امروز : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۰۱ AM
یادداشت عبارت

«داغونم رییس داغون»

مسیر سبز+عبارت
    -     کد خبر: 54136
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۱۶|۱۴:۵۱
این فیلم بر اساس رمانی از «استیون کینگ» به کارگردانی «فرانک دارابونت» ساخته شد تام هنکس در نقش «پل اجکام» و مایکل کلارک در نقش «جان کافی» بازی کردند.

یادداشت عبارت: در فیلم سینمایی «مسیر سبز » ، «پل اجکام» که به دلیل کهولت سن در خانه ی سالمندان به سر میبرد ، با دیدن سکانس رقص در فیلمی اشک میریزد و به خاطرات گذشته در زندان بر میگردد .«جان کافی» سیاهپوست درشت اندام و خوش قلبی است که قدرتی خارق‌العاده دارد و به واسطه آن «اجکام» را از بیماری درد یک بیماری رها می‌کند.

این زندانی متهم به قتل فجیع بود«پل»عضو اصلی گروه اعدام کنندگان ، دریافت که «جان» نه تنها سنگدل و قاتل نیست ، بلکه سرشار از نیرویی شفابخش است فیلم بر اساس رمانی از «استیون کینگ» به کارگردانی «فرانک دارابونت» ساخته شد تام هنکس در نقش «پل اجکام» و مایکل کلارک در نقش «جان کافی» بازی کردند.

استقبال منتقدین و مردم از فیلم شگفت انگیز بود . سالها قبل این فیلم را سر کلاس کارشناسی ارشد برای دانشجویان نقد و تحلیل کردم . متاسفانه فیلم مورد کم‌لطفی جشنواره‌های هالیوود حتا اسکار قرار گرفت ؛ اما به مرور زمان محبوبیتش زیاد شد در وبگاه بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها (IMDb)جزو صد فیلم برتر سینما محسوب می‌شود.

 

فردوس حاجیان هفت ماه مانده در قرنطینه و‌ حبس روز خبرنگار «داغونم رییس داغون »

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال