امروز : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۳۶ PM

جزئیات طرح تشویقی مجلس برای افزایش جمعیت

مجلس+عبارت
    -     کد خبر: 54894
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۲۴|۱۳:۲۲
سرویس : سیاست >> مجلس
نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که ایده طرح افزایش جمعیت از کجا نشات گرفته است و آیا مرتبط با آمارهای رسمی کشور در بحث جمعیت است، گفت: ما بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری وارد این بحث شدیم و این طرح را در راستای حمایت از فرمایشات رهبری مطرح کردیم. بحث سهام آیندگان برای فرزندان سوم به بعد هم دقیقا در راستای همین مساله عنوان شده است.

عبارت: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح افزایش جمعیت برای دولت بار مالی ندارد و این طرحی که ما پیشنهاد دادیم برای بلندمدت است.

سیدعلی موسوی درباره طرح و پیشنهادات نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای افزایش نرخ جمعیت کشور، گفت: این پیشنهادات و طرح‌ها به صورت تیمی و با همکاری و مشورت برخی از اعضای کمیسیون فرهنگی نیز انجام شده است. واقعیت این است که ما کلیات این طرح را فعلا مطرح کردیم. این موضوع 2 مقوله مهم را شامل می‌شود که باید به نوعی به هر 2 آنها توجه شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش اول این طرح مربوط به بحث بنیاد ملی افزایش جمعیت است که دلیل اصلی ما برای این مساله ایجاد نظم و تمرکز بیشتر در اجرای طرح است. چراکه بیشتر طرح‌های که تاکنون درباره افزایش نرخ جمعیت مطرح شده و به همه وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه ابلاغ شده است، نیازمند یک سکانداری واحد و مشخص بوده است. لذا ما پیشنهاد ایجاد بنیاد ملی افزایش جمعیت را مطرح کردیم.

به گفته وی، این تمرکزگرایی باعث می‌شود که بنیاد ملی افزایش جمعیت سکانداری بحث افزایش نرخ رشد جمعیت را عهده‌دار شود. البته ما در طرح پیش بینی‌ کردیم که این بنیاد زیر نظر دولت و مشخصا زیر نظر مستقیم رییس جمهوری فعال باشد و شخص رئیس‌جمهوری ، ریاست این بنیاد را انتخاب کند. اعتقاد ما این است که این بنیاد باید یک نهاد قوی و قدرتمند برای اداره بحث افزایش جمعیت باشد.

نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که ایده طرح افزایش جمعیت از کجا نشات گرفته است و آیا مرتبط با آمارهای رسمی کشور در بحث جمعیت است، گفت: ما بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری وارد این بحث شدیم و این طرح را در راستای حمایت از فرمایشات رهبری مطرح کردیم. بحث سهام آیندگان برای فرزندان سوم به بعد هم دقیقا در راستای همین مساله عنوان شده است.

موسوی همچنین در پاسخ به این پرسش که نمایندگان بر چه اساسی بحث ارائه سهام به فرزندان سوم به بعد را مطرح کرده‌اند، گفت: قبلا هرچه طرح تشویقی برای فرزندآوری مطرح شده بود برای دولت بارمالی سنگینی ایجاد می‌کرد. لذا نمایندگان مجلس این بار دنبال طرحی برای عدم ایجاد بارمالی برای دولت بودند. این پیشنهاد سهام آیندگان، بار ملی برای دولت ندارد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که کماکان بازار سرمایه در یک رشد منفی قرار داشته و حجم زیادی از نقدینگی از این بازار خارج شده و به سمت دیگر بازارهای مالی رفته است و با این وجود چگونه می‌تواند پیشنهاد سهام آیندگان پشتوانه خوبی برای فرزندان و آیندگان باشد، گفت: این طرحی که ما پیشنهاد دادیم برای بلندمدت است. وضعیت کنونی بورس یک وضعیت کوتاه مدت و موقتی است . ما در پیشنهاد سهام آیندگان به دنبال یک سرمایه‌گذاری آینده‌دار برای فرزندان هستیم.

این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا دولت با این طرح تشویقی افزایش جمعیت موافقت کرده است، گفت: ما درباره این طرح با نمایندگان دولتی ارتباط داشتیم و از سازمان‌های مرتبط دولتی نیز برای مشورت درباره این طرح در جلسات مجلس دعوت کردیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس برنامه برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی جهت حمایت از خانوارها ندارد، گفت: مجلس برای همه مسائل مربوطه با موضوعات اقتصادی و معیشتی برنامه دارد. ما تاکنون طرح‌هایی مانند حمایت‌های معیشتی، مالیات مسکن‌های خالی، سهام عدالت و ... در مجلس شورای اسلامی دنبال کردیم. مجلس یازدهم به صورت جامع حرکت می‌کنند و نگاه دقیقی به همه مسائل دارد./انتخاب

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو