امروز : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۱۷ AM

تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت مازندرانی ها تا ۱۴۰۰

بیمه سلامت+عبارت
    -     کد خبر: 56135
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۸/۱۰|۱۸:۴۸
مدیرکل بیمه سلامت مازندران از تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت تا پایان فروردین ۱۴۰۰ خبر داد.

عبارت: رسول ظفرمند مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: پوشش بیمه افرادی که اعتبار دفترچه آن‌ها تا پایان امسال در سامانه ثبت شده، تا فروردین ماه سال آینده معتبر است و می‌توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند.

او با بیان این که بیمه سلامت به عنوان پشتیبان حوزه درمان کشور در مقابله با شیوع ویروس کرونا است، افزود: با هدف کاهش مراجعات بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان، اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت در صندوق‌های کارکنان دولت، روستائیان، بیمه همگانی و سایر اقشار که تاریخ اعتبارشان ابتدای مهرماه تا پایان امسال می‌باشد، تمدید شده است و نیازی به مراجعه به شعب بیمه سلامت ندارند.


ظفرمند ادامه داد: این افراد می‌توانند با دفترچه‌ای که تاریخ آن گذشته و دارای نسخه‌های سفید است، تا پایان فروردین ۱۴۰۰ به مراکز درمانی مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران افزود: در حال حاضر نیازی به تمدید دفترچه‌ها و تمدید اعتبار آن‌ها نیست و این فرایند به صورت خودکار در نرم افزار‌های بیمه سلامت انجام و اعتبار دفاتر بیمه تمدید می‌شود

او گفت: در صندوق بیمه ایرانیان نیز این رویه فقط برای بیماران خاص انجام می‌شود.

ظفرمند افزود: با توجه به اجرای طرح نسخه پیچی الکترونیک در استان، حتی اگر بیمه شدگان به مطب‌های خصوصی مراجعه کنند، ویزیت بدون دفترچه هم ممکن است و  بیماران با ارائه کد ملی می‌توانند تحت ویزیت و مداوا قرار بگیرند.

نیمی از جمعیت مازندران تحت پوشش بیمه سلامت هستند./باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین