امروز : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۱۲:۵۵ AM
اختصاصی عبارت
رفته رفته فصل برداشت مرکبات در مازندران از راه می رسد؛

صـادرات یا ضـایعـات مسـئله ایـن اسـت!

مرکبات+عبارت
    -     کد خبر: 54641
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۱۶|۰۹:۱۷
حدود ۳۰ درصد از مرکبات تولیدی در استان مازندران یعنی تقریبا ۷۵۰ هزار تن از این محصولات در فاصله ی بین فرایند تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده تبدیل به ضایعات می شوند!.

عبارت - گروه اقتصاد : این روزها با نزدیگ شدن به فصل پاییز باغداران مرکبات درگیر مراحل پایانی کار خود هستند و کم کم به موعد فروش محصول نزدیک می شوند.

مازندران ۱۱۰ هزار هکتار باغ مرکبات دارد که سالانه بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصول از آنها برداشت می شود. این استان همچنین هر ساله با ذخیره سازی بیش از ۴۰ هزار تن مرکبات یکی از برجسته ترین استان های ایران در این زمینه می باشد، با تمام این بحثها اما باز به روزهای پایانی سال که برسیم کمبود میوه و مرکبات امری دور از اجتناب به نظر می آید. با این حجم از تولید چرا بازهم باید به کمبود یا افزایش قیمت محصول بر بخوریم؟ آیا میوه های تولیدی در استان به خاطر پول بیشتر به کشور های دیگر صادر می شوند؟ پاسخ منفی است.

حدود 30 درصد از مرکبات تولیدی در استان مازندران یعنی تقریبا 750 هزار تن از این محصولات در فاصله ی بین فرایند تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده تبدیل به ضایعات می شوند! میوه ای که باغدار ماه ها برایش زحمت کشیده و آب گرانبها را به پایش ریخته سر از زباله دانی ها در می آورد و بی استفاده می شود. تازه فراموش نکنید که این برای قبل از رسیدن به دست مصرف کننده است و بماند آن مقداری که مصرف کننده ها دورریزش می کنند. آیا نمی شود راهی برای جلوگیری از این کار پیدا کرد؟ حتی مدیریت این حجم از زباله برای استانی که مشکل پسماندش این روز ها مسئله ی داغی است نیز دشوار بنظر می رسد. طبق گفته ی کارشناسان 12 درصد از 30 درصد ضایعات مرکبات مازندران مربوط به بخش مراقبت و انبار کردن این محصولات در انبار های غیر استاندارد است.

عدم وجود انبار های استاندارد و شرایط نگه داری مناسب در استان مازندران که رتبه ی اول تولید مرکبات در کشور را دارد خودش جای تعجب دارد اما جلوی ضرر را هروقت بگیرید منفعت است. با یک حساب سرانگشتی اگر 12 درصد از تمام تولیدی مرکبات استان را در نظر بگیریم به عدد 300 هزار تن می رسیم و به ازای هر کیلو با نرخ مصوب دولتی 4500 تومان به عبارتی می شود 1.350.000.000.000! با رقم یک هزار و سیصد و پنجاه میلیارد تومان که پیشبینی ضرر امسال مازندران در حوزه مرکبات فقط به دلیل انبارداری نا مناسب است می شود چند انبار با استاندارد های روز جهان ساخت؟ یا به چند باغدار کمک کرد تا سیستم آبیاری و باغداری خود را مکانیزه کنند؟ کار ما بجایی رسیده که دیگر نمی گوییم با صادرات این محصولات چه پول هایی می شود وارد استان و کشور کرد فقط درخواست این شده که از دور ریختن میوه ها جلوگیری کنید!

کشاورزان و فروشندگان نیز برای سود بیشتر بجای رنگ کردن میوه  در سورتینگ ها که برای سلامتی نیز مضر است کمی باید به فکر درامد زایی درست و اصولی از محصولات خود باشند. طبق استاندارد مدت زمان نگهداری مرکبات در انبار ها ۱۲ هفته است در حالی که در مازندران  پس از برداشت این محصول در ماه آبان و آذر ، آن را نزدیک به سه ماه و حتی گاهی تا فروردین و اردیبهشت سال بعد در انبار نگهداری می کنند تا اندکی روی قیمت بکشند و گران تر بفروشند اما به دورریز محصول در این مدت فکر نمی کنند. به عبارتی هرچه دور بریزند را روی قیمت می کشند و به خیالشان جلوی ضرر را هم گرفته اند.  به طور طبیعی در چنین وضعیتی نه تنها خاصیت و ارزش غذایی میوه کاهش می یابد ، بلکه روی طعم و  مزه آن نیز تاثیر می گذارد به نحوی که سبب کاهش میزان اسید و  ویتامین سی شده و در نهایت ارزش غذایی این محصول از بین می رود و بوی انباری و الکل می گیرد. البته از این نباید گذشت که بخشی از این ماجرا به عدم آموزش باغداران در زمینه ی نگهداری محصول و انبارداری برمی گردد. دستگاه های متولی با برنامه ریزی هدفمند و پرداخت تسهیلات بانکی می توانند به کمک باغداران و بهره برداران بشتابند تا انبارهای استاندارد تاسیس و هم فعالین این حوزه و هم مصرف کنندگان از آن بهره مند شوند.

اگر آماری از فاسد شدن میوه ها در اثر حمل و نقل نادرست نیز در اختیار بود بی شک این رقم ها تکان دهنده تر می شد اما تجهیز انبار ها به رطوبت سنج ، تهویه مناسب و عایق بندی درست آنقدر ساده به نظر می آید که انجام نشدنش انگار از سر شکم سیری است. می گوییم ما که این همه پرتقال و نارنگی داریم حالا انقدرش هم به فنا برود به جایی برنمی خورد! جدا از نداشتن برنامه برای بسته بندی صنعتی و به تبع آن استفاده از مزیت های صادراتی و ایجاد درامد ارزی این که نعمت خدا را با بی توجهی خودمان به هدر بدهیم بدون شک تاوانی خواهد داشت که باید منتظرش بشیم.

سطح  باغ های مرکبات استان مازندران ۱۱۲ هزار هکتار است که از این میزان ۱۱۰ هزار هکتار ارقام بارده هستند. همچنین از مجموع باغات مرکبات مازندران ۸۰ هزار هکتار زیر کشت ارقام مختلف پرتقال ، ۳۰ هزار هکتار ارقام مختلف نارنگی و بقیه زیر کشت محصولاتی از جمله نارنج و لیمو قرار دارند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال