امروز : شنبه ۳ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۳۷ AM

دست رد ناطق نوری بر سینه اصولگرایان

ناطق نوری+عبارت
    -     کد خبر: 55643
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۷/۲۴|۱۲:۰۱
اصولگرایان این روزها با بحران ژنرال و انبوه پیاده‌نظام در صف انتخابات ۱۴۰۰ روبه‌رو هستند. به نظر می‌رسد آنها تمایل دارند شانس خود را با همان نامزدهای ۹۶ در ۱۴۰۰ بیازمایند و نیازی به چهره‌های قدیمی‌تر یا حتی جدیدتر ندارند.

عبارت: محمدرضا باهنر از جواب رد ناطق به اصولگرایان برای چندمین بار می‌گوید و حسین نجابت هم از اینکه روی آمدن ولایتی نمی‌شود جدی حساب کرد. از سویی صحبتی هم از علی لاریجانی در میان نیست. او در این چند ماه بعد از مجلس دهم نه حضوری رسانه‌ای داشته و نه خبری از او منتشر می‌شود.

به نظر می‌رسد البته این اتفاقی است که برای جریان اصلی اصولگرایی که این روزها مجلس و بخش‌هایی دیگر از قدرت را در دست دارد، خوشایند است. آنها قطعا برای ۱۴۰۰ نه سراغ لاریجانی می‌روند و نه تمایلی به آمدنش دارند. همان‌طور که نسبت به ناطق‌نوری، ولایتی و حتی خود باهنر چنین نگاهی دارند.

ناطق‌نوری به روایت باهنر قاطعانه باز هم گفته احساس تکلیف نمی‌کند و تمایلی چه به‌عنوان یک کاندیدای انتخابات و چه به‌عنوان کارگردان صحنه سیاسی ندارد. حسین نجابت، عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری و نماینده ادوار مجلس هم در پاسخ به این پرسش که اخیرا اسامی متعددی از جمله آقای «ولایتی» برای کاندیداتوری از جناح اصولگرا در سال ۱۴۰۰ مطرح می‌شود؛ آیا می‌توان ایشان را به‌عنوان یکی از گزینه‌های جدی دانست؟ گفته است که همواره در ابتدای پاییز سال منتهی به انتخابات برخی اسامی به‌عنوان ریاست‌جمهوری مطرح می‌شوند که بیشتر آنها در حد گمانه‌زنی هستند و نمی‌توان به ایشان به‌صورت جدی نگاه کرد.

دست رد ناطق و ولایتی به سینه اصولگرایان

درحالی‌که تصور می‌شد بعد از ۹۲ ولایتی تصمیم گرفته کاملا در زمین و به نفع اصولگرایان بازی نکند اما بعد از فوت آیت‌الله هاشمی و چرخش دوباره‌اش به سمت راست این تصور ایجاد شد که شاید بی‌تمایل به ایفای نقش رهبری این جریان نیست؛ این در حالی است که او با کنارنکشیدن در انتخابات ۹۲ کمک بزرگی به حسن روحانی برای پیروزی کرده بود.

به نظر می‌رسید که ولایتی تشکیل یک ائتلاف نانوشته با روحانی را پذیرفته بود اما بعد از اینکه به‌جای مرحوم هاشمی به ریاست هیئت امنای دانشگاه آزاد نشست، رویکرد او ۱۸۰ درجه تفاوت کرد و عامل و حامل سیاست‌های راست‌گرایانه در این دانشگاه شد. برخی آن زمان گفتند که او قصد دارد به‌جای لاریجانی که مغضوب اصولگرایان شده ‌به‌عنوان نامزد اصلی جریان اصولگرا خود را مطرح کند و جناح تندرو در اردوگاه اصولگرا را نیز با خود همراه کند. اما شواهد امر حاکی از این است که او این روزها نه تلاشی برای این کار می‌کند و نه چنین قصدی را دارد.

اصولگرایان این روزها با بحران ژنرال و انبوه پیاده‌نظام در صف انتخابات ۱۴۰۰ روبه‌رو هستند. به نظر می‌رسد آنها تمایل دارند شانس خود را با همان نامزدهای ۹۶ در ۱۴۰۰ بیازمایند و نیازی به چهره‌های قدیمی‌تر یا حتی جدیدتر ندارند. رفتارشناسی قالیباف در قامت رئیس قوه مقننه کاملا مؤید همین نکته است. او این روزها بیش از اینکه در هیبت نماینده تهران حاضر شود، در قامت رئیس قوه‌ای ظاهر می‌شود که برای سرکشی و نظارت بر امور به جاهای مختلف سرکشی می‌کند؛ از بیمارستان تا شهرهای دوردست./شرق

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار
پربازدیدترین

مردی که قدش به زانوی شهر هم نمی‌رسید بر شانه‌های ساری نشاندیم

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

آرشیو