امروز : پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۴۶ PM

استاندار خواستار تامین تجهیزات آموزش مجازی برای دانش آموزان محروم مازندران شد

حسین زادگان + عبارت
    -     کد خبر: 54103
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۱۵|۱۲:۲۶
استاندار مازندران خواستار تامین تجهیزات آموزشی برای دانش آموزان محروم استان شد و از تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادها و ارگان‌ها خواست تا در این زمینه به صورت جدی مشارکت کنند.

عبارت: احمد حسن زادگان روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان در ساری گفت : پیش بینی ها این است که ویروس کرونا تا پایان سال مهمان استان خواهد بود و سال تحصیلی جدید هم از شهریور آغاز می شود و تعطیل بردار نیست ، لذا باید زمینه و امکانات برای تحصیل تمامی دانش آموزان استان از طریق فضای مجازی فراهم شود.

نماینده عالی دولت در مازندران تداوم آموزش مجازی تا ریشه کنی بیماری کووید - ۱۹ را اجتناب ناپذیر دانست و تاکید کرد : متاسفانه بخش قابل توجهی از دانش آموزان استان از داشتن امکانات و تجهیزات برای استفاده از فضای آموزش مجازی محروم هستند که باید هرچه زودتر برای رفع این محرومیت اقدامات موثر و عملی صورت گیرد.

وی گفت : زمان کوتاهی تا آغاز سال تحصیلی جدید باقی مانده است و در این موقعیت صرف اعلام آمادگی دستگاه های مختلف برای همکاری و مشارکت در تامین نیازهای تجهیزاتی دانش آموزان محروم کافی نیست و همه باید به صورت عملی پای کار بیایند و به صورت مشخص بخشی از تجهیزات مورد نیاز را تامین کنند.

حسین زادگان افزود : آموزش و پرورش باید هر چه زودتر از ظرفیت مجمع خیرین ، اتاق بازرگانی و دیگر نهادهای پیشرو در کارهای خیر برای خرید تجهیزاتی چون تلفن همراه هوشمند و تبلت برای فراهم شدن امکان حضور دانش آموزان در برنامه آموزش مجازی و کلاس های آنلاین و غیرحضوری به عنوان تمهیدات دوران کرونا استفاده کند.

وی تاکید کرد : انتظار این است که آموزش و پرورش هر چه سریع تر و به صورت مرتب طی روزهای باقی مانده تا آغاز سال تحصیلی گزارش کارهای صورت گرفته در این زمینه و کارها و برنامه ریزی شده و آنچه را که باید برنامه ریزی شود ارائه کند تا نیازها و ظرفیت ها بررسی شود.

استاندار مازندران با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد در شناسایی نیازهای تجهیزاتی و تامین آنها ، خواستار راه اندازی کمپین یاریگری برای تامین تجهیزات آموزشی مورد نیاز دانش آموزان محروم شد.

حسین زادگان گفت : اکنون زمانی است که همه باید پای کار بیایند و تنها حرف زدن و وعده دادن کفایت نمی کند و عمل باید در میان باشد . هیچ دستگاه و نهادی تعهد بی پشتوانه و غیر عملی ندهد چون بحث پیشگیری از آسیب عده زیادی دانش آموز است که مهم ترین نسل و آینده سازان استان محسوب می شوند.

رفع اشکال قطعی اینترنت 

نماینده عالی دولت در مازندران همچنین با اشاره به برخی اشکالات اینترنتی که سال تحصیلی گذشته باعث اختلال در فرایند آموزش مجازی دانش آموزان استان می شد ، از مسئولان مربوطه خواست تا این مشکلات را برطرف کنند.

ویروس کرونا که از اواخر سال گذشته مازندران را نیز مانند تمامی نقاط کشور درگیر کرد باعث تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی برای پیشگیری از مخاطره دانش آموزان شد، بر این اساس از ۶ ماه گذشته آموزش ها از طریق فضای مجازی از جمله شبکه آموزشی شاد راه اندازی شده از سوی وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است.

براساس آمار دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون یک هزار و ۸۰۰ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان های  دانشگاه بستری و تحت درمان قرار دارند و  طبق آمار بیماران بستری در سه روز گذشته روند کاهشی به خود گرفت.

مازندران سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت بومی دارد که از این تعداد ۴۷ درصد در روستاها و باقی در مناطق شهری سکونت دارند.

این استان ۵۳۸ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف دارد./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو