امروز : سه شنبه ۶ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۴:۱۴ PM

نماینده ساری: کشاورزان هم در قیمت گذاری محصولات کشاورزی نقش خواهند داشت

منصورعلی زارعی+عبارت
    -     کد خبر: 55232
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۷/۸|۱۲:۴۰
زارعی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: کشاورزان در نحوه قیمت گذاری محصولات کشاورزی نقش خواهند داشت.

عبارت:منصور علی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،  با بیان اینکه نحوه قیمت گذاری همه محصولات کشاورزی در بخش واردات نهاده‌ها و فروش محصولات به صورت جدی در کمیسیون کشاورزی در حال پیگیری است از تصویب طرح دو فوریتی در این خصوص خبر داد و گفت: کشاورزان و تشکل‌ها پیش از این در تعیین قیمت محصولات کشاورزی نقشی نداشتند، اما با تعیین شورای قیمت گذاری این نقش برای تشکل‌ها و کشاورزان در نظر گرفته شده است.

او با بیان اینکه این شورا ۱۱ نفر عضو دارد، افزود: نمایندگانی از دولت و مجلس، تشکل‌های کشاورزی و خود کشاورزان این شورای یازده نفره را تشکیل می‌دهند و مصوبات  آنها نیز لازم الاجرا است.

زارعی گفت: وزرای جهادکشاورزی و اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان نمایندگان دولت، نظام مهندسی کشاورزی، اتحادیه صنف کشاورزی و تعاونی‌ها بخش کشاورزی به عناون نمایندگان تشکل ها، دو نماینده از کمیسیون کشاورزی مجلس و ۳ کشاورز خبره هم در این شورای قسمت گذاری حضور دارند و بر روی قیمت گذاری محصولات کشاورزی نظر می‌دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی دلیل افزایش اخیر قیمت کود را حذف کود شیمایی از فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی اعلام کرد و ادامه داد: در حال حاضر فقط دانه‌های روغنی، روغن خام، ذرت، جو و کنجاله سویا از ارز دولتی استفاده می‌کنند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: نظر کمیسیون کشاورزی این است که دولت باید برای کود‌های شیمیایی وارداتی نیز ارز ترجیحی اختصاص دهد یا در شورای قیمت گذاری بر اساس هزینه‌های کشت، قیمت تضمینی مناسب برای محصولات کشاورزی لحاظ کند.زارعی ارائه تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان از طریق بانک‌های مرتبط با حوزه کشاورزی را نیز یکی دیگر از راهکار‌های پیشنهادی کمیسیون برای حل مشکل نقدینگی کشاورزان اعلام کرد و گفت: تسهیلات ارزان قیمت باید در اختیار کشاورز قرار بگیرد تا او قادر به تامین کود، سم و نهاده‌های کشاورزی باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بر لزوم هماهنگی بیشتر وزارت خانه‌های جهاد کشاورزی و صمت در تامین و توزیع نهاده‌های کشاورزی نیز تاکید کرد و گفت: به نظر اعضای این کمیسیون همه موارد مرتبط با کشاورزی باید در کمیسیون کشاورزی انجام شود که این طرح نیز در حال بررسی است./باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

نـشـستـه در غبـار

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

آرشیو