امروز : دوشنبه ۵ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۴:۳۰ PM

سامانه فروش الکترونیکی بلیت در اماکن گردشگری مازندران راه‌اندازی شد

سامانه بلیط الکترونیکی+عبارت
    -     کد خبر: 55072
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۷/۳|۱۱:۲۱
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از راه‌اندازی سامانه یکپارچه فروش بلیت الکترونیکی موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی در استان خبر داد.

عبارت - گروه خبر: سیف‌الله فرزانه گفت: این پروژه با تلاش مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت میراث فرهنگی به اجرا درآمده است.

او  افزود: مجموعه موزه تاریخ شهر ساری (عمارت کلبادی)، مجموعه تاریخی فرح‌آباد ساری، پایگاه میراث جهانی باغ عباس‌آباد بهشهر، خانه موزه نیما یوشیج، سایت موزه گورتپه بهشهر، موزه مردم‌شناسی منطقه دو هزار تنکابن، موزه تاریخ شهر آمل و موزه تاریخ شهر بابل در استان تحت پوشش این سامانه یکپارچه قرارگرفته است.

وی گفت: سامانه الکترونیک دریافت بلیت نه تنها از پرداخت کاغذی پول جلوگیری می کند ، بلکه برای رعایت پروتکل های بهداشت در شرایط کرونایی نیز موثر است.

فرزانه بابیان اینکه این سامانه در آستانه پاسداشت روز جهانی گردشگری به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: این پروژه به‌منظور افزایش بازدیدکنندگان از موزه‌ها، افزایش سرعت و کیفیت خدمت فروش بلیت به گردشگران و ارتقای شفافیت در فرآیند فروش راه‌اندازی شده و زمینه احیای هویت تاریخی، فرهنگی را فراهم می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به این که موزه‌ها به‌عنوان یکی از اجزای پیکره فرهنگی جوامع، می‌توانند بازگوکننده ظرفیت‌ها و ویژگی‌های فرهنگی کشور در قالب گردشگری فرهنگی باشند ، یادآور شد: میراث فرهنگی زمینه جذب گردشگر و بهبود وضعیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ساکنان آن منطقه را فراهم کرده و موجب توسعه و ترویج فرهنگ و هویت بومی و منطقه‌ای می‌شود.

استان مازندران دارای 19 موزه دولتی و خصوصی است که شامل هشت موزه، هشت خانه موزه، یک موزه مشارکتی و 2 سایت موزه وجود دارد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

آرشیو