امروز : جمعه ۹ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۳۹ AM
آخرین اخبار:
هوشمندی؛ تنها راه نجات / مراقب گربه‌نره‌ها باشید پیرمرد همسرکش در فیروزکوه دستگیر شد / راز جسدی که بین ۲ دیوار پنهان شده بود معاون استاندار مازندران: نمی توانیم اثر تحریم را در حوزه اقتصادی نادیده بگیریم / برخی درک درستی از شرایط سیاسی کشور ندارند کورس مرگبار ۲ خودرو در بابل جان کودک ۶ ساله را گرفت روحانی: تحریم‌ها نتوانست ما را بشکند / فراموش کردن خدمات دولت با اخلاق سازگار نیست/ بزرگترین خیانت نا امید کردن مردم است / دولت بی اعتنا به حاشیه‌سازی‌ها، کار را ادامه می دهد محمودآباد فرماندار جدیدش را شناخت توافق امارات و اسرائیل در زمینه تجارت مشروب! اخرین تصاویر تکان دهنده از دریای خودروهای دپو شده در پارکینگ‌های ایران خودرو منتظر افزایش قیمت مصدومیت تعدادی از نمایندگان مجلس در تصادف زنجیره‌ای! افشاگری در خصوص سرپرست مستعفی پرسپولیس / مدیرعامل سابق تراکتور: رسول پناه سرپرست پرسپولیس شد چون رئیس حوزه انتخاباتی یک شخص بود

بگومگوی مجلس و دولت تند و تیز تر از همیشه ادامه دارد

روحانی+قالیباف+عبارت
    -     کد خبر: 55625
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۷/۲۴|۱۰:۰۸
سرویس : سیاست >> دولت
توییتر به محلی برای ادامه این دعوای مجلسیان با دولت بدل شده است، تاجایی‌که ادبیات توییت اخیر عنابستانی، نماینده سبزه‌وار، با واکنش تند معاون اطلاع‌رسانی دولت روبه‌رو شد.

عبارت: «اکثر نمایندگان دوران حکمرانی خوب را هیچ‌کجا نگذرانده‌اند و با ذهنیات غیرعلمی و غیرواقعی خود نماینده شده‌اند، همین حالا ببینید که در مجلس چه غوغایی است، چون مشکلات مملکت پیچیده است و عوامل زیادی دارد، نماینده‌ها هم یک طرح روشن و مشخصی برای برون‌رفت از این وضعیت ندارند و فکر می‌کنند مهم‌ترین وظیفه‌شان دعواکردن با دولت است...».

این سخنان دو ماه پیش محمدرضا باهنر اصولگرا، دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری و نماینده سالیان مجلس است به هم‌قطاران اصولگرایش؛ اما مشخص است که حتی سخنان عقلای این قوم هم خریداری میان بهارستان‌نشینان ندارد؛ چراکه همه نقدهای باهنر همچنان پابرجاست.

توییتر به محلی برای ادامه این دعوای مجلسیان با دولت بدل شده است، تاجایی‌که ادبیات توییت اخیر عنابستانی، نماینده سبزه‌وار، با واکنش تند معاون اطلاع‌رسانی دولت روبه‌رو شد.

بسیاری معتقدند به‌کاربردن این ادبیات از سوی منتقدان عادی و حتی مخالفان دولت و مردم شاید عادی باشد، اما در شأن یک نماینده نیست که این‌گونه سخن بگوید. عنابستانی با انتشار عکس روحانی با ماسک جدید نوشته بود: «او آن‌قدر وقیح است که ملت خویش را به مسخره گرفته است.

بگومگویِ مجلس و دولت ادامه دارد

کشور به حال خود رها شده و مردم در تأمین مایحتاج خویش درمانده‌اند و زیر خط فقر دست‌و‌پا می‌زنند و رئیس‌جمهور در بند حفظ خط ریش خویش است! اف بر تو که ملتی را شرمنده کرده‌ای!». علیرضا معزی، معاون اطلاع‌رسانی و ارتباطات دفتر رئیس‌جمهور، در واکنش به توهین علی‌اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار به رئیس‌جمهور، در توییتی نوشت: دهان‌دریدگی شاید چندصباحی شیوه سیاست‌ورزی باشد اما تا همیشه نشانه فرومایگی است».

باهنر که پیش‌تر گفته بود اصلا نمی‌توان روی رفتار و عملکرد مجلس یازدهم قضاوتی داشت؛ ما در حال تلاش هستیم تا آنها روی غلتک درستی بیفتند، روز گذشته در یک مصاحبه گفته :«اگر قرار باشد سه قوه، کشور را به سه طرف بکشانند، وضعیت از این هم بدتر می‌شود و بهتر نخواهد شد.

متأسفانه مجلسی‌ها می‌گویند دولت عُرضه ندارد، دولتی‌ها هم می‌گویند مجلسی‌ها نمی‌فهمند؛ این نوع نگاه خوب نیست و برای پیشرفت یک کشور سم است. می‌خواهم بگویم مجلس دو تا سه ماه طول می‌کشد تا بفهمد یک‌سری کارها را ممکن است دوست داشته باشد انجام دهد اما نشدنی است؛ مجلس باید برود سراغ کارهایی که امکان‌سنجی کرده باشد و امکان‌پذیر باشد.

به‌عنوان نمونه عرض می‌کنم و نمی‌خواهم قضاوت هم کنم، اخیرا مجلس تصویب کرده است که به ۶۰ میلیون جمعیت کشور، کالابرگ بدهند، ظاهرا حرکت خوبی است اما می‌دانم چند مشکل اساسی دارد. نخست آنکه بودجه آن از کجا تأمین می‌شود؟ ما می‌دانیم بودجه دولت ۴۰ درصد کسری دارد، حال اگر این پول را هم می‌خواهند بگذارند روی کسری‌های دولت یعنی تحریک تورم و به عبارت دیگر تورم افزایش می‌یابد.

روز گذشته واعظی، مسئول دفتر روحانی هم به رفتارهای اخیر قالیباف واکنش نشان داد و گفت: «درباره نامه قالیباف به روحانی درخصوص بودجه همیشه دولت و مجلس بر سر بودجه تفاهم می‌کنند؛ چیزی که الان اتفاق می‌افتد این است که چنین نامه‌هایی بین ما و قوای دیگر و نهادهای دیگر بوده اما اینکه اول ما نامه را در رسانه‌ها می‌بینیم و بعد دریافت می‌کنیم، عجیب است؛ البته من این نامه را ندیده‌ام».

قالیباف دو روز پیش نامه‌ای درباره بودجه به دولت نوشته بود که رسانه‌ای شد، حالا این‌طور که از سخنان واعظی برداشت می‌شود، گویا این نامه اصلا برای دولت ارسال نشده یا حداقل قبل از ارسال جنبه رسانه‌ای پیدا کرده است.

حسام‌الدین آشنا هم دو روز پیش در توییتی در واکنش به سفرهای محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس نوشت: تقلید از ترامپ نشانه شجاعت نیست. اشاره آشنا به رعایت‌نکردن پروتکل‌ها از سوی ترامپ و ابتلایش به کروناست. در این روزهای اخیر انتقادهای فراوانی از ‌سوی دولت به مجلسیان، به‌ویژه قالیباف، به علت رعایت‌نکردن پروتکل‌های بهداشتی شده است.

قالیباف هفته پیش از یک بیمارستان بیماران کرونایی بازدید کرد و بعد هم به سیستان‌و‌بلوچستان رفت. درباره رعایت‌نکردن پروتکل‌های کرونا از سوی مجلس و اینکه اعلام شده بود جلسه روحانی و قالیباف به همین علت کنسل شده است، دولت، مجلس و قالیباف را تلویحا به عدم عقلانیت متهم کرده بود.

واعظی هم گفته بود: «حالا یک شخصی رعایت نمی‌کند، خودش تصمیم گرفته است؛ اینکه بیاید در یک جلسه، دو قوه دیگر را مبتلا کند، کار درستی نیست. متأسفانه همه‌‌چیز جنبه سیاسی و تبلیغاتی به خودش گرفته و یک موضوع بهداشتی روشن به یک موضوع بزرگ تبدیل شده است».

قالیباف با تفکیک عقل معاش و عقل معاد، کنایه روحانی را بی‌پاسخ نگذاشت و گفت پرستاران و کادر درمان عقل معاد را جایگزین عقل معاش کرده‌اند! حالا عقل معاش به کلیدواژه اصولگرایان و مجلسیان بدل شده است؛ سیدمحمدجواد ابطحی، حامی قالیباف و نماینده سابق، از در حمایت از قالیباف درآمده و گفته بود اگر طبق گفته مسئولان دولتی بپذیریم که قالیباف برای شوآف از بیماران کرونایی عیادت کرده، باید بپرسیم چرا رئیس‌جمهور چنین شوآفی را انجام نمی‌دهد؟

و همان نماینده سبزوار در توییتی با انتشار عکس شهدای مدافع حرم نوشت که اینها عقل معاش دنیاپرستان دنیادوست را کنار گذاشتند. بعضی‌ها حق ندارند ترسشان را پشت پرده عقل پنهان کنند... .

رقابت‌های انتخاباتی را زود شروع کرده‌اند

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری همچنین روز گذشته در حیاط دولت به خبرنگاران درباره توهین به رئیس‌جمهوری، گفت: «این بی‌اخلاقی‌هایی که برخی انجام می‌دهند و برخی هم سکوت می‌کنند، باید بدانند که فقط این بی‌اخلاقی‌ها تنها به رئیس‌جمهوری نیست، بعدا نوبت خیلی‌های دیگر هم می‌شود و از طرف دیگر متأسفانه عده‌ای رقابت‌های تبلیغاتی و انتخاباتی را برای سال ۱۴۰۰ خیلی زود شروع کردند».

محمود واعظی از حل مشکلات مردم گفت و عنوان کرد: «اگر می‌خواهید کار تبلیغاتی و انتخاباتی بکنید، سفر بروید ولی اینکه شعار تبلیغاتی بدهید و بگویید فقط ما می‌توانیم انجام بدهیم. مردم می‌دانند که شما قبلا سر کار بوده‌اید و قبلا هم مسئولیت داشته‌اید ولی هیچ‌کدام از این کارها را نتوانسته‌اید انجام بدهید».

او گفته: «کسانی که چنین ادعاهایی می‌کنند، عملکرد روشنی دارند و ما نمی‌خواهیم وارد این مقولات شویم. شورای نگهبان قانونی برای انتخابات ریاست‌جمهوری تعیین کرده است؛ بنابراین در آن زمان بیایند تبلیغات خود را شروع کنند و از حالا از سمت‌ها و جایگاه‌های خود برای تبلیغات استفاده نکنند»./شرق

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

هوشمندی؛ تنها راه نجات / مراقب گربه‌نره‌ها باشید

پیرمرد همسرکش در فیروزکوه دستگیر شد / راز جسدی که بین ۲ دیوار پنهان شده بود

معاون استاندار مازندران: نمی توانیم اثر تحریم را در حوزه اقتصادی نادیده بگیریم / برخی درک درستی از شرایط سیاسی کشور ندارند

کورس مرگبار ۲ خودرو در بابل جان کودک ۶ ساله را گرفت

روحانی: تحریم‌ها نتوانست ما را بشکند / فراموش کردن خدمات دولت با اخلاق سازگار نیست/ بزرگترین خیانت نا امید کردن مردم است / دولت بی اعتنا به حاشیه‌سازی‌ها، کار را ادامه می دهد

محمودآباد فرماندار جدیدش را شناخت

توافق امارات و اسرائیل در زمینه تجارت مشروب!

اخرین تصاویر تکان دهنده از دریای خودروهای دپو شده در پارکینگ‌های ایران خودرو منتظر افزایش قیمت

مصدومیت تعدادی از نمایندگان مجلس در تصادف زنجیره‌ای!

افشاگری در خصوص سرپرست مستعفی پرسپولیس / مدیرعامل سابق تراکتور: رسول پناه سرپرست پرسپولیس شد چون رئیس حوزه انتخاباتی یک شخص بود

آرشیو
پربازدیدترین

نـشـستـه در غبـار

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

آرشیو