امروز : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت : ۹:۰۳ AM
گفتگوی عبارت
گفتگوی اختصاصی عبارت با نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس؛

بابایی کارنامی: تعطیلی واحدهای بهزیستی برای رعایت پروتکل ها است / مشکلات زیرساختی در بهزیستی کشور با نگاه ویژه دولت حل می شود / برخی دچار سوءتفاهم شدند

بابایی کارنامی+عبارت
    -     کد خبر: 56319
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۸/۱۷|۱۴:۴۹
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی موضوع کمبود اعتبارات و ایجاد زیرساخت‌ها را از اصلی‌ترین نکات در این زمینه بیان کرد و افزود: علاوه بر این‌ها میزان مشارکت و نوع نگاه دولت به گروه‌های هدف سازمانی مانند بهزیستی که با اقشار آسیب‌پذیر و کم‌برخوردار جامعه سروکار دارد می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف نماید.

عبارت - گروه جامعه: صبح امروز در بهزیستی مازندران جلسه‌ای با حضور «دکتر فرزاد گوهردهی مدیرکل بهزیستی استان» و «علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی» برگزار شد. موضوع این جلسه پیگیری وضعیت خدمت رسانی بهزیستی و معضلات پیش روی این سازمان برای ارائه خدمات هرچه بهتر به گروه‌های هدف این مجموعه عنوان شد.
بابایی چند روز قبل در گفتگویی با یک خبرگزاری از به‌روز نبودن خدمات بهزیستی در کل کشور گلایه کرد و امروز به صورت حضوری با مدیرکل این نهاد در مازندران به گفتگو پرداخت تا در چند و چون ماجرا قرار بگیرد.
نماینده مردم ساری در گفتگو با عبارت علت انتقاد خود از مجموعه بهزیستی را اینگونه بیان کرد: چند روز قبل و در تماسی از یک خبرگزاری به اطلاع من رسید که چند واحد زیرمجموعه بهزیستی که بیشتر متعلق به بخش خصوصی نیز بودند تعطیل شده و خدمت‌رسانی در آن‌ها متوقف شده است. همین مسئله سبب شد تا صحبتی در خصوص مشکلات این حوزه نه تنها در مازندران بلکه در سراسر کشور انجام بشود و به کمبود امکانات و منابع در این حوزه نیز اشاره شد.
وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته  و توضیحات دکتر گوهردهی مشخص شد که در برخی موارد اصلا تعطیلی وجود نداشته و در باقی موارد هم تعطیلی آن مراکز به دلیل عدم تمایل موسسین به ادامه همکاری و در یک‌مورد نیز فوت موسس بوده است و یا به سبب اجرای درست و دقیق پروتکل‌ها و بخشنامه‌هاو پروتکل هایی بوده است که «ستاد ملی مبارزه با کرونا》 و  وزارت بهداشت ابلاغ نموده اند. لذا مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
بابایی کارنامی در ادامه تصریح کرد: ما به عنوان نماینده مجلس بخصوص در «کمیسیون اجتماعی» وظیفه داریم تا پیگیر وضعیت مردم در این زمینه باشیم و موضوع صحبت ما نیز بهزیستی استان مازندران نیست. در سراسر کشور باید با توجه به ظرفیت‌های موجود در بخشنامه‌ها، قوانین و تبصره‌هایی که در اسناد بالادستی وجود دارد، سعی شود تا امکانات بهتری در اختیار جامعه هدف بگیرد.
او ادامه داد: توقع بر این است که ارائه خدمات به گروه‌های «هدف» جامعه بهزیستی مانند معلولین و یا افراد تحت پوشش کمیته امداد و حتی کسانی که خارج از این دو نهاد به نوعی قشر آسیب‌پذیر جامعه محسوب می‌شوند، به روز شود و در این دوران این توقع نابجایی به نظر نمی‌رسد. بدون شک حتی مدیران این سازمان‌ها نیز با این موضوع موافق هستند و آن را قبول دارند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی موضوع کمبود اعتبارات و ایجاد زیرساخت‌ها را از اصلی‌ترین نکات در این زمینه بیان کرد و افزود: علاوه بر این‌ها میزان مشارکت و نوع نگاه دولت به گروه‌های هدف سازمانی مانند بهزیستی که با اقشار آسیب‌پذیر و کم‌برخوردار جامعه سروکار دارد می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف نماید.
نماینده مردم ساری در بهارستان همچنین به موضوع گلایه‌های مدیر مرکز نگهداری سالمندان «مهرآوران» ساری اشاره کرد و افزود: این مسئله از ابتدا به نوعی سوءتفاهم بود و باعث اشتباه برخی شد. آقای مقدسی از بهزیستی گلایه نداشتند بلکه از عدم همکاری سایر نهادهای دولتی در زمینه اعطای مجوزساخت و سازگلایه‌مند بودند که سعی شد تا این مشکلات به گوش مسئولین برسد.
علی بابایی کارنامی در انتها از تلاش بی‌وقفه کارکنان بهزیستی در مازندران به‌ویژه در ایام همه‌گیری «ویروس کرونا» تقدیر و تشکر کرد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
عبارت جان از شما انتظار می‌رفت از وضعیت بد نتیجه انتقاد آقای کارنامی گزارش بدین نه از گوهردهی حمایت کنید