امروز : یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۱۶ AM
وزیر بهداشت در جلسه ستاد مقابله با کرونای مازندران شرکت کرد؛

نمکی: چهار مورد جدید ویروس انگلیسی در کشور شناسایی شد / سخت‌ترین روز‌های بعد از انقلاب را تجربه می کنیم / اداره مازندارن با این رسوب جمعیتی کار دشواری است

سعید نمکی+عبارت
    -     کد خبر: 57892
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۱|۱۱:۲۳
سرویس : سیاست >> دولت
صبح امروز جلسه ستاد مقابله با کرونای مازندران با حضور وزیر بهداشت در ساختمان استانداری برگزار شد.

عبارت: دکترسعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد مقابله با کرونای مازندران در ساری گفت: ردیابی برای احتمال یافتن ویروس جدید انگلیسی ادامه دارد. متاسفانه دیشب پاسخ ابتلا چهار عضو یک خانواده به ویروس کرونای انگلیسی که تازه به مسافرت به اروپا رفته بودند مثبت اعلام شد.

او افزود: این خانواده در بدو ورود به ایران با وجود منفی بودن آزمایش‌ها در خانه قرنطینه بودند، اما بررسی‌های مجدد نشان داد این چهار نفر نیز به ویروس جدید انگلیسی مبتلا شدند.

دکترسعید نمکی ادامه داد: در مازندارن هیچ موردی از ابتلا به ویروس جدید انگلیسی مشاهده نشده است.
 
او با بیان اینکه محققان پیش بینی کرده بودند طوفان کرونا در آینده همه جا را در هم می‌نوردد و در آمریکا مرگ بالای دو هزار و ۵۰۰ و برای ایران هم مرگ بالای ۱۲۰۰ نفر را پیش بینی کرده بودند. گفت: طرحی را برای عبور از این بحران طراحی کردیم و به نام سردار سلیمانی نامگذاری شد و در حالیکه آمریکا از ۳ هزار مرگ و انگلستان از مرگ روزانه هزار نفر رد شدند ایران مرگ زیر ۱۰۰ نفر را تجربه می‌کند.

او ادامه داد: مرگ یک نفر هم برای ما جانگداز است، اما برای جمهوری اسلامی که با تحریم‌های ظالمانه روبرو هست این مهار هنرمندانه جای تبریک دارد.

او گفت: یک نفر را در این سرزمین به دلیل قومیت و نژاد از خدمات درمانی محروم نکردیم و حتی هزاران تبعه خارجی بدون کارت اقامت را رایگان درمان کردیم و این کار در آمریکا که خود را مهد دموکراسی می‌داند اتفاق نیفتاد.

دکتر نمکی این روز‌ها را سخت‌ترین روز‌های بعد از انقلاب بخصوص در مباحث ارزی اعلام کرد و گفت: شیوع کرونا در کشور با خالی شدن خزانه و تحریم‌های ظالمانه دشمنان مصادف شد و طوفان کرونا که رسید برای جابجایی حداقل‌ها در دنیا مشکل داشتیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: من آدم سیاسی نیستم و مسایل را از دید کارشناسی می‌بینم، اما باید بگویم که دشمنان چه ظلمی بر ما روا داشتند تا جایی که حتی برای یک لباس محافظ کادر درمان برای ما مشکل ایجاد کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مدیریت بیماری کرونا در مازندران در مقایسه با سایر استان‌ها کاملا متفاوت است، گفت: مازندران استان ویژه‌ای است و ا سرمایه‌های طبیعی و اجتماعی ملی فراوانی دارد به همین دلیل اداره این استان با این رسوب جمعیتی و درهم آمیختگی کار دشواری است.

او با قددرانی از مردم، بازاریان و صدا و سیما برای همراهی در کنترل بیماری کرونا، گفت: صدا و سیما با تلاش بی وقفه چه در سطح استانی و چه در سطح ملی از ابتدای شیوع کرونا در کنار وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا بود.
/ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال