امروز : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۰:۵۲ AM
اختصاصی عبارت
محمود فکری چند روز مانده به آغاز لیگ از سرمربیگری نساجی استعفا داد؛

دیگر هیچ چیز از هیچ کس بعید نیست / فکری به حال فکری کنید

محمود فکری+عبارت
    -     کد خبر: 55409
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۷/۱۶|۱۱:۵۱
او پیش‌تر نیز بارها ثابت کرده بود استاد جلب توجه و تشنه محبت آبی‌ها است. نظری مدتی در باشگاه استقلال فعالیت می‌کرد مانند امیری مدیرعامل نساجی و حدادیان مالک این باشگاه که از طرفداران متمول این باشگاه محسوب می‌شد اما تفاوت او در این بود که برخلاف آن‌های دیگر متوجه عظمت نساجی نشد و حضورش در این باشگاه را بهانه‌ای می‌دانست برای دیده شدن، مصاحبه‌های بی‌مورد درخصوص پرسپولیس و شاید برگشتن به استقلال که انگار برای این اتفاق از هیچ کاری دریغ نمی‌کند.

عبارت - گروه ورزش: انگار شروع بی دردسر و با برنامه یک فصل فوتبالی به هواداران تیم نساجی نیامده است! آن‌ها که سال‌های گذشته درگیر ناز کردن مالکشان برای تیم داری بودند و تا روزهای آخر بدون سرمربی، امسال شرایط متفاوتی را سپری می کردند و با مربی فصل گذشته خود تمرینات پیش‌فصل را بسیار زودتر از برخی تیم های دیگر آغاز کرده بودند.

هرچند بسیاری از بازیکنان تاثیرگذار و به نوعی ستاره های نساجی از این تیم جدا شدند و در فصل نقل و انتقالات شاکله تیم به کلی تغییر کرد اما هواداران به فکری و حرف‌هایش اعتماد کردند تا منتظر آغاز فصلی آرام و بدون حاشیه برای تیم محبوبشان باشند. این شرایط اما مدت زیادی پایدار نبود و خطری که نساجی را تهدید می‌کرد بالاخره سراغش آمد. استقلال تهران که در این سالها قربانی بی‌ثباتی و چند دستگی هوادارنش شده برای التیام زخم خود نیاز به یک قربانی داشت و چه دیواری کوتاه‌تر از تیم نه‌چندان متمول و بی‌حاشیه نساجی.

آبی ها که دور دنیا را برای یافتن سرمربی گشته بودند همانطور که می‌شد حدس زد خسته و دست از پا درازتر بازگشتند و سراغ گزینه‌های ایرانی رفتند. فکری، نکونام، پاشازاده، قلعه نویی و مجیدی گزینه‌های استقلال برای نشستن روی نیمکت این تیم بود اما فکری، نکونام و امیرخان با وجود فاصله زمانی کوتاه تا آغاز لیگ هرسه تمرینات پیش‌فصل را شروع کرده بودند و به نظر شانس کمی برای سرمربی‌گری در این تیم داشتند. اما در این میان نظری جویباری عضو هیئت مدیره نساجی که نسبت خانوادگی با محمود فکری نیز دارد مصاحبه‌هایی را انجام داد با این مضمون که اگر استقلال فکری را بخواهد نساجی سرمربی‌اش را دو دستی تقدیم آبی‌های تهران می‌کند آن هم 20 روز مانده تا اولین بازی لیگ بیستم!

او پیش‌تر نیز بارها ثابت کرده بود استاد جلب توجه و تشنه محبت آبی‌ها است. نظری مدتی در باشگاه استقلال فعالیت می‌کرد مانند امیری مدیرعامل نساجی و حدادیان مالک این باشگاه که از طرفداران متمول این باشگاه محسوب می‌شد اما تفاوت او در این بود که برخلاف آن‌های دیگر متوجه عظمت نساجی نشد و حضورش در این باشگاه را بهانه‌ای می‌دانست برای دیده شدن، مصاحبه‌های بی‌مورد درخصوص پرسپولیس و شاید برگشتن به استقلال که انگار برای این اتفاق از هیچ کاری دریغ نمی‌کند.

به هرروی آبی‌ها بالاخره به سراغ فکری آمدند و پیشنهاد سرمربیگری تیمی را به او دادند که پیش‌تر به عنوان بازیکن 14 سال پیراهن آن را می‌پوشید. محمودخان فکری هوایی شد و بدون درنظر گرفتن دل خون هواداران نساجی و اعتماد آنان به او گذشته را زیرپا گذاشت و با استقلال به توافق شخصی رسید توافقی که خیلی زود در رسانه ها سروصدا کرد و حتی فکری به عنوان سرمربی استقلال معرفی شد!

هواداران نساجی در شوک یک شبه خیانت به سر‌می‌بردند و مدیران این تیم نیز انگار چاره‌ای برای نگه‌داشتن فکرب نداشتند با این حال از او خواستند تا رضایت باشگاه نساجی تامین نشد همچنان در تمرینات تیم حضور یابد. این تنها راهی بود که حداقل در قبال رفتن فکری از این تیم سودی عاید باشگاه می‌شد. دقیقا مشابه کاری که حمیداوی مالک پدیده در برابر پیشنهاد پرسپولیس به یحیی انجام داد.

مبلغ رضایت نامه فکری و کادر فنی‌اش در رسانه‌ها 7 میلیارد تومان مطرح شد و باشگاه استقلال نیز راضی به پرداخت این پول نبود. این ماجرا باعث شد تا پلن بی یا نقشه دوم این عملیات استارت بخورد. فکری استعفا داد!

در نامه‌ای که فکری خطاب به باشگاه نساجی زده، آمده است که به دلیل حواشی به وجود آمده در مقطع فعلی دیگر توان و تمرکز لازم جهت کار در این باشگاه را نداشته و ضمن آرزوی موفقیت برای باشگاه نساجی مازندران از این تاریخ به بعد قادر به همکاری با این باشگاه نیست.

بله محمودخان که خود یک مازندرانی است و تا امروز هم به عنوان یکی از اخلاق‌مدار ترین اعضای فوتبال نه‌چندان شسته و رفته ما شناخته می‌شد اینگونه به قلب طرفداران پرشمار نساجی پشت پا زد و در یک حرکت ناباورانه به تیمی که به او باور داشت و به نوعی او را احیا کرد خیانت نمود. او پیش از نساجی در تیم های لیگ یکی و ته جدولی لیگ برتر پاسکاری می‌شد و امروز که با نیمکت نساجی دوباره به روزهای خوبش بازگشته تمام آم دوران را از یادبرده و حتی حاضر نیست تا در قبال انتقالش چند روز قبل از آغاز لیگ پولی دست نساجی را بگیرد تا شاید بتواند در این مدت کوتاه سروسامانی به نیمکتش بدهد. نیمکتی که بازیکنانش با نظر مربی جذب شدند که قبل از شروع فصل استعفا می‌دهد!

فکری بر اساس گزارش رسمی که پیش‌تر باشگاه نساجی اعلام کرد ، تا 1 فصل دیگر یعنی پایان لیگ بیستم با این تیم مازندرانی حاضر در رقابت های لیگ برتر قرارداد دارد و تا زمانی که باشگاه موافقت نکند، از لحاظ قانونی نمی تواند به تیم دیگری برود و یا حتی کناره گیری کند.

بر اساس قانون چنانچه باشگاه نساجی قائمشهر حتی با استعفای محمود فکری به دلیل مسایل شخصی که در استعفا نامه اش ذکر کرده ، موافقت کند ، او حق رفتن به تیم دیگری را حداقل در کوتاه مدت نخواهد داشت و چنانچه این اتفاق رخ دهد باشگاه می تواند از وی شکایت و ادعای خسارت کند.

اولا امیدواریم این رویه غلط در فوتبال ایران جا نیفتد و مربیان و تیم ها به اصول حرفه ای و اخلاقی پایبند بمانند چرا که با این سبک جا به جایی، عملاً قراردادها به چیزی شبیه به کشک تبدیل شده اند چرا که در فوتبال دولتی ایران، با چند تماس ساده بدون توجه به قرارداد بازیکن یا مربی با باشگاه، می توان مربی و بازیکن جا به جا کرد.

دوما این‌که برای نساجی با فکری یا بدون او آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم این‌بار هم که شده سال نکو از بهارش پیدا نباشد و در انتهای فصل مجبور به نوشتن از سوگنامه سقوط نساجی نباشیم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال