امروز : دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۵۹ AM

صد میلیون دلار در راه بازار/ شمارش معکوس برای کاهش قیمت دلار

ارز دلار + عبارت
    -     کد خبر: 52515
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۴|۱۲:۴۰
با تزریق بیش از صد میلیون دلار ارز به بازار شمارش معکوس برای فروکش التهاب در بازار ارز آغاز شده است.

عبارت:برای دومین روز متوالی بازارساز ورودی سنگین به بازار ارز داشته است. هدف از این اقدام غلبه بر جو روانی موجود در بازار که توسط دلالان ایجاد شده، است.

بر این اساس طبق برنامه ریزی های صورت گرفته امروز صد میلیون دلار به بازار ارز تزریق می‌شود. این در حالی است که روز گذشته نیز ۵۵ میلیون دلار ارز به بازار تزریق شد اما حجم تقاضا برای خرید به بیش از دو میلیون دلار نرسید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد عرضه های سنگین ارز خریدار چندانی در بازار ندارند.

تا لحظه تنظیم خبر ۶۱ میلیون دلار از این مبلغ برای فروش ثبت سفارش شده است اما تنها برای ۲۳۴ هزار دلار از این مبلغ تقاضای خرید وجود دارد.  حجم ثبت سفارش صورت گرفته برای فروش یورو نیز تا لحظه تنظیم خبر برابر با نیم میلیون یورو بوده است اما کل سفارش خرید به ۳۲ هزار یورو رسیده است.

بازار ارز این روزها با التهاب روبرو شده است اما روند بازگشت نرخ ارز آخرین ساعات روز گذشته در بازار آغاز شد. پیش بینی می‌شود این وضعیت همچنان ادامه داشته باشد.

 همتی، رییس کل بانک مرکزی نیز در سخنان خود طی روزهای اخیر بارها تاکید کرده است که التهاب بازار ارز گذراست و وضعیت به زودی عادی خواهد شد. بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز پیش تر به صادرکنندگانی که در بازگرداندن ارزهای صادرات خود اهمال کنند، هشدار داده است./خبرآنلاین

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو