امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۳:۵۷ AM

هشدار دادستان رامسر به برگزار کنندگان مراسم عروسی و ختم

دادگاه+عبارت
    -     کد خبر: 53847
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۲۵|۱۱:۵۵
دادستانی عمومی و انقلاب رامسر روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به برگزاری هرگونه مراسم جمعی بویژه مراسم عروسی و ختم هشدار داد.

عبارت: دادستانی عمومی و انقلاب رامسر در این اطلاعیه تاکید کرد : مهم ترین عامل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا شرکت در جلسات عقد و عروسی و ترحیم در تالارها، سالن های پذیرایی و مراسم خانگی است و به همین خاطر هر گونه برگزاری مراسم تا زمان عادی شدن شرایط و اعلام رسمی ستاد مبارزه با کرونا در این شهرستان ممنوع است.

در این اطلاعیه آمده است : بر اساس مصوبه کمیته مقابله با پیشگیری بیماری کرونا و شورای تامین شهرستان ، برگزاری هرگونه مراسم عقد و عروسی و ترحیم و مجالس خانگی به هر نحو تا اطلاع ثانوی به کلی ممنوع می باشد و برگزار کنندگان این مراسم به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی و به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی (کتاب پنجم تعزیرات) تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

دادستانی عمومی و انقلاب رامسر در این اطلاعیه تاکید کرد : در صورت تخلف و سرایت بیماری در هر مجلسی که برخلاف مصوبات برگزار شود مقصرین به استناد مواد ۴۹۲ و ۴۹۳ قانون مجازات اسلامی مصوب ۹۲ تحت تعقیب قرار گرفته و محکوم به پرداخت هرگونه خسارت جانی و مالی اعم از دیه و هزینه های درمان به افراد مبتلا ، خواهند شد.

بر اساس این اطلاعیه ، مامورین نیروی انتطامی شهرستان موظف هستند تا علاوه بر جلوگیری از برگزاری هر گونه مجالس عروسی و عزاداری و ترحیم با متخلفین برخورد قانونی کنند.

دادستانی رامسر از شهروندان هم خواسته است تا در صورت مشاهده برگزاری هر گونه مراسم مراتب را جهت اقدام قانونی به مراجع قضایی و یا نیروی انتظامی اطلاع دهند.

شهرستان رامسر در منتهی الیه غرب مازندران از جمله مناطق دارای وضعیت قرمز کرونایی است و شمار  بیماران بستری در این شهرستان طی ۲ هفته گذشته به صورت داوم رو به افزایش است.

طبق آخرین گزارش دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل در مجموع حدود یکهزار و ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های این استان بستری هستند./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال