امروز : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت : ۹:۲۷ AM

طرح ابتکاری هلال احمر مازندران کشوری شد

آمران سلامت+عبارت
    -     کد خبر: 55931
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۸/۵|۱۲:۳۷
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت:"آمران سلامت" طرح ابتکاری هلال احمر مازندران کشوری شد.

عبارت: دکتر غلامعلی فخاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: طرح آمران سلامت برای نخستین بار  ۱۵ مرداد امسال با هدف مهار شیوع کرونا به عنوان طرح ابتکاری جمعیت هلال احمر شهرستان بهشهر در استان اجرایی شد که با توجه به دستاورد‌های ارزشمند آن برای اجرا در کشور مورد بررسی قرار گرفت و اکنون با دستور ریاست جمعیت هلال احمر به عنوان طرحی کشوری عملیاتی شد.


او افزود: از آغاز بحران کرونا طرح‌های متعددی در مناطق مختلف استان با توجه به نیاز جوامع محلی اجرایی شد که طرح «آمران سلامت» یکی از این طرح‌ها می‌باشد.

دکتر فخاری با بیان اینکه تاکنون بیش از ۵۰ هزار نفر در استان از خدمات این طرح بهره‌مند شدند، گفت: در قالب این طرح تیم‌های آموزش دیده جمعیت هلال احمر متشکل از اعضای داوطلب، جوان و امدادگر با حضور در مناطق مختلف شهر و به ویژه در معابر، پارکها، فروشگاهها، ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس و سایر اماکنی که تجمع جمعیت وجود دارد نسبت به ارائه توصیه‌های بهداشتی و ضرورت رعایت شیوه نامه ‌های بهداشتی اطلاع رسانی کرده و شهروندان را به رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا ترغیب می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران افزود:در این طرح حدود یک هزار نفر از اعضای جوان و داوطلب جمعیت هلال احمر مازندران در قالب ۲۰۰ پست ثابت و سیار مشارکت دارند./باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال