امروز : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۴۶ AM

مدیرکلی که با دانش آموزان مشورت می کند

سعدی پور+عبارت
    -     کد خبر: 51981
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۳/۱۰|۰۸:۵۶
مدیرکل با دقت به حرف های امیرعلی گوش می دهد. از جایش بلند می شود تا به فایل پاور پوینت امیرعلی که در لپ تاپش هست نگاه کند و مراحل طرح او را ببیند. می گوید: "همه ما دغدغه حفظ محیط زیست را داریم، اما بالاخره باید از جایی شروع کنیم.."

عبارت: حوالی صبح گرم خرداد ماه است. خانم معلم و دانش آموزش از راه می رسند. سالن انتظار دفتر مدیر مثل همیشه شلوغ است و درخواستها برای دیدار با او بسیار زیاد. چند دقیقه ای در انتظار می نشینند..

 شاید باورش دشوار است که فردی در بالاترین رده سازمان پای حرف ها و نظرات نوجوان ۱۱ ساله بنشیند.. بالاخره نوبت به امیرعلی و خانم معلمش می رسد که وارد اتاق شوند و با مدیرکل آموزش وپرورش مازندران صحبت کنند.

 امیرعلی دانش آموز پایه ششم دبستان شهید معلم کلایی ساری از مدت ها قبل بر روی طرحی برای ساماندهی معضل زباله کار می کند. او فکر می کند می شود فرهنگسازی و اقدام برای تفکیک زباله را از مدرسه و دانش آموزان شروع کرد.

 امیرعلی روبروی مدیرکل می نشیند و می گوید: "روزایی مث ۲۹ دی روز هوای پاک، ۲ اردیبهشت روز زمین پاک و ۲۱ تیر روز بدون پلاستیک داریم که باید توی مدارس درباره این روزا آموزش داده بشه. این روزا میتونه مقدمه ای برای فرهنگسازی تفکیک زباله باشه. ما بچه ها این کارو از مدرسه مون شروع کردیم".
   
 مدیرکل با دقت به حرف های امیرعلی گوش می دهد. از جایش بلند می شود تا به فایل پاور پوینت امیرعلی که در لپ تاپش هست نگاه کند و مراحل طرح او را ببیند. می گوید: "همه ما دغدغه حفظ محیط زیست را داریم، اما بالاخره باید از جایی شروع کنیم.."

 در طرح امیرعلی می شود تمام مدارس سطل های زباله مجزا برای تفکیک داشته باشند و زباله های تفکیکی را به شهرداری ها یا نهادهای مربوطه برای اقدامات بعدی تحویل دهند. حتی باید به دانش آموزان یاد داد که سطل های زباله تفکیکی با روش های ساده در خانه هایشان درست کنند.

 "باید با شهرداری ها نشسته و صحبت کنیم. اگر چیزی شبیه کلبه تپش شهرداری ساری در شهرهای دیگر باشد می توان با آنها تفاهم نامه ای برقرار کرد و تا حدی در زمینه ساماندهی معضل زباله گام برداشت". این را سعدی پور می گوید و به امیرعلی قول می دهد که طرحش را عملی کند...

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو