امروز : چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۸:۲۴ AM

امضای تفاهم نامه همکاری بین سپاه مازندران و سازمان انتقال خون

سردار مسلمی+عبارت
    -     کد خبر: 57777
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۷|۱۴:۵۰
سرویس :
به منظور ترویج فرهنگ اهدای خون و بهره گیری از ظرفیت بسیج تفاهم نامه همکاری میان انتقال خون و سپاه کربلای مازندران منعقد شد.

عبارت - گروه خبر: در جلسه ای با حضور دکتر ذوالفقار تقوی مدیرکل انتقال خون و سرتیپ دوم پاسدار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلای مازندران تفاهم نامه همکاری با هدف بهره گیری از ظرفیت بسیج در امر انساندوستانه اهدای خون بین طرفین امضا شد.
در این جلسه دکتر تقوی مدیرکل انتقال خون استان  با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی از همکاری مستمر سپاه کربلا در فرهنگ سازی اهدای خون تشکر کرد و گفت: بسیار خرسندم که با امضای تفاهم نامه بتوانیم  گوشه ای از مشکلات سلامت مردم استان را درحوزه خون و فرآورده های خون مرتفع سازیم.
وی گفت: خون سالم نجات دهنده زندگی است و افراد با هر بار اهدای خون در واقع  می توانند به نجات جان سه انسان کمک کنند.  


مدیرکل انتقال خون مازندران با یادآوری این مطلب که در استان مازندران 14 هزار بیمار خاص مانند تالاسمی، سرطانی، هموفیلی و دیالیزی هستند که نیاز مستمر به خون و فرآورده های خون دارند افزود: حدود 30 درصد از خون های اهدایی به مصرف این بیماران می رسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه گزارش عملکرد انتقال خون در 9 ماهه امسال پرداخت و اظهار داشت : با توجه به شیوع ویروس کرونا  و اعمال محدودیت های کرونایی در طی این مدت  فقط 92 هزار واحد خون در استان جمع آوری شد که 3 هزارو 53 واحد آن سهم بانوان بوده است.
دکتر ذوالفقار تقوی نیاز 48 مرکز درمانی استان به خون و فرآورده های خون را بیش از این دانست و ابراز امیدواری کرد: انشاالله با امضای این تفاهم نامه  و همکاری مستمر و انجام برنامه ریزی مدون و منسجم  بتوانیم  هم در جلب مشارکت بیشتر بانوان و هم اهدای خون آقایان فعالیت های خوبی را شروع کنیم و تا پایان سال نیز کاهش 7 تا 8 درصدی اهدای خون را در استان جبران کنیم.
سپس در ادامه جلسه سرتیپ دوم پاسدار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلای مازندران ضمن تسلیت و تعزیت ایام فاطمیه و شهادت سردار قاسم سلیمانی از حضور مدیرکل و هیات همراه در جلسه تشکر کرد و اظهارداشت: انتقال خون یک ارگان مهم و حیاتی است و فعالیتی که در حوزه سلامت مردم انجام می دهد بسیار ارزشمند و قابل تحسین است.
وی برگزاری این جلسه را در ایام حزن و اندوه بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) بسیار ارزشمند خواند و بیان کرد:  امید است برکات و خیرات انعقاد  این تفاهم نامه برای مردم عزیز استان  بالاخص نیازمندان به خون و فرآورده های خونی باشد.
فرمانده سپاه کربلای استان با تاکید بر اینکه سپاه و بسیج با تمام توان در خدمت انتقال خون است ، افزود: دهه فجر زمان خوبی  برای شروع  اجرایی کردن اهداف تفاهم نامه و هدف گزاری مبتنی بر برنامه خوب است، تا به مدد الهی و مشارکت آحاد مردم و بسیجیان در اهدای خون ،مشکلی در زمینه تامین خون و فرآورده های خون مورد نیاز مراکز درمانی در استان مازندران نداشته باشیم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال