امروز : پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۴۴ AM
رئیس جمهور در آیین افتتاح طرح‌های ملی در حوزه آموزشی، بهداشتی، رفاهی و درمانی شرکت کرد؛

روحانی: دوران فشار حداکثری به پایان رسیده است / اختصاص روزانه حدود ٨ و نیم میلیارد تومان برای بازسازی، نوسازی و تجهیز مدارس / باید سواد دیجیتالی را به دانش‌آموزان یاد بدهیم

روحانی+عبارت
    -     کد خبر: 56570
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۸/۲۲|۱۲:۳۵
سرویس : سیاست >> دولت
رییس جمهوری تصریح کرد: بسیار اهمیت دارد که دانش آموزان در کلاس های درس دغدغه ناامنی از نظر حفاظت و سرمایش و گرمایش کلاس نداشته باشند و با خیال راحت و آرام بتوانند کلمات معلمان را بشنوند.

عبارت: حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح‌های ملی در حوزه آموزشی، بهداشتی، رفاهی و درمانی در سی‌ودومین برنامه پویش ملی «تدبیر و امید برای جهش تولید» افزود: با اهتمامی که آموزش و پرورش برای خانه دانش آموزان انجام داده برای دولت بسیار مهم است.

روحانی افزود: روزانه ٢٧ کلاس ساخته شده و ٨٣ کلاس به سیستم نوین گرمایشی مجهز و ١٠ کلاس ایمن سازی می شود. 

رییس جمهوری تصریح کرد: بسیار اهمیت دارد که دانش آموزان در کلاس های درس دغدغه ناامنی از نظر حفاظت و سرمایش و گرمایش کلاس نداشته باشند و با خیال راحت و آرام بتوانند کلمات معلمان را بشنوند.

روحانی گفت: مدرسه برای ما بسیار مهم است و افتتاح طرح های امروز برای همه مردم و دانش آموزان دلگرم کننده بوده و از افتخارات دولت است که روزانه حدود ٨ و نیم میلیارد تومان برای بازسازی نوسازی و تجهیزات مدارس در دولت اختصاص یافته است.

اهم اظهارات رئیس جمهور را در ادامه به نقل از ایرنا بخوانید؛

* امیدواریم با کمک خیرین و مردم و همه آنهایی که در این مسیر بسیار مهم گام بر می‌دارند شاهد تحول بیشتری در زمینه کمیت و کیفیت مدارس برای دانش آموزان باشیم.

* از مسوولان آموزش و پرورش تشکر می‌کنم، هر خدمتی که به فرهنگیان کشور انجام شود خدمت به رشد علم و همچنین فرهنگ در جامعه به شمار می رود که بسیار  حایز  اهمیت است.

* افتتاح این مراکز رفاهی، نمادین است، اما برای روحیه کارکنان و معلمان آموزش و پرورش حایز اهمیت است، این اقدامات به این معنا است که دولت از همه توان و امکان خود برای رفاه معلمان و مسوولان آموزش پرورش استفاده می‌کند، این فضاها می‌تواند به رشد همفکری و هم‌افزایی و برنامه‌ریزی برای توسعه این حوزه کمک کند.

* امروز حرکت بسیار خوبی برای افتتاح یک هزار و ۵۵۰ طرح آموزشی و تربیتی در سراسر کشور انجام شد که امیدواریم برای همه ملت و فرهنگیان مبارک باشد.

* بر جایگزینی آموزش پژوهش محور به جای آموزش حافظه محور، تاکید می‌کنم. امروز این تحول را می‌بینیم و باید آن را ادامه دهیم تا فرزندان ما که در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند البته از پایه اول شاید دشوار باشد، اما از پایه سوم و چهارم به بعد به راحتی می‌توان آنان را کتابخوان کرد و محقق بار آورد. مخصوصاً فضای جدید دیجیتالی که مهم است و باید سواد دیجیتالی را به دانش‌آموزان یاد بدهیم.

* معلمان با امکانات دیجیتالی، خیلی آسان می‌توانند دانش آموزان را راهنمایی کنند که چگونه درباره موضوعات خاص بررسی، تحقیق و نگارش کنند و نتایج تحقیقات شان را در کلاس‌های درس توضیح دهند که این تحولی بسیار مهم است که باید در نظام تعلیم و تربیت شاهدش باشیم.

* فشار حداکثری جواب نمی دهد و دوران پایان خود را طی می کند، مردم عزیز و بزرگ ما در سایه استقامت و مقاومت، کام شیرین تلاش های خود را مشاهده خواهند کرد.

* امروز یکی از افتخارات کشور این است که در دانش پزشکی جزو کشورهای پیشرفته‌های دنیا هستیم.

* بسیاری از افراد برای عمل جراحی از کشورهای پیشرفته به ایران می‌آیند، نه اینکه فقط ارزان‌تر باشد، که اگر از این موضوع بگذریم، به علت اعتماد و اطمینان بیشتری است که به دانش پزشکی ایران دارند، که جزو افتخارات کشور است.

*{ با اشاره به گزارش‌های خدمات کادر درمان کشور در دوران شیوع کرونا در کشور}: روزهای سختی در کرونا بر مردم ایران، بیمارستان‌ها و پزشکان، پرستاران و بهورزان گذشت، همه کادر درمان از مدیریت وزارتخانه تا  تک‌تک بیمارستان‌های کشور کار بسیار بزرگی انجام دادند که اگر این‌ها نبودند امکان شفای بسیاری از مبتلایان این ویروس میسر نبود.

* بخش بزرگ این بهبودیافتگی در سایه ایثار و فداکاری پزشکان و پرستاران  کشور بوجود آمد که از آنها قدردانی و در برابر آنها تواضع می کنم و به شهدای کادر درمانی درود می فرستم.

* برای آنهایی که در سایه تلاش در مقابله با کووید ۱۹ امروز در تخت بیماری هستند، آرزوی سلامت دارم.

* {در زمان افتتاح طرح‌های حوزه بهداشت و درمان}: در ۹ ماه گذشته کار بزرگ و جهادی توسط مدافعان سلامت در کشور انجام شده است، و آنها همچنان در میدان مبارزه با قدرت و روحیه و دلاوری کار خود را ادامه می دهند که برای همه آنها آرزوی سلامتی می کنم.

*{ با اشاره به افزایش آمار شیوع کرونا و فوتی‌ها در استان خراسان رضوی}: این آمارها را روزانه به دقت بررسی می‌کنم یک مقداری اوج در این استان مشاهده می‌شود، اما از اینکه اعلام شد به سمت آرامش در حال حرکت است برای ما بسیار خوشحال کننده است.

*{ در ارتباط تصویری با استان قم}: از تلاش‌های استاندار و مسئولان بهداشتی و نمایندگان مردم قم در مجلس و بیت مرحوم آیت‌الله خوانساری برای تکمیل و افتتاح بیمارستان طرح درمانی در این استان تشکر می‌کنم که در این شرایط بحرانی کرونا نقش بسزایی خواهد داشت.

*{با تبریک انتصاب جدید استاندار کرمان و تشکر از اقدامات استاندار سابق و مسئولان بهداشتی استان برای تکمیل بیمارستان زرند}: این تلاش‌ها برای حفط سلامت و جان مردم است و امیدوارم با افتتاح طرح عظیم و بزرگ انتقال آب خلیج فارس به این استان در هفته قبل، در آینده شاهد تحول بزرگ و رونق کسب و کار و توسعه در استان کرمان باشیم./خبرآنلاین

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال