امروز : پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۳۰ PM
اختصاصی عبارت
به بهانه‌ی آغاز امامت منجی موعود؛

امنیت و آرامش مازندرانی‌ها در سایه تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج)

اطلاعات+عبارت
    -     کد خبر: 55927
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۸/۵|۱۱:۴۵
آن‌ها کسانی هستند که نامشان با امنیت گره خورده است و در مداری حرکت می کنند که جز امنیت و حفظ استقلال نظام و کشور هدف دیگری ندارند.

عبارت-گروه جامعه: امروز برابر با 9 ربیع الاول سالروز آغاز امامت «حضرت مهدی(عج)» است. کسی که مرواریدِ فروزانِ اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، احیاگر معالمِ دین و نابود کننده ظلم و ستم و شوکتِ تجاوزکاران و برقرار کننده حکومت عدل در سراسر جهان و بزرگ منادی توحید و عدالت و وارث راستین پیـامبر اعـظم صلی الله علیه و آله و ائمـه معصـومین علیهم السلام است.

منتظران واقعی حضرت مهدی(عج) در طول تاریخ انتظار تا امروز به دنبال تحقق عدالت راستین درونی و بیرونی هستند که لازمه چنین عدالتی، امید، تحرک، شور، حماسه، مقاومت، نفی باطل و طلب حق و نیز عمل به واجبات و ترک محرمات می باشد.

مقام معظم رهبری درباره انتظار فرج و شرایط منتظران می فرماید: «منتظران حجت تردیدی ندارند که روزگار ظلم و طغیان و تجاوز سرانجام به پایان خواهد رسید و قدرت قاهره حق، همه قله های فساد و تعدی را از بین خواهد برد. ما اعتقاد داریم که با ظهور مهدی موعود علیه السلام ، اندیشه و عقول بشری از همیشه خلاق تر خواهد بود و صلح و امنیت کامل در مقیاس جهانی آن به وجود خواهد آمد و ما برای چنین دورانی باید تلاش کنیم تا جهان روز به روز به این عصر آرمانی نزدیک تر شود».

«عبارت» یوم الله نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و روز تجدید میثاق با آن امام همام را به تمام مسلمانان به‌ویژه شیعیان آن حضرت تبریک و شادباش می‌گوید.

به بهانه این روز نگاهی داریم به فعالیت‌های عاشقانه سربازان گمنام آن حضرت در میهن‌مان که موجبات امنیت را در این پهنه از گیتی و در منطقه‌ای پرآشوب فراهم آورده‌اند.

برای اولین بار امام خمینی (ره) در تاریخ 14 اردیبهشت سال 62 نیروهای اطلاعاتی واحد اطلاعات سپاه را «سربازان گمنام امام زمان (عج)» نامید. آن زمان هنوز وزارت اطلاعات شکل نگرفته بود و واحد اطلاعات سپاه در کنار رکن 2 ارتش و دفتر اطلاعات و تحقیقات نخست‌وزیری از جمله مجموعه‌های اطلاعاتی کشور بودند.

تا به امروز هم نه كسی آنها را مي‌شناسد و نه خانواده از نوع كارشان مطلع است، اما همیشه بیدار و آماده پیکار هستند، برای حفظ امنیت، یک خواب آرام ندارند و بدون هیچ تعریف و تمجیدی کارشان را به پیش می برند. در جهانی که یک سوی همه‌چیز وصل به رسانه‌ها یا برای تمجید عمومی و ریا است، آن‌ها بی صدا و آرام بدون نیاز به دوربین و رسانه کار خود را به پیش می‌برند و رسالت خود را به نحو احسنت انجام می‌دهند آن‌چنانکه گاهی جهان محو قدرت‌نمایی و اقتدار سربازان گمنام ایرانی امام دوازدهم می‌شود.

آن‌ها کسانی هستند که  نامشان با امنیت گره خورده است و در مداری حرکت می کنند که جز امنیت و حفظ استقلال نظام و کشور هدف دیگری ندارند.

در «مازندران» نیز اوضاع به همین ترتیب است. استانی مرزی و همسایه دیوار به دیوار پایتخت که مانند انبار کاهی در نزدیکی کوره آتش قابلیت آن‌را دارد که هر لحظه شعله‌ور شود اما با درایت نهادهای امنیتی به‌ویژه سربازان گمنام حضرت مهدی(عج) سال‌هاست که جز آرامش به خود ندیده. آن‌هم در حالی که در این سال‌ها بسیاری از مسائل کوچک‌وبزرگ در پایتخت و شهرهای بزرگ کشور رخ داد اما مازندران همواره خود را به‌دور از هرگونه تنش و ناامنی دید که بدون شک این امکان پذیر نبود مگر با حضور افرادی که برای این امر جانشان را در دست بگیرند و فداکاری کنند.

متاسفانه اما این استان از ظرفیت بالایی برای «تخلفات مالی» برخوردار است. از زمین‌های بکر و منابع طبیعی که قابلیت بسیاری برای سواستفاده دارند گرفته تا تخلفات ریزودرشت اقتصادی ادارات متخلف، شوراها و شهرداری‌ها که در مازندران وضعیت ناخوشایندی پیدا کرده‌اند.

با این وجود در سال‌های اخیر مبارزه با پدیده‌هایی مانند زمین‌خواری، کوه‌خواری، جنگل‌خواری و... شدت گرفته و بسیاری از سرمایه‌های طبیعی کشور باردیگر به آغوش بیت‌المال بازگشته‌اند و از طرفی ادارات مازندران نیز دیگر حاشیه‌امنی برای خود متصور نیستند، زیرا سربازان امام زمان نشان داده‌اند که در برخورد با متخلفان بدون هیچ اغماضی رفتار می‌کنند و در این مسئله یک مدیرکل یا یک آبدارچی برای آنان توفیری ندارد.

شوراها و شهرداری‌ها نیز که برای مدتی تبدیل به یک ایالت خودمختار شده ‌بودند امروز دیگر حواسشان را به ریزترین اعمالشان جمع می‌کنند زیرا می‌دانند که چتر اطلاعاتی در این حوزه تا حدی گسترده شده که آنان باید در آینده برای هر یک امضای خود پاسخگو باشند.

متاسفانه مثال برای هرکدام از این فعالیت‌ها یا دستگیری‌ها چه در سطح ملی و چه در سطح استانی بسیار زیاد است اما «پرونده شهرداری» ساری با آن‌ میزان بازخورد در کشور به آینه عبرتی برای مدیران این استان بدل شده تا دریابند که وقتی پای امنیت یا بیت‌المال به میان بیاید هیچ جای اغماضی برای حافظین امنیت جمهوری اسلامی باقی نمی‌ماند.

اساسا به دلیل مدیریت مناسب نیروهای امنیتی و چتر اطلاعاتی گسترده در مازندران،همواره این استان نسبت به دیگر نقاط کشور تنش‌های کمتری را تجربه نموده است. حتی در زمان‌هایی که تمام کشور با مسائل امنیتی روبرو می‌شود اوضاع در مازندران آرام است و به‌ندرت پیش بیاید که نیروهای امنیتی برای برقراری آرامش از روش‌هایی مانند آنچه در دیگر نقاط شاهد آن هستیم استفاده کنند.

نمونه‌اش اعتراضات پس از «افزایش قیمت بنزین» که در آبان سال گذشته اتفاق افتاد و بسیاری از استان‌های کشور را با چالش‌های جدی مواجه ساخت درحالی که در مازندران به جز چند اعتراض مسالمت آمیز اتفاق دیگری را شاهد نبودیم و خبری از کشته و زخمی برای چنین مسئله‌ای نبود. شاید همچین چیزی برای مردم استان به امری عادی بدل شده باشد اما باید گفت که در همین لحظه بسیاری از استان‌های ایران در حسرت امنیت و آرامشی هستند که همیشه در مازندران برقرار است.

از سوی دیگر در ایام همه‌گیری «کرونا» در سراسر کشور شاهد افزایش چشمگیر آمار جنایت و سرقت بودیم اما مازندران از این نظر نیز در زمره مناطقی بود که به‌طور جدی با این مسئله روبرو نشد. این امر نیز نشانگر مدیریت مناسب شرایط به‌ویژه در موج دوم و سوم کرونا است زیرا مطمئن باشید که اگر سارقان و خلافکاران فضا را کمی آماده می‌دیدند به هیچ وجه فرصتی مانند کرونا را از دست نمی‌دادند. برای اثبات این ادعا کافی است میزان جرم و جنایت مازندران در سال جاری را با دیگر استان‌ها مقایسه کنید.

مازندران از لحاظ طبیعی یکی از جذاب‌ترین مناطق ایران است و سالانه مسافرین بسیاری را از هر قشری به سوی خود جذب می‌کند. همین مسئله نیز سبب شده تا جوانان استان همواره در معرض «انحرافات اخلاقی و فرهنگی» قرار بگیرند. برای مثال در چنین مناطقی افزایش گرایش به استفاده از «مشروبات الکلی و یا موادمخدر» امری طبیعی‌است اما جالب است بدانید که در هردو زمینه سرانه استان مازندران حتی از متوسط کشوری نیز پایین‌تر می‌باشد که این مسئله در کنار ذات درست و تربیت صحیح خانواده‌های مازندرانی نشان از کنترل شرایط توسط نیروها امنیتی است زیرا در غیر این صورت عجیب نبود که این استان با ظرفیت‌های خودش تبدیل به مرکز اصلی چنین ناهنجاری‌هایی شود.

نیروهای بصیر اطلاعات در عين اينكه نقش مهمي در تامين امنيت پایدار كشور دارند، اما مظلوم ترين افراد جامعه هستند زيرا بدون نام و نشان در عرصه های مختلف حضور فعال و موثر دارند به گونه ای که اقتدارشان همه دستگاه ها و سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی جهان را به حیرت وا می‌دارد.

آن‌ها روزانه و در شرایطی ناگفتنی صدها دسیسه پیچیده را در بخش های گوناگون کشف و خنثی می کنند بی آنکه رد و نشانی از خود باقی بگذارند و برای این‌که مردم آرامش روانی خود را از دست ندهند حتی از اطلاع رسانی بسیاری از عملیات‌های خود نیز چشم‌پوشی می‌کنند.

«امنیت» سرمایه ای بی نظیر است كه در سایه آن تمام پیشرفت ها حاصل می شود و سربازان گمنام امام زمان(عج) همچون ستاره هایی هستند كه بی هیچ نام و نشانی راه توسعه و آبادانی و امنیت كشور را روشن و هموار نگه می دارند. لذا شایسته است تا سالروز آغاز امامت دوازدهمین امام شیعیان و منجی عالم بشریت را بیش و پیش از هرکسی به آنان تبریک بگوییم که از نامشان هم برای امام‌شان گذشتند تا گمنام لقب بگیرند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین