امروز : دوشنبه ۵ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۱۳ PM

۶ کیلومتر دیگر از پروژه چهارخطه محور هراز زیر بار ترافیکی رفت

جاده هراز+عبارت
    -     کد خبر: 52340
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۳/۲۲|۰۹:۵۲
سرویس :
با حضور وزیر راه‌وشهرسازی و مسئولان استانی مازندران روز پنج شنبه ۶ کیلومتر دیگر از پروژه چهارخطه محور هراز (آمل به تهران ) بهره‌برداری شد و به زیر بار ترافیک رفت.

عبارت:عملیات اجرایی این ۶ کیلومتر در منطقه وانا و محدوده لاسم- پلور است که یک رشته تونل به طول یکهزار و ۷۴۰ متر و سه دستگاه پل به طول ۱۵۰ متر با سه هزار و ۸۰۰ متر دیواره‌سازی از ویژگی‌های آن محسوب می‌شود.

این ۶ کیلومتر شامل ۲ بخش است که بخش نخست به طول سه کیلومتر در محدوده وانا جاده هراز است و بخش دوم نیز در محدوده پلور به لاسم بوده که با حضور وزیر راه‌وشهرسازیب هره برداری و زیر بار ترافیکی رفت. 

همچنین در این پروژه که بیش از ۹ میلیون متر مکعب خاکبرداری و چهار میلیون متر مکعب خاکریزی شده است ، حدود یک هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل هزینه های عمرانی دولت صرف شد. 

طرح چهار خطه شدن ( بهسازی) محور هراز یکی از مهم ترین پروژه های عمرانی استان مازندران است که از سال ۸۹ به طور رسمی اجرایی شد. طول این طرح در استان که به حدود ۱۰۱ کیلومتر می رسد تاکنون ۷۲ کیلومتر آن چهارخطه شده است که بیش از ۴۰ کیلومتر آن در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید.  

 این پروژه که در جاده آمل به تهران در استان مازندران واقع شده شامل ۲۱ رشته تونل ، ۳۳ دستگاه پل و همچنین ۳۴ کیلومتر دیوار سازی است که بر اساس گفته مسئولان تاکنون پیشرفت بیش از ۷۳ درصدی داشت.

جاده هراز در مازندران یکی از کوتاهترین و پرترافیک ترین محور اصلی این استان به تهران است که روزانه بین ۴۰ تا ۶۰ هزار تردد در این محور انجام می شود.

مازندران ۱۱ هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد که ۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتر از این محور را جاده اصلی تشکیل می دهد./ایرنا

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

آرشیو