امروز : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۳۸ AM
یادداشت عبارت
دکتر عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران؛

ماسک نزدن ضد ارزش اجتماعی است

عباس موسوی+عبارت
    -     کد خبر: 53918
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۲۹|۱۴:۴۴
اگر ورود مسافران به استان مازندران همچنان ادامه یابد و دستور های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود ما العملشاهد افزایش بیشتر بیماران کرونایی خواهیم بود.

یادداشت - دکتر عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:  ابتدای شیوع ویروس کرونا اقدامات پیشگیرانه مناسبی انجام شد اما بعد از مدتی مجدد موج جدید ویروس کرونا شدت گرفت.در موج جدید شیوع ویروس کرونا با همان شیوه و پروتکل های بهداشتی گذشته انجام شد. در استان گیلان در ابتدای شیوع ویروس کرونا شدت بیشتری داشت اما اکنون تعداد مبتلایان به این ویروس کمتر هستند. در مازندران هم در دور ابتدایی شیوع ویروس کرونا کنترل خوبی انجام شد. مناطقی که دور نخست شیوع ویروس کرونا با شدت بیشتری انجام شد اکنون تعداد مبتلایان آن اندک است اما با توجه به فاصله نزدیک شهرها و مراودات بین شهری در سطح استان، شیوع بیماری کرونا همچنان در حال افزایش است و اگر این وضعیت را کنترل نکنیم مجبوریم به سمت قرنطینه و برگرداندن محدودیت های بیشتر حرکت کنیم. از زمان شیوع ویروس کرونا بیش از هرکس پرستاران و کادر درمانی بودند که برای بازگرداندن سلامت جامعه روزی در حال تلاش هستند. باید بتوانیم چشمداشت شبانهبیهای این عزیزان را جبران کنیم و این موضوع از اولویت تلاشهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران است.

ارگان های مختلف برای مهار این ویروس در سطح شهر و محل کار  تلاش  های  بسیاری  انجام  دادند  اما  با  توجه  به  شدت  این بیماری در موج دوم نشان می دهد که این اقدامات کافی نبوده است. برخی از اقدامات باید داوطلبانه انجام شود. در ابتدای شیوع ویروس کرونا هنوز دستور کشوری برای تعطیلی بازار نیامده بود اما بسیاری از بازارهای شهرهای مازندران بسته شد. این اقدامات مجدد انجام شود، مخصوصا پایان هفته ها و روزهای تعطیل از شلوغی ها جلوگیری شود.

اگر ورود مسافران به استان مازندران همچنان ادامه یابد و دستور  های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود ما العملشاهد  افزایش  بیشتر  بیماران  کرونایی  خواهیم  بود.  انتظار  این است هموطنان از سفرهای غیر ضروری به استان پرهیز نمایند و مردم بهداشت فردی و فاصله ایمن را رعایت کنند و در واحدهای  های بهداشتی مختلف صنفی ، تجاری و ورزشی نیز دستور العملو فاصله گذاری اجتماعی الزاما اجرا شود

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین