امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت : ۷:۲۰ AM
توضیح آبفای مازندران درباره گزارش انتقادی «عبارت»

برخورد منطقی روابط عمومی آبفای مازندران با انتقادها/ تنویر و پاسخگویی به جای تخریب و بی تفاوتی!

آبفای مازندران و ذاکری ـ سایت عبارت
    -     کد خبر: 568
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۳/۲۳|۱۳:۱۴
امید می رود این رفتار درست آبفای مازندران و مهندس آذرمنش؛مدیر روابط عمومی ، الگوی دیگر روابط عمومی های استان، مخصوصا روابط عمومی استانداری مازندران قرار گیرد تا به جای تلاش برای تخریب و بی تفاوتی نسبت به منتقدان، پاسخگویی و تنویر افکار عمومی را جایگزین نمایند.

عبارت ـ گروه اقتصاد: در پی انتشار گزارشی با موضوع فاضلاب نوشهر و چالوس تحت عنوان " اتفاقی کثیف در گردشگرپذیرترین شهرهای مازندران/گندش را درآوردیدآقایان" ! مورخ 18/03/95 در پایگاه خبری تحلیلی عبارت به استحضار می رساند:

جلسه ای تحت عنوان کمیته برنامه ریزی شهرستان در 18 خرداد ماه 95 با حضور نماینده محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران در محل فرمانداری نوشهر برگزار شد که در این نشست تمامی اعضای کمیته به ارایه گزارش عملکرد مالی و بودجه ای دستگاه های متبوع خود پرداختند.

در گزارش مربوط به تخصیص اعتبار طرح فاضلاب نوشهر و چالوس، مجموع اعتبارات ملی-استانی در نظر گرفته شده برای این طرح 5میلیارد و 100 میلیون تومان عنوان شد که مقررشد 65 درصد یعنی معادل 3 میلیارد و 350 میلیون تومان آن اختصاص یابد و در نهایت با توجه به مشکلات مالی  800 میلیون تومان آن به شرکت آبفاشهری مازندران  پرداخت شد .

در ادامه این جلسه، از سوی مدیر امور آب وفاضلاب نوشهر توضیحاتی در خصوص ضرورت تخصیص اعتبار برای ادامه فعالیت 2پیمانکار شاغل مربوط به احداث شبکه جمع آوری فاضلاب  و نصب انشعابات در این شهر ارایه شد. 

همچنین موضوع اصلی جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان بحثهای بودجه است که امری عادی محسوب می شود و مدیر امور آبفای نوشهر و چالوس نیز همانند سایرین اعضای این کمیته مباحث بودجه ای  و الزامات مربوط به آن را عنوان نمود و صحبتی در خصوص جزییات پروژه فاضلاب به ویژه تصفیه خانه مطرح نشد.

یادآور می شود به دلیل شرایط جغرافیایی منطقه و بالا بودن سطح آبهای زیرزمینی به ویژه در ساختمانهای چند واحدی فاضلاب پس از مدتی در چاه های جاذب پر شده و در معابر جاری می شود و ایجاد مشکلات زیست محیطی می نماید که این امر در برخی از بخشهای نوشهر جدی است  لذا لزوم تخصیص به موقع اعتبارات برای انجام این پروژه ها بیشتر نمود می یابد.

گفتنی است مدول اول تصفیه خانه فاضلاب نوشهر و چالوس در حال بهره برداری است . همچنین این تصفیه خانه ظرفیت جمع آوری و تصفیه 10 هزار متر مکعب فاضلاب در طول شبانه روز را دارد.

این تصفیه خانه دارای 3 ایستگاه پمپاژ است که دو ایستگاه آن در شهرستان نوشهر و یک ایستگاه در چالوس فعال و همچنین یک ایستگاه پمپاژ نیز در شهر چالوس در دست احداث می باشد.

از سویی دیگر به منظور افزایش راندمان این تصفیه خانه، مطالعات لازم برای ارتقای مدول اول تصفیه خانه نیز در حال انجام می باشد.

یادآور می شود بیش از 90 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در  نوشهر و چالوس در فاز اول اجرا شد  که نیمی از آن در شهر نوشهر اجرایی شد  و در حال بهره برداری می باشد و همچنین در مجموع دو شهر نوشهر و چالوس 6 هزار  انشعاب نصب ، فعال و مورد بهره برداری قرار گرفت.  

با توجه به اهمیت جمع آوری فاضلاب در شهرهای ساحلی، اجرای طرح جمع آوری فاضلاب از اولویتهای مسئولان استانی و شهرستانی محسوب می شود که دراین راستا طی نشستهای مکرر مدیرعامل آبفاشهری مازندران با دکتر احمدی لاشکی نماینده محترم مردم نوشهر و چالوس پیگیریهایی در سطح  استان و کشور و حوزه معاونت محترم وزیر نیرو در آب  وفاضلاب شهری صورت گرفت که طرح ارتقای فاز اول تصفیه خانه نمونه ای از این پیگیریهاست که توسط مشاور در مراحل نهایی قرار دارد.

بهمن آذرمنش

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب  وفاضلاب شهری مازندران

 

توضیح عبارت

اگرچه توضیح آبفای مازندران در واقع تائید گزارش انتقادی «عبارت» است اما زبان گویا و نثر مودبانه آبفای شهری مازندران و همچنین واکنش به موقع و حقیقی این نهاد نشان داد که به راحتی می توان با پاسخگو بودن افکار عمومی را قانع کرد. به همین منظور عبارت تصمیم گرفته است برای حل این مشکل و تامین اعبار لازم از همه ظرفیت رسانه ای خود به نفع آبفای مازندران استفاده کند و به همین منظور به زودی گفتگویی اختصاصی با مهندس ذاکری؛ مدیرعامل شرکت آب  وفاضلاب شهری مازندران ترتیب خواهد داد.

امید می رود این رفتار درست آبفای مازندران و مهندس آذرمنش؛ مدیر روابط عمومی ، الگوی دیگر روابط عمومی های استان، مخصوصا روابط عمومی استانداری مازندران قرار گیرد تا به جای تلاش برای تخریب و بی تفاوتی نسبت به منتقدان، پاسخگویی و تنویر افکار عمومی را جایگزین نمایند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

خبرنگار
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۳
آفرین به این روابط عمومی
پربازدیدترین

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

از بی مسئولیتی مرگبار اوقاف تا بی خیالی میراث فرهنگی/ ساری به گورستان آثار ثبت ملی بدل شده است

بابل پیشتاز ولادت و ازدواج در استان/ ساری یکه تاز طلاق/۷۵ سالگی وقت مرگ در مازندران

شهردار سابق بابل به ۶ماه حبس تعلیقی محکوم شد/ تخریب دیوار، کار دست سردار داد!

آرشیو