امروز : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت : ۶:۳۶ PM

حسین زادگان: مازندران در شمار استان های بحرانی و حاد کرونایی نیست / اگر مردم رعایت کنند کار به تعطیلی های بیشتر نمی کشد

حسین زادگان + عبارت
    -     کد خبر: 56548
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۸/۲۲|۱۰:۰۷
سرویس : سیاست >> دولت
استاندار مازندران گفت: به دلیل رعایت مردم استان، مازندران در شمار بحرانی و حاد کرونایی قرار ندارد اما همچنان باید پروتکل های بهداشتی را سرلوحه قرار دهیم.

عبارت: احمد حسین زادگان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا ضمن قدردانی از همراهی مردم استان در رعایت پروتکل‌ها و الزامات بهداشتی با اشاره به این که گرچه شیوع ویروس در استان با رشد مواجه بوده است لیکن بخاطر رعایت بیشتر مردم؛ در شمار استان‌های حاد و بحرانی قرار نداریم، افزود: در عین حال از مردم انتظار داریم در راستای حفظ سلامت خود و عزیزان خویش، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را استمرار ببخشند و تقویت کنند. این، یک توقع بسیار جدی از مردم خوب و شریف ماست.

استاندار با بیان این که پس از تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ورود همه دستگاه‌ها و عزم ملی برای مقابله با کرونا و مأموریت وزیر کشور از سوی رئیس جمهوری برای تشکیل قرارگاه عملیاتی مقابله با ویروس کرونا، این قرارگاه با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان با نگاه محله محور تشکیل شده است، تصریح کرد: امروز بحث‌های اولیه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد موضوع آموزش، غربالگری و قرنطینه سازی با کمک وزارت بهداشت و علوم پزشکی عملیاتی شود.

او عنوان کرد: این طرح کمک می‌کند تا از ظرفیت‌های محلی نظیر معتمدین، روحانیون محل و پایگاه بسیج محله بصورت پایگاه‌های محلی؛ برای رصد و شناسایی بیماران و افرادی که با این بیماران در ارتباط بودند بهره گیری شود و این طرح با مسئولیت سپاه و بسیج و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی اجرا می‌شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونای مازندارن با بیان این که می‌دانیم اصناف شرایط سختی را گذرانده اند و در شرایط سختی بسر می‌برند، ابراز داشت: اگر طرح ۲۰ آبان ماه تا ۲۰ آذر مبنی بر فعالیت اصناف تا ساعت ۱۸ و سپس تعطیلی اصناف غیرضروری از همین ساعت اجرا شود، دیگر نیازی به تعطیلی مجموعه بازار نخواهد بود و ان شاء الله در مدیریت بیماری توفیق خواهیم یافت.

حسین زادگان با تاکید بر این که از ساعت ۱۸ فعالیت اصناف یاد شده ممنوع است، افزود: بدیهی است که نیروی انتظامی، اماکن، تعزیرات و دانشگاه علوم پزشکی برای برخورد با تخلفات ورود پیدا می‌کنند.

وی یاد آور شد: اصناف همواره همراهی مناسبی در موضوعات مختلف داشتند لذا در مسئله کرونا همراهی اصناف مانع از بروز خسارت بیشتر می‌شود./مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال