امروز : شنبه ۳ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۲۸ AM

نماینده ساری و میاندرود: رؤسای قوا اگر بحثی دارند هم نباید از طریق رسانه‌ها بیان کنند / تیم اقتصادی دولت فقط حرف می‌زند / بانک ها خودشان را کنار بکشند قیمت ارز کاهش خواهد یافت / دولت برای مقابله با مافیای اقتصادی کاری نکرده است

بابایی کارنامی+عبارت
    -     کد خبر: 55624
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۷/۲۴|۱۰:۰۶
سرویس : سیاست >> مجلس
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عامل دیگر تلاطم در بازار این است که تیم اقتصادی دولت فقط حرف می‌زند و در عرصه عمل اقدامی از سوی این تیم مشاهده نمی‌شود.

عبارت: علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاطم موجود در بازار گفت:‌رؤسای قوا هم نکته یا موضوع قابل بحثی دارند باید آن را در جلسات سران سه قوه حل و فصل کنند نه آنکه آن را در سطح جامعه و از طریق رسانه‌ها بیان کنند.

وی ادامه داد: این اقدام باعث سوءاستفاده دلالان از فضای پیش آمده می‌شود و همین مسأله موجب می‌شود به تلاطم در بازار دامن زند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عامل دیگر تلاطم در بازار این است که تیم اقتصادی دولت فقط حرف می‌زند و در عرصه عمل اقدامی از سوی این تیم مشاهده نمی‌شود.

بابایی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال رئیس کل بانک مرکزی در مدت یک ماه گذشته اظهارنظرهای متعدد و مختلف داشته که همین اظهارنظرهای متعدد و مختلف به بی‌ثباتی در بازار کمک می‌کند.

وی افزود: موضوع دیگر ناهماهنگی بین اجزاء مختلف تیم اقتصادی دولت است که از یک سو ما بحث انقباض منابع را داریم و از سوی دیگر بحث افزایش پایه پولی مطرح می‌شود و همین اقدامات متناقض خود نشان دهنده این ناهماهنگی‌هاست.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از سوی دیگر دولت برنامه‌ای برای مقابله با مافیا در حوزه اقتصادی ندارد و همین مسأله باعث جولان آنها در عرصه اقتصادی کشور شده است.

بابایی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در حوزه دخانیات ۳۵ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد در بازار به همراه دارد که با وجود آنکه ما امکان تأمین سیگار مورد نیاز کشور را از طریق شرکت دخانیات داریم، اما بیش از ۷۵ درصد بازار در اختیار دو برند خارجی است که طبیعتا این وضعیت باعث خروج ارز از کشور نیز می‌شود.

وی افزود: عامل دیگر در تلاطم بازار بانک‌ها هستند که به جرات می‌توانم بگویم پای خود را از عرصه اقتصادی  کشور چه در بحث تسهیلات و چه بحث قراردادهای مشارکت و… عقب بکشند قیمت ارز و همچنین تلاطم در بازار کاهش چشمگیری خواهد داشت./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار
پربازدیدترین

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

آرشیو