امروز : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۲۱ PM

جادوگران وسط لیگ برتر ایران / ماجرای آب ریختن در ۴ گوشه زمین قائمشهر چه بود؟

فوتبال+عبارت
    -     کد خبر: 58040
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴|۱۹:۳۷
پای باورهای خرافی به لیگ برتر حرفه‌ای ما باز شده است.

عبارت: سال هاست درباره استفاده از جادوگر و رمال در فوتبال شایعاتی شنیده می‌شود. هرازگاهی برخی چهره‌ها مانند خداداد عزیزی یا بهنام ابوالقاسم پور جرات می‌کنند و از ماجراهای جادوگری در فوتبال ایران می‌گویند اما بعد از مدتی صحبت‌ها و ماجراها به‌دست فراموشی سپرده می‌شود. در نتیجه همچنان عده‌ای سودجو با عناوین رمالی، جادوگری و.. از ضعف دانش برخی مربیان سواستفاده و تیم‌ها و مربیان را سرکیسه می‌کنند.

البته متاسفانه مربیانی در فوتبال کشورمان داریم که در تله افراد سودجو افتاده و با آنها همکاری می‌کنند. از آن مربی که اوراد روی کاغذ نوشته و به لباس بازیکنان وصل می‌کند تا یک مربی دیگر که حتی ترکیب تیمش را بر اساس حروف ابجد بازیکنان می‌چیند؛ این مربی هنگام عقد قرارداد نام مادر بازیکنان را هم می‌گیرد تا رمالی که با او همکاری می‌کند برای بازیکنان ورد مخصوص به خودشان را بنویسد!

همین چند هفته پیش بود که شایعه شد حتی یک نامزد انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال با جادوگر معروف کرجی قرارداد بسته تا با همکاری او در انتخابات رای بیاورد. پای این جادوگر کرجی را یک مربی سابقا پرکار که درحال‌حاضر خانه نشین است به فوتبال باز کرد. این سرمربی سابق درباره جادوگر کرجی می‌گوید:
 او جادوگر نیست. کلماتی برای من می‌نویسد که انرژی می‌دهند!

حالا جادوگر کرجی رقبای زیادی در شهرهای مختلف دارد و شایعاتی هم درخصوص برخی تیم‌ها به گوش می‌رسد.

در بازی‌های این هفته لیگ وقتی نساجی در قائم شهر به نفت آبادان باخت، نظری بازیکن نساجی مدعی شد تیم آنها را جادو کرده‌اند. او مقابل دوربین فوتبال برتر، صراحتا این موضوع را اعلام کرد:

 اینکه پنالتی ما گل نمی‌شود و توپ‌های ما داخل دروازه نمی‌رود، نشان می‌دهد ما را جادو کرده‌اند. این کارها را نکنید، جادو به خودتان برمی گردد!

البته سیروس پورموسوی در کنفرانس خبری بعد از بازی و در واکنش به خبرنگار قائم شهری که مدعی بود تدارکات نفت آبادان ۴ گوشه زمین و داخل دروازه آب ریخته گفت چنین موضوعی صحت ندارد. سرمربی نفت آبادان از خبرنگار خواهش کرد اگر چنین چیزی بوده فیلمش را منتشر کنند. پورموسوی با قاطعیت این موضوع را رد کرد.
از قائم شهر به ورزشگاهی دیگر | سنجاق قفلی دور نیمکت!

باید منتظر ماند و دید آیا فیلمی از این ادعاها منتشر می‌شود یا خیر. نمی‌شود به سادگی تیم و مربی‌ای که نتایج خوب گرفته‌اند را متهم به این مسائل کرد. البته در فوتبال ما مد شده با چند نتیجه خوب تیم و مربی را متهم به کسب نتیجه خارج از مستطیل سبز می‌کنند. به همین خاطر باید منتظر مستندات ماند و نمی‌توان صحت و سقم این ادعاها را تایید کرد.

از قائم شهر فاصله بگیریم. همین هفته لیگ و در شهری دیگر مشاهداتی وجود دارد که نمی‌شود کتمان کرد. در یکی از بازی هایی که در یکی از شهرستان‌ها پیش از دربی برگزار شد، مربی و سرمربی تیم میهمان مقابل نیمکت خود چند سنجاق قفلی دیده‌اند. آنها می‌گویند سنجاق‌ها داخل هم قفل شده بودند! مربی این تیم لیگ برتری در این خصوص گفت:

 دفعه اول که سنجاق‌ها را دیدیم به آن توجه نکردیم. چند قدم جلوتر رفتیم و دو سنجاق دیگر دیدیم که داخل هم قفل شده بودند. سرمربی از من پرسید این‌ها دیگر چیست؟ گفتم احتمالا باور خرافی که بخت کسی را با سنجاق می‌بندد تا بختش باز نشود. به من گفت سنجاق‌ها را باز کن و دور بیانداز. چند دقیقه بعد دو سنجاق دیگر را دیدم که باز هم داخل هم قفل شده بودند. از تدارکات خواستم اطراف نیمکت را چک کند. دور تا دور نیمکت ما این کار انجام شده بود و باز هم سنجاق پیدا کردیم!/گسترش نیوز

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال