امروز : یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۳۴ AM
آخرین اخبار:
اختصاصی عبارت
تمرین تیم های لیگ برتری برای برگزاری ادامه مسابقات از امروز آغاز شد؛

خطر سقوط بیخ گوش ببرهای شمالی / چرا نساجی بیش از سایر تیم ها از کرونا آسیب دید؟

نساجی+عبارت
    -     کد خبر: 51836
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۳/۳|۱۳:۰۲
در حالی که بازی‌های لیگ برتر فوتبال بعد از نهم اسفندماه و انجام هفته ۲۱ رقابت‌های فصل جاری به دستور ستاد عالی مبارزه با کرونا نیمه کاره رها شد، اکنون و در حالی که اغلب استان‌های کشور طبق آمار و ادعای وزارت بهداشت از شرایط قرمز خارج شده اند و دوره احتیاط و فاصله گذاری اجتماعی را می‌گذرانند، طبق مجوز حسن روحانی و به شرط رعابت پروتکل‌ها بازگشایی خواهد شد و تیم‌ها از امروز تمرینات آماده سازی خود را برگزار می‌کنند.

عبارت-گروه ورزش:  پس از هفته‌ها مناقشه و اختلاف بر سر برگزاری ۹ هفته باقی مانده نوزدهمین دوره لیگ‌برتر فوتبال ایران، چندی پیش و بعد از چراغ سبز رییس جمهور و وزارت بهداشت، قرار شد تا مسابقات بدون حضور تماشاگر و رعایت اصول بهداشتی از ۲۹ خردادماه پیگیری شود.

پرونده ازسرگیری رقابت‌های باشگاهی فوتبال بخاطر شیوع ویروس کرونا در حالی به سوژه جنجال بین تیم‌های حاضر در این مسابقات از یک سو و سازمان لیگ، فدراسیون و وزارتخانه‌های بهداشت و ورزش از سوی دیگر تبدیل شده بود که این بیماری خطرناک، تصمیم را در کشور‌های مختلف دشوار کرده و هر کشوری به تناسب شرایط اجتماعی و میزان گستردگی این ویروس کشنده، تصمیمات مختلفی گرفته اند.

در حالی که بازی‌های لیگ برتر فوتبال بعد از نهم اسفندماه و انجام هفته ۲۱ رقابت‌های فصل جاری به دستور ستاد عالی مبارزه با کرونا نیمه کاره رها شد، اکنون و در حالی که اغلب استان‌های کشور طبق آمار و ادعای وزارت بهداشت از شرایط قرمز خارج شده اند و دوره احتیاط و فاصله گذاری اجتماعی را می‌گذرانند، طبق مجوز حسن روحانی و به شرط رعابت پروتکل‌ها بازگشایی خواهد شد و تیم‌ها از امروز تمرینات آماده سازی خود را برگزار می‌کنند.

نساجی مازندران که پس از 21 هفته در جایگاه دهم جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفته از جمله مخالفان برگزاری و شروع مجدد لیگ برتر بود. البته باشگاه هایی چون سپاهان، تراکتورسازی و تا حدود زیادی نیز استقلال سردمدار اصلی اجرای ایده لغو کامل مسابقات به دلیل خطر شیوع بیماری بودند و در مقابل پرسپولیس در کنار دو سه تیم دیگر خواهان برگزاری ادامه مسابقات با رعایت اصول بهداشتی شدند.

همین اختلاف نظر باعث بروز مخالفت‌هایی پررنگ در سطح رسانه‌ها از سوی این دو طیف شد و عجیب اینکه دو طرف از هر حربه‌ای برای کشاندن نظر مسئولان به سمت استدلال‌های خود استفاده کردند. از ربط دادن دسته جمعی و عجیب مرگ یک نوجوان فوتبالیست به نام متین که در بیرون از محیط فوتبال به کرونا آلوده شده بود و صدای پدر این نوجوان را هم درآورد، تا مقایسه بی ربط تعطیل نشدن بیمارستان‌ها در ایام تعطیلات کرونا با ورزشگاه‌های خالی محل برگزاری فوتبال در بیانیه عجیب تیمی مدعی قهرمانی!

البته کرونا تنها تیم فوتبال نساجی را اذیت نکرد. از آنجایی که به تازگیمالکیت تمام و کمال باشگاه به رضا حدادیان واگذار شده، ضرر نساجی از این ویروس به همراه چند باشگاه لیگ برتری دیگر بیش از سایرین بوده است.

طرفداران فوتبال و تیم نساجی مازندران ختما اطلاع دارند که مالک و اسپانسر اصلی آن ها مالک شرکت هواپیمایی وارش است و کیست که نداند شرکت های هواپیمایی یکی از مشاغلی بودند که بیشترین آسیب را از کرونا متحمل شدند. البته تراکتور تبریز و ماشین سازی این شهر نیز با مالکیت زنوزی اصل مالک هواپیمایی آتا وضعیتی مشابه نساجی دارد اما همانطور که طرفداران فوتبال می دانند فعالیت های اقتصادی محمدرضا زنوزی مانند رضا حدادیان تنها به شرکت هواپیمایی خلاصه نمی شود و به همین سبب میزان آسیب وارده به آن با مالک نساجی قابل قیاس نیست.

البته رضا حدادیان چه زمانی که شهام 40 درصد باشگاه را در اختیار داشت و چه حالا که مالک صد درصدی آن محسوب می شود، همواره شخصیتی محجوب و شریف را از خود به نمایش گذاشت و بعید است با بهانه تراشی از این موقعیت سعی در توجیه مشکلات احتمالی مالی در آینده باشگاه داشته باشد.

به هر حال پس از روی کار آمدن او و پرداخت بخشی از قرارداد بازیکنان و همچنین تعویض سرمربی و آمدن محمود فکری به قائمشهر، اوضاع ببرهای لیگ برتر در جدول بهبود پیدا کرد و نساجی چی ها پس از هفته ها جشن پیروزی را در قائمشهر به گا کردند اما با شیوع کرونا این روند نیز متوقف شد.

اکنون اما طبق آخرین اخبار پس از اعلام ابلاغ دستورالعمل و زمان بازگشایی تمرینات تیم‌های فوتبال و آغاز لیگ برتر از ۲۹ خرداد، بازیکنان تیم فوتبال نساجی مازندران نیز برای برپایی اردو در تهران جمع خواهند شد و امروز (پنجشنبه) تست کرونا می‌دهند. پس از تست کرونا و کسب اطمینان از سلامتی بازیکنان، شاگردان محمود فکری از شنبه هفته آینده تمرینات خود را در پایتخت آغاز خواهند کرد.

روز گذشته ایزد سیف‌الله‌پور قائم‌مقام باشگاه نساجی ، در مورد زمان از سرگیری تمرینات تیم فوتبال نساجی مازندران، اظهار داشت: مجبوریم از شنبه هفته آینده تمرینات را در تهران آغاز کنیم. از این رو به همه بازیکنان و مربیان فراخوان زدیم تا با حضور در تهران آماده شروع تمرینات شوند.

وی ادامه داد: ما دو زمین تمرین داریم. از این رو فاصله مناسب بین بازیکنان حفظ خواهد شد و برای شروع تمرینات مشکلی نداریم. مشکل اصلی، سفر به شهر‌ها و استان‌های قرمز است. ما باید یک بازی در آبادان برگزار کنیم و خوزستان وضعیت خوبی ندارد. از طرفی بلیت هواپیما چارتر شده و ما از دو هفته قبل باید بلیت هواپیما و هتل را رزرو کنیم. اگر در این دو هفته شهر میزبان ما قرمز شد تکلیف چیست؟

قائم‌مقام باشگاه نساجی مازندران خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم مدام با شروع مسابقات مخالفت کنم، ولی فوتبال بدون برخورد امکان ندارد. در یک بازی درون تیمی در تمرینات برخورد و تنش وجود دارد چه رسد به مسابقات رسمی که پای امتیاز در میان است. امیدوارم خدا کمک‌مان کند.

با توجه به این که هنوز 9 بازی و 21 امتیاز از رقابت های لیگ نوزدهم باقی مانده و فاصله نساجی با منطقه سقوط تنها 5 امتیاز است، به نظر باید بجای پرداختن به حواشی، بر تمرین بیشتر و فراهم آوردن امکانات بهداشتی برای بازیکانان متمرکز شد تا تنها امید شهر خسته که پس از سالها طعم شیرین رقابت های سطح اول فوتبال را می چشد به این آسانی با این رثابت ها خداحافظی نکند.

اخبار مرتبط
موضع باشگاه نساجی درباره ادامه لیگ برتر چیست؟ مرگ پسر نوجوان در آب بندان فریدونکنار / آتش سوزی انبار مرکبات در بابل / از کلاهبرداری در پوشش فروش محصولات بهداشتی تا پولشویی در سایت شرط بندی در قائمشهر / حمله پلنگ به مرد ۴۵ ساله در بابل /مرگ غیرمنتظره بازیکن سابق نساجی تعداد بالای بیماران کرونایی در بابل از زبان نماینده وزیر/کمبود اعتبار کرونایی در مازندران داد نماینده خبرگان را هم درآورد/کوچ پزشک چالوسی از کرمان به زادگاهش برای شکست کرونا/انتقاد نماینده مجلس از کمک ۱۰ میلیاردی به دانشگاه بابل جواب شجاعانه خلیل زاده به منتقدان پرسپولیس / حضور در مناطق مرزی با پاکستان در این روزهای پر خطر / بازیگری که خودش برای خودش شایعه می سازد! / تشکر جالب شهردار رویان از رزمندگان سفیدپوش / جمع آبی ها در نساجی جمع است کمک یک میلیاردی آملی ها به بیمارستان کرونایی / مرگ ۲۰ هزار پرنده در میانکاله برای یک تسویه حساب! / غربی ها نگران از آزادراه تهران – شمال / نماینده تنکابن رئیس مجلس می شود؟! / سپیدرودی ها در بابل کرونا گرفتند؟ استاندار کهگیلویه و بویراحمد از استاندار مازندران یاد بگیرد!/ بازدید شبانه دادستان از بیمارستان مخصوص کرونا/ رضیان:متخلفان را به خدا واگذار می کنم!/تست کرونا از مسافرین ورودی مازندران/ بیمارستان های مخصوص کرونا در مازندران را بشناسید در پی شکایت نساجی مازندران رخ داد / محرومیت شهرخودرو از نقل و انتقالات/ ۲ بازیکن نقره داغ شدند! پرسپولیس در خطر سقوط به دسته اول! تجمع اعتراضی دانشجویان در پیِ شیوع کرونا / جانشین احتمالی مهاجری در نساجی مشخص شد / اولین اقدام نماینده منتخب آمل پس از اعلام نتایج / روایتی از دشواری‌ها بانوان برای اجرای کنسرت‌ در مازندران / قاچاقچیان در شکار لاشه های میانکاله

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

تجاوز به دختر جوان توسط پسر بنگاه دار محل

جزئیات نحوه و زمان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا

اعترافات ریحانه پارسا درباره حواشی اخیرش / هیچ وقت بچه پول‌دار نبودم

جزئیات افزایش ۵درصدی مزد حداقل بگیران و ۷۸هزار تومانی سایر سطوح/ پرداخت حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی از چه زمانی آغاز می‌شود؟

تلاش نماینده عضو جبهه پایداری برای حاشیه‌سازی علیه وزیر اقتصاد در صحن مجلس/قالیباف: وزیر تصادف کرده بود /دژپسند: درگیر حواشی تصنعی نشویم

قتل‌ها در سیستم اتفاق افتاد و مدیر پروژه گرایش چپ داشت / همه روایت‌ها از مسئولیت قتل‌های زنجیره‌ای

به دنبال نقش «ب.ز» در فوتبال ایران/ «بوروس»، معتمد تاج یا حامی کی‌روش و ویلموتس؟

مجلسی ها در تکاپوی جمع‌آوری امضا برای طرح عدم به کارگیری دوتابعیتی‌ها

مردان طاس در معرض ریسک بالاتر ابتلا به کووید ۱۹ هستند

سرانجام یک روحانی که روی منبر به رهبر انقلاب توهین کرد /روایت روح الله حسینیان از حکم دادگاه ویژه روحانیت

آرشیو
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو