امروز : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۵۰ AM

تهیه گوشی هوشمند برای دانش آموزان مناطق محروم مازندران

سعدی پور+عبارت
    -     کد خبر: 54112
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۱۵|۱۳:۵۰
برای ۴۰ هزار دانش آموز مناطق محروم مازندران گوشی هوشمند تهیه می‌شود.

عبارت:سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، گفت: فضای مجازی در گذشته غالبا برای دانش آموزان نوعی تهدید در نظر گرفته می‌شد، اما کرونا شرایطی ایجاد کرد که این تهدید به یک فرصت تبدیل شد و با طراحی شبکه شاد، آموزش در فضای مجازی با امکانات ویژه از قبیل برگزاری آزمون‌های آنلاین و برنامه‌های لایو استمرار دارد.


او افزود: با استفاده از ظرفیت این شبکه در برنامه‌های اوقات فراغت نیز بهره بردیم و در حال حاضر کانون‌های فعالیت تابستانه ما در حال بهره برداری از این ظرفیت هستند که جای افتخار دارد.

سعدی پور با بیان اینکه برابر ارزیابی دقیق تعداد ۳۹ هزار و ۵۵۳ نفر از دانش آموزان گوشی هوشمند ندارند و در عمل نیز امکان تهیه این گوشی را ندارند، گفت: از شورای آموزش و پرورش و جامعه خیران توقع داریم این نقص را جبران کنند ضمن اینکه سرعت اینترنت و پوشش ضعیف ایتنرنت در مناطق کوهستانی از دیگر چالش‌های شبکه شاد است که البته برای تدبیر آن برنامه‌‍‌هایی داریم.

او به برگزاری موفقیت آمیز امتحانات نهایی خرداد پرداخت و گفت: با تلاش همکاران و معلمان با توجه به شرایط کرونا، در این بخش دو پله جهش داشتیم و قبولی پایه دوازدهم دانش‌آموزان استان در امتحانات نهایی از رتبه ۹ با دو پله رشد به رتبه هفتم کشوری رسیدیم که جای خوشحالی دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران افزود: برای اولین بار در کشور مجتمع گردشگری دانش‌آموزی با تلاش سازمان دانش آموزی استان، در روستای ورسک سوادکوه مورد بهره برداری قرار گرفت که با سه ساختمان و امکانات زیرساختی و با توجه به ویژگی‌های اقلیمی استان می‌تواند پذیرای گردشگران دانش آموز از سراسر کشور باشد./باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو