امروز : سه شنبه ۶ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۳:۴۶ PM
یادداشت عبارت

سه، دو، یک تمام...

قاسمعلی ایرانمنش+عبارت
    -     کد خبر: 54221
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۲۶|۱۰:۰۵
سرویس :
قرار بود با اجرای برنامه‌های‌ تابستان شاد ساری دوباره لبخند بزند، اعتقاد داشت کهن شهرِ ساری باید مقصد گردشگری شود، طرح و برنامه ارائه کرد، اما مردم کال‌پرست‌ به او اعتماد نکردند، شاید فکر می‌کردند دوره اصلاحات به سرآمده و قاسم یک مهره سیاسی‌ست!

عبارت - روح الله شجاعی کیاسری: گاهی عمر آدم‌ها به همین کوتاهی‌‌ست، یعنی مجال یک‌ تبسم ساده هم به ما نمی‌دهد.
می‌خواهم از مردی بنویسم که زاده کوهستان‌‌ بود، چشمش‌ را که باز کرد ورف سر کوه را دید، بلندِ بالا ساز دنه‌ صدا، فهمید که اینجا سوادکوه‌ بزرگ‌ است. زنان‌ و مردانش‌صدایشان را رها می‌کنند در دل کوه، زبانش‌ به‌ مازنی چرخید و هیچگاه‌ لهجه‌اش‌ را از اطرافیان پنهان نکرد، اساس کارش‌ را بر پایه فرهنگ و هنر بنا نمود. تا دیروز که زنده بود دل در گرو طبیعت داشت و برای ماندگاری‌ فرهنگ بومی‌، این میراث کهن کوشید.

قاسمعلی ایرانمش‌ امروز در روز خانواده، اهالی خانه را تنها گذاشت و بی‌سروصدا رفت، اما مگر می‌شود خبر مرگ او را از کسی پنهان کرد؟ او که سال‌ها‌ تلاش کرد تا نشاط را به اهالی سرزمینش‌ مازندران هدیه کند امروز با رفتنش غم بزرگی‌ بر دل ما نشاند.
قرار بود با اجرای برنامه‌های‌ تابستان شاد ساری دوباره لبخند بزند، اعتقاد داشت کهن شهرِ ساری باید مقصد گردشگری شود، طرح و برنامه ارائه کرد، اما مردم کال‌پرست‌ به او اعتماد نکردند، شاید فکر می‌کردند دوره اصلاحات به سرآمده و قاسم یک مهره سیاسی‌ست!

اولین بار سال ۸۱ میهمان خانه پدری‌ام شد، در یک شب سرد زمستانی، به همراه چند بچه‌محصل، من یک طراح‌ تازه‌کار بودم، اما از همه اطرافیان او بیشتر سرم به کار بود، برای سازمانی کار می‌کرد که متولی ساماندهی اوقات فراغت دانش‌آموزان بود، او بهمراه علیرضا شریعت در دوره‌ اصلاحات پایه‌گذار فعالیت‌های خوبی شدند.

کمی بعد مدیریت یک مجتمع گردشگری را به همراه چهل‌تن‌ از همکاران فرهنگی به‌عهده گرفت که با روی کار آمدن دولت مهرورز از دستش گرفتند، به قول خودش چهارصد میلیون بدهکاری روی دستشان ماند.
درد دلش را روزی پیش من باز کرد که یک پست از فرماندار محمودآباد نوشتم، او هم مثل من اعتقاد داشت جنس شریعت سیاسی نیست و بدرد این مسئولیت نمی‌خورد، می‌گفت: "ایشون همفکر‌ ما هستن، اما حرف ما رو گوش نمی‌کنند!"

سال ۹۵ در مجموعه‌ای با عنوان تابستان شاد، برنامه‌های مفرحی را پایه‌گذاری‌ کرد که به اسم فرماندار وقت تمام شد، درحقیقت همه برنامه‌ریزی‌ها‌ به این تئوریسن‌ فرهنگی ختم میشد. ما به همراه تیم مازندنومه کار بولتن روزانه را انجام می‌دادیم.

مرحوم ایرانمش بعد از انتخابات نافرجام شورای‌شهر ساری به زداگاهش‌ اساسِ‌سوادکوه برگشت و یک مجموعه بوم‌گردی را دایر کرد، این مدت با اصلاح‌طلبان ریشه‌دار ارتباط داشت گاهی همان‌جا‌ منزل پدری.
با توجه به تحصیلات گردشگری آخرعمری‌ در هوای کوهستان‌های‌ البرز نفس‌ می‌کشید. که خبر آمد..

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

نـشـستـه در غبـار

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

آرشیو