امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱:۵۰ AM
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد؛

کرونا مازندرانی ها را مهربان تر کرد / کاهش ۱۴ درصدی نزاع در ۳ ماهه ابتدای سال

نزاع  + دعوا + عبارت
    -     کد خبر: 53988
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۴|۱۱:۱۴
علی عباسی گفت: ۵ هزار ۳۳۳ معاینه نزاع سه ماه نخست امسال در مازندران انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۴ درصد کاهش داشت.

عبارت: دکتر علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه ۵ هزار ۳۳۳ معاینه نزاع سه ماه نخست امسال در مازندران انجام شد، گفت: معاینات نزاع سه ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۱۴ درصد کاهش داشت.

او افزود: بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهر‌های ساری با هزار ۸۴، بابل با عدد ۷۷۳ و آمل با ۵۷۳ نفر و کمترین موارد نزاع در شهر عباس آباد با عدد ۹۳ نفر ثبت شده است.

دکتر عباسی گفت: بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان، خرداد با دو هزار ۸۹، اردیبهشت با هزار ۹۹۳، فروردین با هزار ۲۵۱ نفر به ترتیب بیشترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است، افزود: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.

 او یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پایین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت: می‌توان با آموزش مهارت‌های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث،   گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال