امروز : یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۰۳ AM
گفتگوی مشروح عبارت
وفایی نژاد؛ مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران:

مازندران تنها استانی که ۸۰درصد آردش نان بربری می‌شود/ رونمایی از روش جدید شبکه فساد آرد و نان/ فعالیت ۵ هزار نانوایی و ۱۹ کارخانه آرد در استان/ افزایش فروش نان بعنوان خوراک دام بعد از گرانی نهاده ها

عباسعلی وفایی نژاد + عبارت
    -     کد خبر: 57548
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۳|۱۳:۴۸
جالب است بدانید در یک دهه اخیر ۵۰درصد رشد صدور مجوز داشته ایم بدون اینکه نیازسنجی کنیم. امروز ۵ هزار نانوایی در مازندران داریم که نهایت نیاز ما ۳هزار نانوایی در استان است که با پراکنش مناسب استقرار داشته باشند.

عبارت ـ گروه اقتصاد: کمتر افرادی حاضر می شوند در سال پایانی یک دولت، آنهم دولتی پرمناقشه مانند «تدبیروامید» مدیریت کلان یک مجموعه را قبول کنند. سال پایانی دولت‌ها عموما سال پاسخگویی است و مدیری که در سال پایانی بر مسند امور می‌نشیند باید جوابگوی 3 سالِ قبل از خود هم باشد، به همین خاطر، افراد عموما ریسک چنین پیشنهادی را نمی‌پذیرند. وفایی‌نژاد اما این معادلات را نادیده گرفت و بعد از حدود 7 سال دوباره به راس هرم مدیریتی یکی از نهادهای زیرمجموعه وزارت صمت در استان بازگشت . وی جایگزین مدیری شد که بعد از تودیع، یکسال هم در پست جدیدش دوام نیاورد.

بعد از ماجرای کمبود روغن، اعتراض‌های مختلف به کاهش کیفیت نان و همچنین ضرورت نظارت دوچندان در روزهای دشوار کرونایی، یکی از بهترین مدیران برای گفتگو «عباسعلی وفایی‌نژاد؛ مدیر سازمان غله و خدمات بازرگانی منطقه 2» است. مدیری ساروی که بسیاری او را در شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران و مدیریت حقوقی استانداری به‌یاد می‌اوردند. از دوستداران هاشمی رفسنجانی و عملگرایی از نوع تعدیل اقتصادی که در مدت زمان کوتاه حضورش در غله، موفق به جلب اعتماد بدنه این نهاد و افزایش کیفیت نظارت‌ها شده است. در ادامه گفتگوی عبارت با این مدیر اقتصادی را که در دفتر کارش صورت گرفته از نظر می‌گذرانید.

 

سبوس گیری بیش از ۱۸درصد سلامت نان را به خطر می اندازد/مازندران تنها استانی است که 80درصد آردش به نان بربری بدل می‌شود

وفایی‌نژاد دلیل قبول مسئولیت در سال پایانی دولت را نیاز مردم به حضور همه‌جانبه مدیران در صحنه دانست و گفت: من خیلی اهل محاسبه نیستم. اصل برای من تعهد است و هرجا و هروقت به من نیاز باشد و بتوانم گره‌ای را بازکنم کوتاهی نخواهم نکرد. به همین خاطر عموما به رفتارها و کنش‌های سیاسی دولت‌ها چندان توجهی نمی‌کنم و ملاک عمل برای من تخصص و تعالی است. خوشبختانه این سعادت را داشته‌ام که از دولت آقای هاشمی تا به امروز و در همه دولت‌ها مدیریت را تجربه کنم و از هر کدام تجربه‌ای برای خدمت به مردم کشورم به‌ویژه مردم مازندران بیاندوزم.

 مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران رسالت اصلی این شرکت را در حوزه گندم و آرد و نان اعلام کرد و افزود: خرید تضمینی از کشاورزان و تامین مواداولیه کالاهای راهبردی نظیر روغن خام و واردات گندم و قندوشکر ازجمله ماموریت‌های این اداره‌کل است. از تولید نان به بعد در حوزه مسئولیت اداره‌کل صمت استان است، اما برای بهبود هرچه بیشتر کیفیت و همراهی با همکارانمان در صمت، تا آخرین لحظه تولید و عرضه نان نیز در صورت نیاز آنها همراهی و همکاری می‌کنیم.

وی در ادامه به برخی از مهمترین صفات یک نان با کیفیت اشاره کرد و گفت: فرهنگ بدی در میان مردم جاافتاده که نان هرچه سفیدتر؛ بهتر! در صورتیکه نان مغذی و مرغوب باید رنگی تیره‌تر داشته باشد و سبوس آن برای افزایش ارزش غذایی حفظ گردد. به همین خاطر نباید بیشتر از 15 تا 18درصد سبوس‌گیری داشته باشیم تا سلامت نان حفظ شود.

وفایی‌نژاد تصریح کرد: متاسفانه بسیاری تا 25 درصد هم سبوس‌گیری می کنند تا قیافه نان بهتر شود اما نمی‌دانند با این کار به بیماری های گوارشی در استان کمک می کنندو سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازند. فراموش نکنیم نان باید ارزش غذایی داشته باشد نه چهره‌ی دلربا!

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران تصریح کرد: خوشبختانه حدود 85درصد گندم ما کیفی است و بخشی نیز با اختلاط گندم‌های مرغوب و متوسط تامین می‌شود. خوشبختانه گندم‌های ما «گلوتن» لازم را دارد. جالب است بدانید مازندران تنها استانی است که 80درصد آردش به نان بربری بدل می‌شود و سهم همه‌ی نان‌های دیگر روی هم 20 درصد است. تاکید ما نیز بر مغذی بودن نان است، مخصوصا در بربری و سنگگ!

تنوع نظارت ها بر بهبود کیفیت نان اثر گذاشته است

وی در ادامه به برخی از تلاش‌های صورت گرفته‌ی آموزشی برای بهبود هرچه بیشتر کیفیت نان در استان اشاره کرد و افزود: آموزش مجازی خبازان، نظارت جدی و همه‌جانبه از دل کارخانه تا پای تنور در نانوایی، تولید محتوای آموزشی( بیش از 20فیلم کوتاه) برای عامه مردن درباره‌ی نان و کیفیت آن و انتخاب بهترین خبازان شهر برای ایجاد انگیزه در میان این صنف جهت افزایش هرچه بیشتر کیفیت برخی از مهمترین اقدامات صورت گرفته است. مخصوصا نظرات و پایش مدام کارخانه های آرد در قالب نمونه‌برداری باعث افزایش چشمگیر کیفیت و کاهش جدی شکایت‌ها شده است.

وفایی‌نژاد در پاسخ به این سوال که چرا نان‌های قدیمی خوشمزه‌تر و دندان‌گیرتر بودند گفت: در گذشته اصلا سبوس‌گیری نداشتیم، اصلاح نژادی بر روی دانه‌ها صورت نگرفته بود و واریته‌های گندم نیز تغییر نکرده بودند. هرچه جمعیت بیشتر شد؛ نیاز به نان هم افزایش یافت و دیگر شیوه‌های سنتی جوابگوی نیاز امروز نبود . به همین خاطر به مرور زمان خمیر ترش برای تخمیر به نانوایی‌ها اضافه شد و تنورهای کلاسیک جای خود را به تنوزهای گازی دادند که همه این موارد بر مزه و طعم نان اثر می‌گذارد.

وی همچنین به برخی از ملاحظات هنگام خرید نان برای حفظ کیفیت آن نیز اشاره کرد و اظهار داشت: نان پخته شده باید حداقل 3 تا 5 دقیقه خواب داشته باشد، حتما باید از کیسه های پارچه‌ای استفاده شود، چون پلاستیک دشمن نان است و البته برای نگهداری نیز باید محیط مناسب و خشکی در منزل فراهم آورد.

 

 ظرفیت استان 18هزار تُن آرد است/ روش جدید شبکه فساد آرد و نان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: برخلاف تصور رایج ما امروز آزادپز نداریم، بلکه واحدهای یارانه‌ای 1 و 2 داریم که اولی گندم660 تومانی دریافت می کند و دومی گندم 900 تومانی. بنابراین تنها تفاوت میان آنخها در قیمت گندم است و هردو یارانه 75 تا 80 درصد می‌گیرند. در حال حاضر ظرفیت استان 18هزار تُن آرد است که به دقت توزیع می‌شود و بر اساس سهمیه موجود و از طریق سامانه صورت می‌پذیرد.

وفایی‌نژاد تصریح کرد: متاسفانه این شیوه مشکلاتی هم دارد؛ مثلا یک گروه تحت عنوان عاملین توزیع جمع شده‌اند که بالغ بر 65نفر هستند. این گروه سال 92 تا 93 تشکیل شده، اما وقتی آرد یارانه‌ای شد آنها از هویت افتادند چون دیگر آرد آزادی در کار نبود که به واسطه‌ها سود برساند و همه‌چیز در سامانه صورت میگرفت. اما متاسفانه بعضا برخی از آنها جزو شبکه‌های فساد و خریدوفروش هستند که دلالی می‌کنند. آنها از  50 تا 100 نانوا رمز عبورشان را گرفته‌اند و آرد آنها را تحویل گرفته و بدون اطلاع آنها با نرخ آزاد می فروشند. وقتی من وارد اداره شدم و این وضعیت را دیدم گفتم: حالا که اینطور شد، ما تا لقمه‌ی آخر نان مسئولیم و من اجازه نمی دهم این رویه ادامه داشته باشد حتی اگر خودم ناچار شوم برای نظارت و پیگیری به کف خیابان بروم. متاسفانه سودهای کلانی در این میان به جسب برخی می رفت که ما با افزایش تیم‌های بازرسی و شکایت از این افراد به نهادهای قانونی به شدت سرعتشان را کم کرده‌ایم.

کشف خیانت در امانت ۱۸۰نانوایی در بازرسی ها

وی تاکید کرد: ما در 40 روز گذشته 245 بازرس را در قالب164 تیم به کار گرفته‌ایم و تا اواخر هفته قبل 1448 نانوایی را بازدید کردیم. در این بازدیدها متوجه شدیم یکی از گلایه های مردم ساعت کار  و تعطیلات نانوایی‌هاست.بنابراین در اولین قدم جلوی تعطیلی خودسرانه را گرفتیم و گفتیم همه باید تابع جدول زمانبندی رسمی باشند. در همین بازدیدها بالغ بر 114 مورد تعطیلی خودسرانه داشتیم که آمار واقعا بدی بود. 180 واحد هم کسر وزن چانه داشتند که خیانت در امانت است و در حکم کم‌فروشی است. به بسیاری از آنها تذکر داده شده و در صورت تکرار برحورد شدیدی در انتظار این متخلفان است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران تاکید کرد: مردم آگاه باشند که همیشه باید نانوا یا مباشر او در نانوایی حاضر باشندو مسئولیت اتفاقات رخ داده در آن واحد با آنهاست. در بازدیدها متوجه شدیم رقم قابل توجهی یعنی 695 واحد این قانون را رعایت نمی کردند که تذکرات جدی داده شده و حتما در دور بعدی بازرسی‌ها، به آنها مراجعه می‌شود تا از رفتار قانونی‌شان اطمینان حاصل گردد. از مردم نیز خواهش می کنم حتما به ما زنگ بزنند و تخلفات را اطلاع دهند. من همینجا به همه قول می دهم در کمترین زمان ممکن به شکایت آنها رسیدگی شود. باید قلب فساد را نشانه گرفت و اجازه نداد با سلامت مردم بازی شود. در همین نظارت‌های اخیر 195 مورد از بازرسی ها پروتکل‌ها را رعایت نکرده بودند.

 

واردات بار65هزار تن گندم از کشورهای حوزه cis برای نخستین بار

ایی نژاد گفت: امسال 61 هزار و 500 تن گندم تولید شده و 50درصد رشد خرید تضمینی داشته ایم از قراری کیلویی 2500 تومان و 156 میلیارد هم به کشاورزان پرداخت شده است. البته این میزان فقط 20 درصد نیاز ما را در استان تامین می کند و 380هزار تن را باید از سایر استان‌های کشور وارد کنیم. میزان تخلیط هم 70 به 30 است. جالب است بدانید امسال برای نخستین بار65هزار تن واردات گندم از کشورهای حوزه cis داشته‌ایم که «بندر امیرآباد» در این رابطه بسیار مفید بود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با بیان اینکه در سالهای قبل عمده واردات غلات ایران از جنوب صورت می‌گرفت، تشریح کرد: بندر امیرآباد می تواند این انحصار را بشکند و شمال را نیز وارد ترانزیت گندم ایران کند. این امر با اظهارات رهبری انقلاب نیز همراستا است که بر استفاده از ظرفیت دریای خزر، بنادر شمالی کشور و توسعه آنها تاکید فرموده بودند. فراموش نکیند فاصله بندر امام خمینی یا بندر بوشهر تا تهران بسیار زیاد است اما مازندران تا پایتخت کمتر از 5 ساعت فاصله دارد و لین یعنی واردات گندم از طریق خزر و استفاده از ظرفیت مازندران برای واردات می تواند به صرفه جویی ریالی و ارزی بیانجامد. من در این مدت سفرهای زیادی به پایتخت برای تغییر نگاه از جنوب به شمال داشته‌ام و خوشبختانه فرصت‌های شمال در حال افزایش است، اما مازندران ظرفیت های بسیار بالایی دارد که هنوز فعال نشده‌اند.

فعالیت ۵هزار نانوایی و ۱۹ کارخانه آرد در مازندران

وفایی نژاد در ادامه به موضوع اصلی یعنی نان و نانوایی‌های استان بازگشت و گفت: متاسفانه 5 هزار نانوایی در استان داریم که تهدید هستند زیرا صرفه اقتصادی ندارند. به همین خاطر کارگروه آردو نان به دستور آقای استاندار صدور هرگونه مجوز جدید را ممنوع کرده است. جالب است بدانید در یک دهه اخیر 50درصد رشد صدور مجوز داشته ایم بدون اینکه نیازسنجی کنیم. نهایت نیاز ما 3هزار نانوایی در مازندران است که با پراکنش مناسب استقرار داشته باشند. هر نانوایی حداقل سه نفر را مشغول به کار می کند و بسیاری با همین بهانه و ترفند مجوز نانوایی جدید گرفته اند. همچنین 19 کارخانه آرد در استان داریم که کافی است و نباید مجوز جدید صادر شودچون باعث تنزل متوسط تولید کارخانه‌های موجود خواهد شد.

افزایش فروش نان بعنوان خوراک دام بعد از افزایش قیمت نهاده های دامی

این مدیر دولتی به موضوع واردات روغن خام و ماجرای کمبود روغن خوراکی در کشور نیز اشاه کرد و گفت: 18 هزار تن واردات روغن خام داشته‌ایم و 10 هزار تن نیز در راه است و پنجشنبه هم 6500 تن دیگر در امیرآباد پهلو می گیرد که به شرکت های تصفیه روغن می‌رود و بعد وزارت صمت آنها را توزیع می کندو ما فقط روغن خام را دارد می کنیم. درباره کمبود روغن هم دلایل متفاوتی وجود دارد و منتقدین نباید یه طرفه به قاضی بروند و آگاه باشند که شرایط کشور حساس است و ما در سخت‌ترین شرایط تحریمی به سر می بریم. همچنین فرهنگ مصرف هم باید در کشور اصلاح شود و مردم به اندازه نیاز خود خرید کنند.

وفایی‌نژاد در پایان اظهار داشت: یکی از نگرانی‌های اصلی ما افزایش قیمت نهاده‌های دامی است که بر مصرف نان به ویژه در شهرهای کوچک و روستاها می شود. زیرا بخشی از این نان به مصرف غیرانسانی می رسد و برای خوراک دام با کیلویی 200 تومان گرانتر تهیه می شود. این مشکل بیشتر در شرق و مرکز استامن دیده می شود و در غرب استان از این نظر مشکلی نداریم. ما نیز بیکار ننشسته ایم و نظارت را افزایش داده ایم تا از نان به عنوان خوراک دام استفاده نشود و انبارگردانی حجمی در دستور کار است و با هرکسی کسری گندم داشته باشد برخورد می کنیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع عبارت مجاز است.

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال