امروز : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۹:۴۶ PM

استاندار مازندران: ۸۰ درصد مازنی‌ها در عزا و عروسی کرونا گرفتند

حسین زادگان+عبارت
    -     کد خبر: 53777
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۲۲|۲۲:۳۳
استاندارمازندران گفت: براساس بررسی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ۸۰ درصد مازنی ها در موج دوم در مراسم عروسی، عزا و یا تجمع‌هابه کرونا مبتلا شدند.

عبارت:احمد حسین زادگان عصر روز یکشنبه در نشست ویدئو کنفرانسی ستاد استانی مقابله با کرونا  با فرمانداران شهرستان های استان مازندران  افزود: براین اساس برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزا و سایر تجمع هایی که  ابتلا مردم به ویروس کرونا را به دنبال دارد ممنوع است.
وی تعطیلی تالارهای عروسی در این شهرستان ها را نیز در راستای ممانعت از تجمع مردمی بیان کرده است.
 نماینده عالی دولت در مازندران  با انتقاد از برگزارکنندگان مراسم عروسی در باغات خصوصی اضافه کرد : با ممنوع شدن برگزاری این مراسم در تالارها ، برخی از شهروندان نسبت به برگزاری  این مراسم در باغ های خصوصی اقدام می کنند که علاوه بر غیرقانونی بودن ، این کار ایجاد اختلال در سلامت شهروندان محسوب می شود.
حسین زادگان اظهارداشت : نیروی انتظامی پیش از این با برگزارکنندگان فاقد مجوز برگزاری عروسی در باغات برخورد قانونی داشت و این بار باید با برگزاری این آیین ها در دوران کرونایی در شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی در قالب اخلال در سلامت شهروندان برخورد کند.
 وی خاطرنشان کرد : در مجموع  ستاد استانی مقابله با کرونا حدود ۳۰ محور عدم اجرای درست پروتکل های بهداشتی ، فاصله گذاری فیزیکی در استان برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا شناسایی کرد و فرمانداران نیز موظف به نظارت بر اجرای درست پروتکل ها شدند.
اجباری شدن استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی 
رییس ستاد استانی مقابله با کرونا استان مازندران گفت : براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا استفاده از ماسک برای رانندگان خودروهای حمل و نقل عمومی الزامی شد و باید رانندگان برای حفظ سلامت خودشان این پروتکل را رعایت کنند.
حسین زادگان خاطرنشان کرد : علاوه بر آن ظرفیت مسافر در تاکسی ها در صندلی عقب دو نفر و در صندلی جلو نیز یک نفر است و این پروتکل ها نیز از سوی رانندگان رعایت خواهد شد.
وی یادآور شد : ما برای پیشگیری از ویروس کرونا در استان نیاز به همراهی مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی ، فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در عروسی و مراسم عزا و تجمع ها داریم و باید استفاده از ماسک نیز به عنوان پروتکل بهداشتی به خصوص در فضاهای سرپوشیده و تجمعی رعایت شود.
براساس آمار هم اکنون حدود یک هزار مازنی مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران بستری هستند و آمار بیماران در یک هفته اخیر حدود چهار برابر افزایش یافت.
ویروس کرونا سی ام بهمن ماه سال گذشته  در مازندران شیوع یافت و پس از دو ماه همه گیری از هفته اول اردیبهشت ماه سال جاری تا هفته اول تیرماه به مدت دو ماه روند نزولی خود را حفظ کرد که یکباره به دلیل آنچه که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام شده ، آمار بیماران روند صعودی به خود گرفت./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو