امروز : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۳۳ PM
گفتگوی عبارت
گفتگوی عبارت با «بابایی کارنامی» نماینده ساری و میاندورود در مجلـس؛

ماجرای شرکت ها کذب محض است

بابایی کارنامی+عبارت
    -     کد خبر: 53957
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۱|۱۰:۰۷
سرویس : سیاست >> مجلس
علی بابایی کارنامی در آغاز گفتگو؛ مسکن، منطقه آزاد تجاری و اشتغال را از اصلی ترین برنامه ها و اولویت های خود در یکسال آینده در مجلس دانست و گفت: همه تلاش خود را به کار خواهم بست که منطقه آزاد تجاری در مازندارن به سرانجام برسد، زیرا فایده این کار را برای مردم استان بسیار زیاد می دانم و اجرای این طرح ضمن ایجاد اشتغال پایدار، نگاه کشور به اقتصاد مازندران به ویژه در حوزه تجارت خارجی را متحول خواهد کرد.

عبارت- گروه مجلس: دکتر علی بابایی کارنامی برای بسیاری از ساروی ها چهره ای آشناست. هموکه استخاره اش بد آمد و در جلسه معارفه از فرمانداری ساری باز ماند و هموکه مدیرکل کار مازندران در دولت احمدی نژاد بود اما در انتخابات برای حسن روحانی فعالیت کرد تا نشان دهد چهره ای مستقل و معتدل است. او از دهیاری در چهاردانگه شروع کرد و حالا منتخب دوم مردم ساری در مجلس دوازدهم شورای اسلامی است.

 در چند هفته اخیر و بعد از حضور وی با لباس کارگری در جلسه افتتاحیه، بحث حضور او در هیات مدیره های فراوان داغ شد و مخالفان با اشاره به نام شرکت های مختلف او را در منگنه انتقاد قرار دادند. اما درگفتگو با عبارت نماینده ساری و میاندرود تمامی ادعای مطرح شده را کذب دانسته و درباره حضورش در بخش خصوصی توضیحاتی ارائه کرده است. سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران درباره شایعه «زمزمه تغییر استاندار مازندران»، ماجرای منطقه آزاد، دستگیری های سریالی در شهرداری ساری و تفاهم نامه اخلاقی و معرفتی اش با زارعی دیگر نماینده مرکز استان سخن گفته و برای نخستین بار از جذب اعتباراتی برای شهرداری ساری پرده برداشته است.

 علی بابایی کارنامی در آغاز گفتگو؛ مسکن، منطقه آزاد تجاری و اشتغال را از اصلی ترین برنامه ها و اولویت های خود در یکسال آینده در مجلس دانست و گفت: همه تلاش خود را به کار خواهم بست که منطقه آزاد تجاری در مازندارن به سرانجام برسد، زیرا فایده این کار را برای مردم استان بسیار زیاد می دانم و اجرای این طرح ضمن ایجاد اشتغال پایدار، نگاه کشور به اقتصاد مازندران به ویژه در حوزه تجارت خارجی را متحول خواهد کرد.

 

شایعات عضویت من در هیات مدیره ها کذب محض است

نماینده مردم ساری و میاندرود در واکنش به برخی اخبار و انتقادها از عضویت وی در هیات مدیره چند شرکت گفت: این موضوع از اساس غلط و دروغ  مورد 2است. من هرگز به صورت شخصی عضو هیات مدیره نشده ام. در به عنوان مامور وزارت تعاون و کارمند دولت به عضویت هیات مدیره درآمدم. یکبار به چوکا گیلان رفتم تا مشکلات آن را بررسی و رفع کنم و در اسفند سال  از آن کارخانه استعفا دادم. سپس به 96 عنوان مامور وزارت تعاون به کارخانه لطیف رفتم و کمتر از یکسال هم در آنجا مشغول به کار بودم که در اواخر بهار سال گذشته استعفا دادم. در واقع هر دو مورد ماموریت اداری من به عنوان یک کارمند بوده است. در مورد شرکت چوب و کاغذ مازندران نیز باید بگویم من هرگز عضو هیات مدیره نبوده ام و تنها به اصرار کارگران در شرکت سرمایه گذاری کارکنان که تمام کارگران عضو آن هستم عضو شدم تا از موقعیت خودم به نفع کارگران این کارخانه استفاده کنم. بارها نیز از آنها خواهش کرده ام استعفای مرا قبول کنند اما آنها به خاطر استفاده از ارتباطات بنده و حفظ و دفاع از منافع کارگران مخالفت می کنند. بنابراین هرگز به صورت شخصی عضو هیات مدیره ای نشدن و نخواهم شد و اصلا چنین دیدگاهی ندارم.

 

رد اعتبارنامه تاجگردون ربطی به اصلاح طلب بودنش نداشت

وی افزود: هر کس چنین ادعایی می کند مطلقا کذب است و اسناد تمام حرف های بنده نیز موجود است. اگر کسی خلاف این ادعا دارد اسنادش را منتشر کند وگرنه از این تخریب ها دست بردارند و خداوند را در اعمال و کردار خود در نظر داشته باشند. بابایی در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به ماجرای رد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون اظهار داشت: بنده شهادت می دهم که روند رد اعتبار نامه کاملا قانونی بوده و برخلاف آنچه گفته شده ربطی به اصلاح طلب بودن ایشان نداشته است، چه آنکه آقای تاجگردون 111 رای موافق آوردند بنابراین بسیاری از اصولگرایان هم به ایشان رای دادند و در جلسه ای غیرعلنی مخالفان وی 15 دقیقه و خودشان 33 دقیقه صحبت کردند اما موفق نشدند کلیت مجلس را قانع کنند و همه چیز کاملا و قانونی و عادلانه بوده است. نماینده مردم ساری و میاندرود از پاسخ درباره رای خود به تاجگردون امتناع کرده و اظهار داشت: من هرگز رویه ها و اتفاقات درونی مجلس را به بیرون منتقل نمی کنم و همیشه امانت دار اتفاقات درونی پارلمان خواهم بود. این چهره سیاسی و کارگری در ادامه گفتگو با خبرنگار عبارت از دیدار مجمع بزرگان چهاردانگه با نماینده ولی فقیه در استان و کلنگ زنی مرکز مهدویت چهاردانگه خبر داد و گفت: چهاردانگه ای ها هیاتی تشکیل داده اند با اشخاص حقیقی و حقوقی. قصدشان استفاده از رهنمون های حضرت آیت الله لایینی بود و پیشرفت چهاردانگه. متاسفانه این منطقه عقب مانده است. مثلا بارفروش و کیاسر در یک روز کلنگ زنی شده، امـــا حالا بابـل کجــاست و کیـــاسر کجا؟

 

هرگز بحثی درباره تغییر استاندار در مجمع نمایندگان استان مطرح نشده است

خبرنگار عبارت با اشاره به رواج برخی شایعات درباره احتمال تغییر استاندار مازندران، نظر وی را در این رابطه جویا شد. کارنامی با تکذیب این شایعات تصریح کرد: هرگز بحثی درباره تغییر استاندار مازندران در مجمع نمایندگان استان مطرح نشده و نمایندگان همراه و همدل با آقای حسین زادگان در صدد بهبود شرایط مردم هستند. بنای مجمع این است که در عزل و نصب دخالت نکند، حتی عزل و نصب مدیران کل، چه رسد به استاندار که جایگاه متفاوتی دارد. البته این به معنای عدم نظارت یا انتقاد نیست. سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران در واکنش به دستگیری های اخیر در شهرداری ساری گفت: بنده در این امور دخالتی نمیکنم و با فساد ستیزی هم به طریقی موافقم و به همه کارکنان شریفی که در راه اعتلای کشور، استان و رضایت مردم کار می کنند احترام می گذارم.

 

زباله سوز ساری باید تا پایان پاییز به راه بیافتد

بابایی کارنامی در ادامه اظهار داشت: خبرهای خوشی هم برای مردم ساری دارم و آن این است که بنده و آقای زارعی، همراه شهردار ساری در آخرین جلسه با وزیر کشور و معاون عمرانی وی 100 میلیارد تومان اعتبار برای زباله سوز ساری دریافت کردیم و منتظر ارایه اسناد پیمانکاران برای جذب آن هستیم. وی از راه اندازی این نیروگاه تا 2 الی 3 ماه دیگر خبر داد و افزود: این قولی است که به ما داده شده و هیچ بهانه ای هم درباره کمبود اعتبار پذیرفتنی نیست، زیرا اعتبار لازم اختصاص یافته است. خبر خوش دیگر هم جذب 200 میلیارد دیگر برای شهرداری است که 100 میلیارد آن اختصاص داده شده و مابقی نیز طبق برنامه پرداخت خواهد شد. عضو مجمع نمایندگان استان توافق تامین اجتماعی و شهرداری ساری برای امور کارگران و توافق با بانک شهر برای تامین مالی پروژه پل تا پل را از دیگر اتفاقات مهم در حوزه شهری دانست و گفت: با توجه به وضعیت فعلی اقتصاد کشور اقدام بسیار بزرگی صورت گرفته و باید قدر بودجه های جذب شده را بدانیم.

 

امضای تفاهم نامه 10 بندی بین بابایی و زارعی

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس یازدهم از انعقاد تفاهم نامه یا عهدنامه ای میان خود و منصورعلی زارعی دیگر نماینده ساری به عبارت خبر داد و درباره جزییات این عهدنامه اظهار داشت: برای اولین بار بعد از انقلاب است که چنین تفاهمی میان نمایندگان ساری صورت می پذیرد. این تفاهم نامه دارای 10 بند است که موارد مختلف و متنوعی را شامل می شود. بر این اساس یکشنبه ها جلسه ای میان ما برگزار می شود و بسیاری از امور را با هم پیگیری خواهیم کرد تا صدای واحدی از ساری شنیده شود. سعی این است که خواستهها به صورت 2 امضا روانه نهادهای مربوطه شود که البته این مانعی بر نظر یا فعالیت شخصی هر کدام از ما نیست.

اخبار مرتبط
قول شهردار برای افتتاح پروژه پل تا پل در دهه فجر / آخرین اخبار از شهربازی مرکز مازندران از زبان استاندار / یک گام تا آغاز کار پردیس سینمایی ساری تورم سازی با آجر و سیمان در دوران رکود ماجرای تفاهم نامه ۱۰بندی بین نمایندگان ساری در مجلس یازدهم / اتفاقی بی سابقه بعد از انقلاب در مرکز استان نماینده ساری و میاندرود رئیس فراکسیون کارگری مجلس شد دوستی کی آخر آمد، دوستداران را چه شد غافلگیری درانتخابات هیات‌رئیسه ‌کمیسیون‌ها/یک مازندرانی رئیس کمیسیون صنایع و معادن شد/ ردپای ۴ زن در هیات رئیسه کمیسیون‌های تخصصی/ نمایندگان مازندران در هیات رئیسه کمیسیون‌ها چه کسانی هستند؟ بازگشت قهرمان به روی تشک / تفاوت کرونای سعودی و کرونای ایرانی از دید مدیرکل ارشاد / تصاویری از از استقرار گروه های تب سنج در جنوب و غرب مازندران / سفر نماینده منتخب ساری به مشهد در این روزهای خطرناک! دادستان مازندران اعلام کرد: رای نفر دوم در ساری قطعی نشده است/ تکذیب گمانه‌ها فرصت‌ها و تهدیدات پیش‌روی شانس‌های اصلی نمایندگی در ساری توصیه های جدی فرماندار سوادکوه به کاندیدای این حوزه / واکنش جالب بنیامین به خواننده های دهه ۹۰ / آخرین فعالیت های مجلسی آقای نماینده / تسلیت به رقیب ، رفاقت در اوج رقابت

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال