امروز : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۲۰ AM

یکهزار کیلومتر شبکه ‌ریلی تا پایان دولت دوازدهم بهره‌برداری می‌شود

راه آهن شمال + عبارت
    -     کد خبر: 54865
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۳|۱۳:۲۶
مدیرعامل راه‌آهن کشور گفت که ساخت یکهزار کیلومتر شبکه ریلی خط دوم هم اکنون در حال اجراست که با تامین اعتبار لازم تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

عبارت: سعید رسولی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در آمل افزود : طی چند سال گذشته توسعه کمی و کیفی ریلی کشور شدت بالایی گرفته و چندین استان از جمله کرمانشاه ، همدان ، ارومیه و گیلان به شبکه ریلی کشور متصل شدند.

وی ادامه داد : همچنین خط آهن تبریز از مسیر جدید میانه به بستان آباد و بستان آباد به تبریز بزودی با زمان سیر بسیار کمتر از مسیر قبلی تکمیل و بهره برداری می شودد و پروژه اتصال یزد به اقلید هم در حال اجرا است که بزودی به اتمام می رسد.

رسولی گفت : پروژه ریلی چابهار به زاهدان هم از طرح های مهم و مورد حمایت رهبری محسوب می شود که در حال انجام است. این مسیر در کریدور شمال به جنوب و مسیر ترانزیتی بسیار اهمیت دارد بخصوص این که راه آهن کشور را به بندر اقیانونوسی متصل می کند.

وی افزود : پروژه اتصال راه آهن به اردبیل نیز با سرعت در حال انجام است که بزودی به بهره برداری می رسد.

رسولی با اعلام این که توسعه شبکه ریلی کشور با استفاده از ظرفیت های قانونی سرمایه گذاری بخش غیردولتی شدت گرفته است ، گفت موفق شدیم با بسته های حمایتی و استفاده از ظرفیت های قانونی فرصت هایی را برای سرمایه گذاری اقتصادی در شبکه و ناوگان ریلی فراهم کنیم. این اقدام موجب تقاضاهای متعدد بخش غیردولتی برای سرمایه گذاری شد که بخشی در حال انجام و بخشی در حال انعقاد تفاهمنامه و قرارداد است ضمن این که همه اینها نوبدبخش توسعه ریلی همه جانبه است.

وی افزود : علاوه بر این ، شرکت ساخت زیربناهای حمل و نقل هم پروژه هایی را در دست اجرا دارد.

مدیرعامل راه آهن در مورد پروژه ریلی غرب به شرق مازندران هم گفت: این پروژه در دست مطالعه است و پیگیریم تا نتایج اولیه آن به دست ما برسد.

رسولی صبح امروز به منظور بازدید از شرکت دیزل ایران سنگین (دسا) و رونمایی از طرح ساخت موتور سنگین چهار هزار اسب بخاری و آزمایش نخستین موتور ملی دوگانه سوز لکوموتیور به آمل سفر کرد.

مدیرعامل راه آهن که در جریان این سفر از خط تولید شرکت دیزل سنگین ایران بازدید کرد ، به خبرنگاران گفت : دسا توانمندی های خوبی در زمینه تولید موتورهای دیزل ریلی و دریایی سنگین دارد و اخیرا موتور ملی این کارخانه روی یکی از دیزل های مانوری راه آهن ما برای تست گرم نصب شده و نتایج به دست آمده رضایت بخش بوده است. 

رسولی افزود : امروز نیز اولین موتور دوگانه سوز برای کاربری ریلی را نصب کردیم که در کاهش وابستگی ما به خارج از کشور بسیار موثر است./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو