امروز : دوشنبه ۵ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۳۱ PM

تعداد مصدومان حوادث کار در مازندران۱۲ درصد کاهش یافت

کارگر + عبارت
    -     کد خبر: 54980
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۶/۳۰|۱۰:۳۷
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از کاهش ۱۲ درصدی مصدومان ناشی از حوادث کار طی سال جاری در استان خبر داد و گفت: امسال ۳۳۸ مصدوم ناشی از حوادث کار مراجعه کردند.

عبارت:علی عباسی افزود: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۳۳۸ مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد کاهش داشت و از این تعداد ۳۲۷ نفر مرد و مابقی زن هستند.

عضو شورای قضائی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان هستند، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار است.

وی ادامه داد: در پنج ماهه سال جاری ۲۴۹ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش ۱۵ درصدی مواجه بوده‌است.

عباسی یادآور شد: در پنج ماهه سال جاری ۲۰۹ مرد و مابقی زن در حوادث رانندگی جان باختند که بیشترین تلفات این حوادث به ترتیب در شهرستان‌های ساری با ۴۵ و آمل با ۳۵ و بابل با ۲۹ فوتی و کمترین آن در شهرستان گلوگاه با ۳ فوتی ثبت شده‌است.

عباسی تصریح کرد: براساس این گزارش از کل تلفات حوادث رانندگی پنج ماهه امسال ۱۵۶ نفر در مسیرهای برون‌شهری، ۷۸ نفر در مسیرهای درون‌شهری، ۱۵ نفر در جاده‌های روستایی جان باختند و همچنین در پنج ماهه امسال ۵ هزار ۲۰۳ نفر در حوادث رانندگی مصدوم شده و به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد کاهش داشت./مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

آرشیو