امروز : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت : ۱۰:۱۲ AM
اختصاصی عبارت
جلسه شورای شهر ساری با حضور معاونین و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد؛

یک سیگنال واضح برای شهر / انتخاب شهردار جدید، شاید وقتی دیگر

شورای شهر+عبارت
    -     کد خبر: 56628
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۸/۲۴|۱۹:۰۱
سرویس : جامعه >> شهری
در این نشست شورای اسلامی شهر ساری اختیارات شهردار این شهر را به معاونانش تفویض کرد تا آن ها بتوانند پیش از مشخص شدن تکلیف شهردار بازداشتی وظایف مدیریت شهری را انجام دهند.

عبارت - گروه شهری: همانطور که مشخص بود پروسه انتخاب سرپرست آینده شهرداری ساری و همچنین تعیین تکلیف شهردار کنونی که تا امروز همچنان در بازداشت به سر می برد، امری زمان بر خواهد بود و برخلاف گفته های رئیس شورای اسلامی شهر ساری در روز دستگیری رجبی مبنی بر تعیین تکلیف ۴۸ ساعته شهرداری، تا این لحظه نشانه ها حاکی از آن است که بزرگ ترین شهر مازندران باید روزها و شاید هفته های آتی را بدون داشتن شهردار سپری کند.

در همین راستا براساس گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، امروز شنبه ۲۴ آبان جلسه این شورا در ساختمان شورای اسلامی ساری واقع در بوستان ولایت برگزار شد و طی این جلسه که تمامی اعضاء به همراه معاونین توسعه مدیریت و منابع انسانی و فنی و عمرانی شهردار ساری و چند تن از مدیران شهری حضور داشتند، تصمیم مهمی برای آینده نزدیک شهر گرفته شد.

در این نشست حسابرسی عملکرد سال ۹۶ شهرداری ساری و اصلاح تعرفه عوارض و بهای خدمات سال جاری بررسی شد.

معاون فنی و عمرانی شهردار ساری هم در این نشست در خصوص وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی سطح شهر ارائه کرد و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی شهرداری هم بر ضرورت ساماندهی متکدیان، رفع سد معبر، راه اندازی کارخانه سنگ شکن جهت تأمبن مصالح مورد نیاز شهرداری و ارتقا سطح عملکرد واحدهای زیر مجموعه جهت جلب رضایت شهروندان تاکید کرد.

همچنین در این جلسه سبحان بخشی از اعضای جدید شورای شهر ساری به عنوان نماینده شورا در کمیسیون ماده ۳۸ شهرداری انتخاب و معرفی شد.

اما مهمترین تصمیم جلسه امروز شورا چیز دیگری بود. در این نشست شورای اسلامی شهر ساری اختیارات شهردار این شهر را به معاونانش تفویض کرد تا آن ها بتوانند پیش از مشخص شدن تکلیف شهردار بازداشتی وظایف مدیریت شهری را انجام دهند.

این حرکت سیگنال واضحی را برای دنبال کنندگان ماجرای شهرداری ساری فرستاد و آن این بود که به این زودی ها منتظر شهردار جدید نباشید. البته با توجه به عملکرد شهرداری در یک سال و اندی گذشته، این تجربه جالبی خواهد بود که ببینیم اوضاع عمارت و شهر در نبود فردی با این سمت آیا تغییری خواهد کرد یا خیر.

تا کنون در پرونده های شهرداری ساری ۵ عضو شورای شهر، بیش از ۱۰ کارمند و مدیر شهرداری و همچنین شهردار ساری بازداشت شده اند و علت این دستگیری ها نیز تخلفات گسترده مالی عنوان شده است. حال باید ببینیم در روزهای آتی چه اتفاقاتی در انتظار عمارت باشکوه بلوار آزادی است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال