امروز : دوشنبه ۵ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۵۳ PM
در جلسه هیئت دولت مطرح شد؛

روحانی: درآمد دولت ۹۰۰ هزار میلیارد کم شده / بازار ما از اروپا هم بهتر است / بالاترین افتتاح ها را در تاریخ دولت‌ داشتیم / سال ۹۷ می‌خواستند ما را به نقطه فروپاشی نظام بکشانند

روحانی+عبارت
    -     کد خبر: 54505
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۵|۱۳:۱۰
سرویس : سیاست >> دولت
رئیس‌جمهور گفت: ملت ایران اگر مقاومت نمی‌کرد و سختی‌ها را تحمل نمی‌کرد، دشمن سال ۹۷ ما را به زانو درمی‌آورد. آنها می‌خواستند ما را به نقطه فروپاشی نظام بکشانند.

عبارت: حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: شکل و مراسم عزاداری محرم امسال ممکن است با سال‌های پیش متفاوت باسد اما عزای امام حسین(ع) بسیار پرشور در همه شهرها برگزار می‌شود و مردم بخشی از عزاداری را به خانه ها، محله ها و خیابان‌هایشان کشاندند و شکل زیبایی به این مراسم دادند.

روحانی افزود: بسیار مهم است که داستان کربلا یک حماسه بزرگ تاریخی برای حق طلبی و عدالتخواهی و مقابله با هرگونه کج روی و انحراف در مسیر سرافرازی و مبارزه با هرگونه ذلت و ذلت ستیزی‌ها و مقاومت و ایستادگی برای حق و حقیقت بود.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از مهر بخوانید؛

* ماجرای کربلا از ماجرای درون دینی هم بالاتر است یعنی شهادت امام حسین(ع) برای احیای اسلام نیست بلکه قدمی بالاتر از آن است. قیام امام در تاریخ نمی‌گنجد و در تاریخ دیروز نمی‌گنجد. آنچه امام حسین(ع) انجام داد فرای تاریخ و جغرافیا است. امروز غیر مسلمانان هم به آن قیام و نهضت احترام می‌گذارند. ما همیشه نیازمند فرهنگ عاشورا و کربلا بودیم و امروز نیاز بالاتری به فرهنگ عاشورا داریم.

* ما امروز در برابر همه توطئه‌ها و فشارهایی که از سوی دشمنان ما بویژه از سوی آمریکا علیه ملت ایران وارد می‌شود، قرار داریم، ملت ایران با مقاومت توانسته است دربرابر قدرت‌های بزرگ موفق باشد. ایستادگی این ملت است که ما امروز می‌بینیم دیپلمات‌های ما در صحنه فعالیت سیاسی هستند و آمریکا را دچار شکست می‌کنند. اینکه در شورای امنیت هر روز آمریکا شکستی را تحمل می‌کند به دلیل ایستادگی این ملت است.

* اگر ملت ایران مقاومت نمی‌کرد و می‌گفت تحمل این مشکلات فرای مقاومت من است و سختی‌ها را تحمل نمی‌کرد، دشمن در همان سال ۹۷ قطعنامه‌ها را برمی‌گرداند و ما را به زانو درمی‌آورد. ملت ایران در برابر دشمن تسلیم نشد. آنها می‌خواستند ما را به نقطه فروپاشی نظام بکشانند و می‌گفتند در پایان ۹۷ شما نیستید. با محاسبه عادی درست می‌گفتند. دشمن می‌گفت وقتی ما ۵۰ میلیارد دلار درآمد یک ملت را می‌خشکانیم، دیگر نمی‌تواند مقاومت کند.

* آنهایی که نقد غیرمنصفانه می‌کنند بدانند ۹۰۰ هزار میلیارد تومان از درآمد ما کاهش پیدا کرده است اما ما با این شرایط ایستاده‌ایم و بازار اجناس ما از اروپا هم بهتر است؛ این مساله را در ماجرای کرونا دیدیم. آنها صف بستند و ما صف نبستیم، آنها تخت خالی نداشتند و بیماران را در راهروی بیمارستان خواباندند و ما همیشه تخت خالی داشتیم. آنها در دارو دچار مشکل شدند و برای ماسک دزدی هوایی می‌کردند ولی ما در کشور شرکت‌های دانش بنیان و بنگاه‌های تولیدی یک روز تعطیل نبودند و خیلی سریع توانستند مشکلات را حل کنند.

* ما امسال در شرایط تحریم شدید، بالاترین افتتاح ها را در تاریخ دولت‌ داشتیم و هر هفته از اول فروردین تا امروز ۲۱ افتتاح عظیم و بزرگ داشتیم که تنها یک افتتاح ۴.۷ میلیارد دلار بود. این نشان می‌دهد که کار بزرگی در کشور صورت می‌گیرد.

* ما درشرایطی که درسخت‌ترین تحریم هستیم، آن آرزوی ۴۲ ساله را برآورده ساختیم و اعلام کردیم آنهایی که برق ‌شان کم مصرف است از تخفیف ۱۰۰ درصد برخوارد خواهند شد، یعنی آنهایی که زندگی شان زندگی ساده‌ای است برق برای آنها مجانی شد و این افتخار دولت دوازدهم است.

*دولت دوازدهم برق را برای بیش از ۳۰ میلیون نفر مجانی کرد. در ماجرای کرونا یک نقطه را در دنیا پیدا کنید که درمان آن مجانی باشد. در کشور ما درمان و مقابله با کرونا برای مردم و مهاجرین و غیر ایرانی‌ها مجانی است. در شرایط کرونا تخت و دارو برای همه وجود دارد.

*در این شرایط سخت توانستیم محصولات کشاورزی را از ۹۷ میلیون تن به ۱۳۰ میلیون تن برسانیم. در ۴ ماهه اول امسال با وجود فشارهای تحریم و کرونا، تولید ما بیشتر شد و ۸ میلیون تن گندم خریدیم، یعنی ۹ درصد بیشتر از سال گذشته که ۹۰ درصد پولش را هم به کشاورزان پرداخت کردیم. این نشان می‌دهد که ملت ایران تابع امام حسین(ع) است./خبرآنلاین

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

آرشیو