما ارسال کرده است. محمد منصوری هم پس از رفتن ملایی به آلمان به‌صورت پنهانی راهی آلمان شده و پناهنده آن کشور است. درحال‌حاضر فدراسیون جهانی از او اطلاعات دریافت می‌کند، طبیعتا شهادت منصوری با توجه به شرایطی که دارد برای ما به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست. وحید سرلک هم که سال‌ها قبل به آلمان پناهنده شده بود، سومین شاهد ایرانی است که قرار است علیه ورزش کشورمان شهادت دهد. فدراسیون جهانی و وکلای آن‌ها درتلاشند ایرانی‌ها علیه ورزش کشورشان در دادگاه CAS شهادت بدهند که این جای تاسف دارد.»

دادگاه جودو ایران در شرایطی قرار است تابستان برگزار شود که ادعا شده تصویب و لغو ماده عدم مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی در مجلس هم به یکی از بند‌های فدراسیون جهانی جودو اضافه شود تا از این طریق بتواند روی رای نهایی دادگاه اثرگذار باشد./فرارو

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو