امروز : یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۳۲ PM

مناطق ییلاقی رامسر به کانون شیوع ویروس کرونا تبدیل شد

ییلاق رامسر+عبارت
    -     کد خبر: 53805
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۲۳|۱۵:۳۶
رئیس شبکه بهداشت‌ودرمان رامسر گفت که با توجه به تردد زیاد خوش‌نشینان و گردشگران به مناطق ییلاقی شهرستان ، این مناطق به کانون شیوع بیماری کرونا تبدیل شده است.

عبارت:حمیدرضا مبشری روز دوشنبه در جلسه مبارزه با کرونای شهرستان افزود : متاسفانه برگزاری مراسم در تالارها و مساجد بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مهم ترین عامل شیوع مجدد ویروس کرونا در رامسر تبدیل شده و وضعیت شهرستان را قرمز کرده است .

وی با اظهار این که در حال حاضر بیشترین شیوع مربوط به مناطق ییلاقی است ، گفت : عدم هماهنگی و کنترل مناطق ییلاقی و دیگر مناطق روستایی سبب شده تا این مناطق به کانون شیوع ویروس کرونا تبدیل شود.

رئیس شبکه بهداشت رامسر وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان را مشابه اسفند ماه سال گذشته توصیف کرد و افزود :‌ یکی از مشکلات پیش روی ما این است که افراد ناقل، بدون هیچ‌گونه علایم بیماری در میان مردم در حال تردد هستند و در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی خطر ابتلا دیگر افراد جامعه را هم تهدید می کند.

تنهایی اداره بهداشت 

مبشری خواستار هم افزایی تمامی دستگاه ها برای نظارت و کنترل بر اجرای پروتکل های بهداشتی شد و گفت : برخورد با عوامل برگزار کننده مراسم در باغ ها پیرو مصوبات استانی به عهده شبکه بهداشت گذاشته شده است ،‌ ولی واقعیت این است که شبکه بهداشت به تنهایی امکان برخورد با این معضل را ندارد و نیاز است نیروی انتظامی هم در این کار دخیل باشد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونای رامسر همچنین از عدم همکاری ادارات شهرستان در اجرای برخی مصوبات ستاد کرونا انتقاد کرد و افزود :‌ بر اساس مصوبه این ستاد مبنی بر معرفی یک نماینده از سوی هر نهاد به شبکه بهداشت،  تاکنون هیچ کدام از ادارات نماینده ای به شبکه بهداشت معرفی نکرده اند.

مبشری با اشاره به کمبود نیروی درمانی در بیمارستان ها ، افزود :چنانچه تعامل و همکاری بین نهادهای شهرستان ضعیف باشد ، بدون شک کنترل اوضاع سخت خواهد شد.

بازگشت محدودیت‌های اسفند 

فرماندار رامسر نیز در این جلسه گفت : متاسفانه شهرستان رامسر کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد و ادامه این وضعیت موجب می شود تا محدودیت های اسفند ماه بازگردد که قطعا پیامدها و هزینه های اجتماعی و اقتصادی سنگینی در پی خواهد داشت.

محمد آزاد افزود : به دلیل اهمیت موضوع طی چهار روز  گذشته ۲۸ مصوبه ستاد مبارزه با کرونا برای پیشگیری و مقابله با این ویروس در اختیار دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گرفت و تاکید شد که تمامیبندهای مصوبات جلسات ستاد کرونا باید از سوی دستگاه های ذیربط شهرستان اجرایی و عملیاتی شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان با تاکید بر همراهی مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی ، گفت : چنانچه پروتکل های بهداشتی و و فاصله اجتماعی در فضاهای عمومی رعایت نشود ، ناچار به تعطیلی این مکان ها هستیم.

آزاد افزود : استانداری مازندران صراحتا اعلام کرد تمامی تجمع ها به صورت ختم در مساجد ، جشن در تالارها و باغ ها ممنوع است و برخورد با افراد برگزار کننده با شبکه بهداشت ، اداره صنعت به همراه هماهنگی نیروی انتظامی خواهد بود.

شهرستان ۸۰ هزار نفری رامسر در غرب مازندران یکی از هفت شهرستان دارای وضعیت قرمز کرونایی استان است./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو