امروز : شنبه ۳ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۲۲ AM
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

وضعیت شکننده مازندران در مقابل کرونا

کرونا+عبارت
    -     کد خبر: 54615
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۱۳|۱۳:۰۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: اگر بتوان شیوع بیماری را در خط اول مبارزه بیماری کووید ۱۹ کنترل کرد، دیگر مجبور به انجام اقدامات درمانی نخواهیم بود؛ بنابراین باید در این حوزه تمرکز بیشتری داشته باشیم.

عبارت:سید عباس موسوی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست معاونت بهداشتی این دانشگاه، ضمن تبریک روز بهورز اظهار کرد: نظام سلامت دین بزرگی به بهورزان دارد که با فعالیت شبانه روزی در این حوزه اتفاقات خوبی رقم زده اند.

وی با قدردانی از زحمات کادر بهداشتی و درمانی در دوران اپیدمی بیماری کرونا، با بیان اینکه معاونت بهداشتی خط مقدم حوزه سلامت است و کادر بهداشت و درمان در ماه‌های اخیر استراحتی نداشته و مشغول فعالیت‌های متعدد هستند، افزود: اگر بتوان شیوع بیماری را در خط اول مبارزه بیماری کووید ۱۹ کنترل کرد، دیگر مجبور به انجام اقدامات درمانی نخواهیم بود؛ بنابراین باید در این حوزه تمرکز بیشتری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به این که بیشتر پروژه‌های عمرانی حوزه بهداشتی و درمانی به سرانجام رسیده است بر اتمام طرح‌های نیمه کاره تاکید کرد و گفت: پروژه‌های بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در ماه‌های آینده به اتمام می‌رسد.

موسوی به شیوع کووید ۱۹ در موج دوم اشاره کرد و افزود: در آنالیز اولیه میزان مرگ و میر موج دوم ۲ درصد کمتر از موج اول بود که علت اصلی آن باید بررسی شود.

وی وضعیت استان را شکننده دانست و ادامه داد: برای کاهش ابتلای افراد به این بیماری باید از تجمعات و مسافرت‌های غیر ضروری جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به اقدامات انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان اشاره و تصریح کرد: اقدامات خوبی در حوزه بهداشتی انجام شد که مورد تقدیر وزیر بهداشت قرار گرفته، چگونگی روند این اقدامات نیز در اختیار سایر دانشگاه‌ها قرار گرفت.

بهورزان در ارتقا شاخص‌های سلامت نقش اساسی دارند

قاسم اویس، سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این مراسم در سخنانی با اشاره به روز بهورز ضمن تقدیر از زحمات بهورزان، گفت: بهورزان در ارتقا شاخص‌های سلامت نقش اساسی دارند و قدردانی از آن‌ها حتما باید انجام شود.

وی با بیان اینکه کادر بهداشتی در حوزه کرونا زحمات فراوانی کشیدند، گفت: با توجه به شیوع این بیماری کار کادر بهداشتی و درمانی سخت‌تر شده است، زیرا علاوه بر فعالیت‌های گذشته باید برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ تلاش کرد.

سرپرست جدید معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران روابط بین کارکنان معاونت در سطوح مختلف را روابطی عاطفی و دوستانه دانست و خواستار ادامه همراهی آنان در پیشبرد اهداف حوزه بهداشت شد و افزود: دست یاری به سوی شما عزیزان دراز می‌کنم و امیدوارم با همکاری شما به اهداف اساسی خود دست پیدا کنیم، زیرا نفع آن را جامعه می‌برد./ایسنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار
پربازدیدترین

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

آرشیو