امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۳۰ AM

کسر یک ماه از دوره آموزشی برای مشمولان خارج از کشور

سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا  + عبارت
    -     کد خبر: 51765
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۲/۳۰|۱۲:۴۵
سرویس :
«سردار تقی مهری» رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی درباره برگزاری دوره‌های آموزشی برای مشمولانی که به خدمت اعزام می‌شوند، گفت: برای مشمولانی که در اردیبهشت و خرداد ماه به خدمت سربازی اعزام شده‌اند، دوره آموزشی کوتاه شده و یک ماه از آن کسر شده و دوره آموزشی به صورت یک ماهه برگزار می‌شود.

عبارت: وی ادامه داد: برای مشمولانی که در ماه‌های بعد از خرداد به خدمت سربازی اعزام می‌شوند، در خصوص اینکه برگزاری دوره آموزشی به چه صورتی باشد، در آینده تصمیم‌گیری می‌شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی درباره مشمولان غایب و غیرغایب خارج از کشور، گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا، تمام مشمولان غایب و غیرغایب می‌توانند به کشور یا به محل اقامت خود بازگردند و هیچ مشکلی برای آنها ایجاد نخواهد شد و هیچ محدودیت زمانی برای آنها نیز وجود ندارد.

سردار مهری تصریح کرد: البته مشمولان غایب کمتر از سه سال خارج از کشور می‌توانند یکبار در این شرایط وارد کشور شده و برای بازگشت آنها نیز مانعی وجود ندارد و با تأیید وزارت امور خارجه می‌توانند این افراد از کشور خارج شوند.

وی ادامه داد: براساس مقررات مشمولان غایب وقتی وارد کشور می‌شوند می‌توانند شش ماه در کشور حضور داشته و بعد از کشور خارج شوند، از همین‌رو برای مشمولان غایب بیش از سه سال نیز با توجه به شرایط کرونا محدودیتی وجود ندارد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: برخی از مشمولان غایب نیز به مدت یکماه از کشور خارج شده‌اند، اما به دلیل شرایط کرونا نتوانستند به کشور باز گردند برای این مشمولان نیز هیچ منعی وجود ندارد و تا هر زمان که به دلیل شیوع کرونا نتوانستند به کشور بازگردند، مشکل خاصی برای آنها ایجاد نشده و وثیقه این افراد ضبط نمی‌شود.

سردار مهری خاطرنشان کرد: اولین گروه مشمولان همان دانشجویانی بودند که از چین وارد کشور شدند و تعدادی از آنها قصد بازگشت به چین را داشتند و بدون هیچ منعی برگشتند افراد دیگری که در اروپا و کشورهای دیگر بودند، می‌توانند نیز بدون هیچ منعی وارد کشور شده و برای خروج شان از کشور نیز مشکلی وجود ندارد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی تصریح کرد: وزارت امور خارجه اسامی این مشمولان غایب را به ما اعلام کرده‌اند و این افراد برای خروج از کشور مشکلی نخواهند داشت./ایلنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو