امروز : شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۳۲ AM

ماجرای دنباله دار اعتراضات به اعتبارنامه تاجگردون /هیات رئیسه مجوز بررسی بیشتر درباره پرونده نماینده اصلاح طلب را صادر کرد

تاجگردون+عبارت
    -     کد خبر: 52142
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۳/۱۳|۱۲:۴۶
سرویس : سیاست >> مجلس
رئیس شعبه ۱۲ بررسی کننده اعتبارنامه منتخبان مجلس از درخواست مهلت پنج روزه از هیئت‌رئیسه برای بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون و موافقت هیات رئیسه با این درخواست خبر داد.

عبارت: حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آخرین وضعیت اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران در مجلس گفت: طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شعبه پنج روز فرصت داشت تا اعتبارنامه های ارجاعی را بررسی کند که ۱۷ اعتبار نامه بررسی شد اما به دلیل اعتراض ۹ نماینده به اعتبارنامه تاجگردون و مکاتبه شعبه با شورای نگهبان برای بررسی مدارک ارائه شده از سوی معترضین، در مهلت پنج روزه این اعتبار نامه بررسی نشد.

وی با بیان اینکه مهلت پنج روزه دیروز دوشنبه پایان یافت، تصریح کرد: طبق آئین نامه داخلی مجلس ما درخواست مهلت پنج روز دیگر کردیم که با موافقت هیئت رئیسه مجلس تا روز یکشنبه آینده برای بررسی اعتبارنامه آقای تاجگردون فرصت داریم.

رئیس شعبه ۱۲ بررسی کننده اعتبار نامه منتخبان مجلس با بیان اینکه شعبه منتظر دریافت جواب استعلام از شورای نگهبان است، گفت: ما نامه ای به همراه مستنداتی که معترضین به این اعتبار نامه، به شعبه تحویل دادند را به شورای نگهبان دادیم که آیا این مواردی که معترضین اعلام کردند، در زمان بررسی صلاحیت آقای تاجگردون در ایام انتخابات بررسی شده است یا نه.

موسوی لارگانی افزود: اگر شورای نگهبان اعلام کند که مستندات ارائه شده قبلا بررسی شده و جدید نیست، شعبه نمی تواند به این پرونده ورود کند اما اگر مستندات جدید باشد، شعبه از معترضین و آقای تاجگردون دعوت می کند تا در جلسه مشترک حضور یابند. در جلسه مشترک ابتدا معترضین دلایل اعتراض به اعتبار نامه را بیان می کنند و سپس آقای تاجگردون دفاعیات خود را ارائه می کند.

رئیس شعبه ۱۲ بررسی کننده اعتبار نامه منتخبان مجلس گفت: سپس شعبه بدون حضور طرفین رای گیری می کند و اگر نظر اکثریت ۱۹ عضو شعبه بر رد اعتبار نامه باشد، پرونده به کمیسیون تحقیق ارجاع می شود ولی اگر اعتبار نامه در شعبه تصویب شود، گزارش آن به صحن مجلس می رود و در آنجا بدون رای گیری اعتبارنامه مصوب خواهد شد.

موسوی لارگانی تصریح کرد: اگر پرونده آقای تاجگردون از شعبه به کمیسیون تحقیق برود، این کمیسیون هم پرونده را بررسی و گزارش را به صحن مجلس می دهد که در صحن مجلس یکی از معترضین به نمایندگی از هشت نفر دیگر دلایل اعتراض را بیان می کند و سپس آقای تاجگردون دفاع خواهد کرد. بعد از این، از صحن مجلس رای‌گیری می شود و رای اکثریت مجلس تکلیف این پرونده را مشخص خواهد کرد.

 اعتبار نامه غلامرضا تاج گردون مورد اعتراض علی‌اکبر کریمی نماینده اراک، روح‌الله نجابت نماینده شیراز، علیرضا زاکانی نماینده مردم قم، علی خضریان، سیدنظام‌الدین موسوی، مجتبی رضاخواه، احمد نادری، مالک شریعتی و اقبال شاکری نمایندگان تهران قرار گرفته است./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو