امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت : ۵:۵۷ AM
فیلترشکن / ۶۵
شصت و پنجمین بسته ویژه خبری عبارت؛

از شایعه تا واقعیت فروش مرغ‌های تاریخ گذشته در بابل / ماجرای اختلاف برسر آقمشهد و دماوند دوباره بالا گرفت / نماینده سابق ساری و میاندرود معاون وزیر صمت شد / گزینه های احتمالی بخشداری مرکزی قائمشهر؛ بومی یا غیربومی؟

فیلترشکن+عبارت
    -     کد خبر: 56850
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۹/۱|۰۹:۵۸
سرویس : عامه پسند
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

از شایعه تا واقعیت فروش مرغ‌های تاریخ گذشته در بابل

طبق اخبار منتشر شده بازرسان اداره بهداشت و دامپزشکی بابل طی ۳ روز بازرسی از محل مورد نظر، ۶۰ کیلو ران مرغ تاریخ گذشته از یک واحد فروش مرغ در بابل کشف و معدوم کردند.

متاسفانه با توجه به اینکه آلودگی‌های محیطی و فعالیت خارج از ضوابط این واحد صنفی محرز شده، اما همچنان این واحد صنفی در حال فعالیت است.

استمرار فعالیت این واحد صنفی که تغییری پس از حضور بازرسین نیز نداشته است، می‌تواند برای سلامت شهروندان بابلی مخاطره‌آمیز باشد که نیاز است دستگاه‌های متولی، توجه بیشتری به این امور داشته باشند

اگرچه مستندات به فرماندار، دادستان و دیگر دستگاه‌ها ارسال شد، اما برخورد قاطعی تابحال با فرد متخلف صورت نگرفته و فعالیت وی همچنان ادامه دارد.

اقدامات قانونی لازم معمول و متصدی واحد به‌دلیل عرضه ران تاریخ گذشته امروز به تعزیرات حکومتی معرفی شد. / فارس

 

 

برگزاری بازی خانگی ملوان انزلی در مازندران!

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی بارأی کمیته انضباطی به دلیل اتفاقات دیدار برابر رایکا بابل از میزبانی در هفته نخست محروم شده و دیدار این تیم باید در ورزشگاهی خارج از استان گیلان برگزار شود.

باشگاه ملوان، ورزشگاه شهدای شهر نوشهر را به‌عنوان ورزشگاه خانگی و میزبانی از حریفان خود به سازمان لیگ معرفی کرد که پس از بازدید و تائید نماینده این سازمان میزبانی انزلیچی‌ها در نوشهر مورد موافقت سازمان لیگ قرار گرفت.

بر این اساس با اعلام کمیته مسابقات دیدار دو تیم ملوان بندرانزلی و قشقایی شیراز که قرار بود روز یکشنبه دوم آذرماه از ساعت ۱۵ آغاز شود از ساعت ۱۴:۴۵ در ورزشگاه شهدای شهر نوشهر برگزار خواهد شد./فارس

 

 

استقبال بی‌نظیر مردم مازندران از یک کار خیر در روزهای کرونایی

در چند روز اخیر ذخایر خونی استان مازندران کاهش پیدا کرد، البته ذخایر خون و فرآورده‌های خونی استان مازندران قبل از کرونا در حد مطلوب بوده و هیچ کمبودی نداشتیم حتی مازندران به عنوان استان معین انتخاب شده اما بحث شیوع کرونا و قرنطینه خانگی موجب شد که ذخایر خونی استان تا حدود ۶۰ درصد کاهش پیدا کند که نگرانی‌های زیادی به دنبال داشت.

در پی فراخوان انتقال خون استان به منظور جبران کاهش ذخایر خون، مراکز انتقال خون استان مازندران با استقبال بی‌نظیر مردم رو به رو شده است، این در حالی است که مراکز انتقال خون به دلیل ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی ناچارند با تعداد تخت‌های کمتر داوطلبان اهدای خون را میزبانی کنند.

انتقال خون استان از همه داوطلبین اهدای خون که در سخت‌ترین روزهای بحران کرونا  در مراکز اهدای خون حضور یافته اند تشکر و قدردانی کرد و از داوطلبینی که  این روزها به دلیل ازدحام در مراکز انتقال خون قدری معطل شده و یا چندین بار مراجعه داشته اند پوزش می‌طلبد./فارس

 

 

ماجرای اختلاف برسر آقمشهد و دماوند دوباره بالا گرفت

در ماه‌های گذشته اعلام وقفی‌بودن کوه دماوند و ۵۶۰۰ هکتار از جنگل هیرکانی آق‌مشهد ساری به ۲ ابرپرونده مورد اختلاف ۲ سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور که متولی صیانت از انفال و منابع طبیعی ایران است، تبدیل شد.

حالا معاون حقوقی سازمان جنگل‌ها و معاون حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور پس از ماه‌ها سکوت روی خط خبر رادیو آمدند و اعلام کردند که اختلافات در این ۲ پرونده همچنان باقی است و این تنها دستگاه قضایی است که می‌تواند با صدور رأی نهایی مبنی بر وقف‌بودن یا نبودن جنگل آقمشهد و کوه دماوند این اختلاف را برطرف کند.

از طرفی به گفته معاون حقوقی سازمان جنگل‌ها، برابر آیین‌نامه هیأت وزیران، صلاحیت تشخیص احیا با سازمان جنگل‌هاست که این سازمان امیدوار است با سازمان اوقاف در این خصوص به نتیجه برسد تا دیگر مشکل قضایی در این ۲ پرونده پیش نیاید.

اما از طرف دیگر امرالله‌ حسنی‌نیا، معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اما گزارش‌های منتشرشده از دستکاری در وقفنامه سال ۱۲۱۸ آق‌مشهد و نبود نام واقف در کتیبه دوره تیموری امامزاده حارث آق‌مشهد را رد می‌کند و می‌گوید طرح این موارد، اختلافات سازمان جنگل‌ها و سازمان اوقاف را بیشتر می‌کند.

او معتقد است پرونده وقف دماوند و آق‌مشهد نه‌تنها پرونده‌های منابع طبیعی نیستند، بلکه حتی موضوع آق‌مشهد یک‌چهارم پرونده صدرا در شیراز هم نمی‌شود.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه تأکید کرد: درخصوص پرونده دماوند و آق‌مشهد سازمان اوقاف هیچ راه‌حل دیگری غیر از راه‌حل قضایی را نمی‌پذیرد.

حجت‌الاسلام حسنی‌نیا همچنین به اقدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در صدور سند تک‌برگ برای ۲پلاک از ۵پلاک موقوفی کوه دماوند به نفع منابع طبیعی کشور اعتراض کرد و گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک تخلف کرده که بدون رأی دادگاه، سندهای سازمان اوقاف در کوه دماوند را اصلاح کرده است. ما از این سازمان هم شکایت می‌کنیم./همشهری

 

 

نماینده سابق ساری و میاندرود معاون وزیر صمت شد

طی حکمی از سوی وزیر صنعت معدن و تجارت محمد دامادی به عنوان معاون پارلمانی وزارت صمت منصوب شد.

محمد دامادی زاده ۲۵ شهریور ۱۳۵۸ در ساری، دانشجوی دکتری راه و دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران - سازه از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل است.

نماینده مردم‌ ساری و میاندورود در ادوار نهم و دهم، عضو کمیسیون عمران، رئیس کمیته آب و فاضلاب، رئیس کارگروه آب و فاضلاب مرکز پژوهش‌ها و نماینده رئیس مجلس شورای اسلامی در شورای عالی فضای مجازی و همچنین عضو سومین دوره شورای اسلامی شهر ساری، از جمله سوابق اجرایی و تقنینی دامادی است./انتخاب

 

 

گزینه های احتمالی بخشداری مرکزی قائمشهر؛ بومی یا غیربومی؟

حجم وظایف بخشدار مرکزی قائمشهر به عنوان بزرگترین بخش استان مازندران به قدری بالاست که نیازمند نیرویی تمام وقت است که علاوه بر دانش و تخصص و تجربه، توان روحی و جسمی انجام امور و ارتباط دائمی با مردم را داشته باشد.

نکته مهم دیگری که می توان به عنوان قانونی نانوشته برای انتخاب بخشدار قائمشهر لحاظ گردد، بومی گزینی است، هرچند در معدود شهرهایی شاهد انتصاب بخشدار غیر بومی نیز بودیم اما به دلیل وسعت بخش و تعداد روستاها در قائمشهر، آشنایی کامل بخشدار انتخابی با شهرستان و شناخت کامل منطقه می تواند بسیار حیاتی باشد.

در حال حاضر و پس از نزدیک به یازده ماه خالی ماندن کرسی بخشداری مرکزی قائمشهر، گزینه های زیادی برای تصدی این پست مطرح شده اند.

 محمدحسین فقیه، بخشدار گیلخواران شهرستان جویبار یکی از گزینه های اصلی بخشداری قائمشهر است که مورد پذیرش دو نماینده حوزه انتخابیه نیز قرار دارد، مشاور سابق استاندار مازندران از سال 95 مسئولیت بخشداری گیلخواران را بر عهده گرفت و در این مدت عملکرد مطلوبی از خود برجای گذاشت، تا جایی که به عنوان مدیر نمونه شهرستان جویبار در سال 99 انتخاب شد، از فقیه در سال 97 نیز به عنوان مدیر اجرایی ممتاز و بخشدار نمونه استان مازندران تجلیل شد، از موارد مهمی که این نیروی جوان را نزدیک تر از سایر گزینه ها به بخشداری قائمشهر قرار می دهد بومی بودن و آشنایی کامل با شهرستان است، محمدحسین فقیه کارمند رسمی وزارت کشور و از گزینه های اصلی فرمانداری شهرستان سوادکوه نیز می باشد.

سجاد رحیمی،رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای قائمشهر نیز یکی دیگر از گزینه های بخشداری قائمشهر است که تلاش زیادی برای رسیدن به این پست دارد، رحیمی در سال 98 با توجه به عملکردی که داشت توسط فرماندار قائمشهر به عنوان مدیر نمونه انتخاب شد، شاید مهمترین نقطه ضعف رحیمی برای تصدی این پست نداشتن تجربه در حوزه بخشداری می باشد که برای بخش بزرگی همچون قائمشهر بسیار مهم به حساب می آید. رحیمی جوان و پر انرژی این ظرفیت را دارد تا با افزایش تجربه در آینده به پیشرفت مناسبی در جایگاه مدیریتی خود دست یابد.

غلامرضا رنجبر، بخشدار سابق مرکزی شهرستان محمودآباد یکی دیگر از گزینه های بخشداری قائمشهر است، رنجبر که در دوران فرمانداری یوسف پور فرماندار فعلی قائمشهر در محمودآباد، مسئولیت بخشداری مرکزی این شهر را برعهده داشت در شهریور ماه امسال با تصمیم فرماندار محمودآباد به دلیل عملکرد نه چندان مطلوب از کار برکنار شد و اکنون با توجه به رابطه خوبی که با یحیی یوسف پور دارد از گزینه های بخشداری مرکزی قائمشهر محسوب می شود، نقطه ضعف اصلی رنجبر را می توان عدم شناخت نسبت به شهرستان قائمشهر برشمرد.

سید احمد هاشمی، یکی دیگر از گزینه های بخشداری قائمشهر که البته شانس کمتری نسبت به سایر گزینه ها خواهد داشت، بخشدار فعلی سرخ رود شهرستان محمودآباد است که نام او نیز بر اساس سابقه همکاری با فرماندار قائمشهر در شهرستان محمودآباد مطرح شده است، هاشمی نیز سابقه طولانی مدت بخشداری در سرخ رود را دارد اما با توجه به عدم شناخت نسبت به شهرستان قائمشهر و وسعت این منطقه راه بسیار سختی برای برداشتن یک گام بلند در پست مدیریتی خود در پیش دارد.

در محافل مختلف نام های دیگری نیز به گوش می رسد که عمدتا برخواسته از لابی های صورت گرفته و تلاش برای نشاندن افراد نزدیک به خود توسط برخی سیاسیون و مسئولین بر این پست مهم برای شهرستان قائمشهر است. انتظار می رود با گذشت چندین ماه از مهلت قانونی معرفی بخشدار مرکزی قائمشهر، فرماندار و مسئولین مربوطه در استانداری مازندران هرچه سریع تر به انتخاب فردی شایسته به شائبه های انتخاب سیاسی بخشدار پایان دهند. قطعا این انتخاب در آینده شهرستان قائمشهر و توسعه آن بخصوص در حوزه روستایی و رفع مشکلات موجود بسیار تاثیرگذار خواهد بود و هرگونه کوتاهی در این زمینه، سختی های زیادی را برای مردم به همراه خواهد داشت./استناد

 

 

واکنش وزیر ارتباطات به مسافرت ها به مازندران

محمد جواد آذری جهرمی با انتشار دو  عکس حاوی آمار ورود مسافران به چند استان کشور  در اینستاگرام نوشت:

تحلیل‌های ما نشان می‌دهد طی دو روز اخیر، ۸٪ افزایش در سفرهای بین استانی داشته‌ایم. بیشترین مسافر ورودی را استان‌های البرز، تهران و مازندران داشته‌اند که استان مازندران، مسافر خروجی کمتری دارد و نشان می‌دهد بسیاری برای سفر تفریحی و اقامت به آن‌جا می‌روند(۲۹۰هزارنفر در ۲۹ آبان) / اول فارس

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین